اپل از NSO به دلیل جاسوسی از کاربران آیفون با بدافزار Pegasus شکایت کرد

[ad_1]

شرکت اپل علیه گروه NSO به دلیل استفاده از بدافزار Pegasus برای جاسوسی از کاربران شکایت کرده است. در این شکایت، اپل اطلاعاتی در مورد نحوه نفوذ NSO Group به آیفون و نحوه استفاده از نرم افزارهای جاسوسی Pegasus برای انجام این کار ارائه کرد.

این غول فناوری به دنبال ممنوعیت استفاده از نرم افزارهای جاسوسی توسعه یافته توسط این گروه است تا از سوء استفاده بیشتر از اطلاعات کاربران این شرکت جلوگیری کند.

کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل گفت:

NSO میلیون‌ها دلار صرف فناوری‌هایی می‌کند که آزمایش نشده و نیاز به تعویض دارند. دستگاه‌های اپل یکی از محصولات برتر بازار از نظر امنیت هستند، اما شرکت‌های خصوصی که نرم‌افزار جاسوس‌افزار تحت حمایت دولت را توسعه می‌دهند، ناامنی ایجاد می‌کنند. تهدیدها تنها تعداد کمی از کاربران را تحت تأثیر قرار می دهند، اما باید به آنها توجه کرد. “ما به طور جدی امنیت و حریم خصوصی کاربران خود را تقویت می کنیم.”

اپل می‌گوید هنوز شواهدی از حمله سایبری موفقیت‌آمیز از راه دور به iOS 15 و به‌روزرسانی‌های بعدی ندیده است، اما می‌گوید همه کاربران باید تلفن‌های همراه خود را به‌روزرسانی کنند و آخرین نسخه را دریافت کنند.

ایوان کریستیک، مدیر ارشد امنیتی اپل می گوید: «این نشان می دهد که اپل در مورد استفاده از جاسوس افزارها سکوت نکرده است. وی با اشاره به اینکه اپل از کاربران خود در برابر پیچیده ترین حملات سایبری محافظت می کند، افزود که این شرکت گام های بزرگی برای محافظت از کاربران خود برمی دارد و این رویکرد پیام روشنی را ارسال می کند: در یک جامعه آزاد، استفاده از نرم افزارهای جاسوسی محافظت می شود. غیر قابل قبول

علاوه بر شکایت از گروه NSO، اپل قصد دارد 10 میلیون دلار کمک به سازمان هایی که به دنبال نظارت و تحقیقات سایبری هستند، ارائه کند. اپل همچنین شرکت های فعال در این بخش را جریمه خواهد کرد و به حمایت از محققان آزمایشگاه شهروند برای کمک های فنی و مهندسی ادامه خواهد داد.

قبلا گفته شده بود که Pegasus همچنین می تواند به دستگاه هایی مانند آیفون نفوذ کند و می تواند جیلبریک کند، بدافزار را روی تلفن های همراه نصب کند و به اطلاعات کاربران دسترسی کامل داشته باشد.

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما