ایالات متحده تعدادی از شرکت های چینی را که در محاسبات کوانتومی دخیل هستند در لیست سیاه قرار داده است

[ad_1]

دولت ایالات متحده تعدادی از شرکت های چینی فعال در زمینه محاسبات کوانتومی را به دلیل نگرانی های امنیت ملی و سیاست خارجی در لیست سیاه قرار داده است.

دولت فدرال ایالات متحده ادعا می کند که برخی از این شرکت ها به توسعه برنامه محاسبات کوانتومی ارتش چین کمک می کنند. این اقدام اخیر در حالی صورت می گیرد که تنش ها بین ایالات متحده و چین اخیراً بر سر وضعیت تایوان و سایر مسائل افزایش یافته است.

ظاهراً در اقدام اخیر دولت ایالات متحده، هشت شرکت فناوری مستقر در چین به دلیل تلاش‌های محاسباتی کوانتومی برای ارتش چین در لیست سیاه قرار گرفتند. از زمان دولت ترامپ، تعداد شرکت هایی که به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی فهرست شده اند افزایش یافته است.

لیست سیاه

وزارت بازرگانی ایالات متحده همچنین اعلام کرد که 16 فرد و سازمان فعال در چین و پاکستان برای شرکت در “فعالیت ناامن هسته ای یا برنامه موشک های بالستیک پاکستان” به فهرست اضافه شده اند. در مجموع 27 موسسه جدید از چین، ژاپن، پاکستان و سنگاپور به لیست سیاه آمریکا اضافه شده اند و موسسه فیزیک و فناوری مسکو نیز به طور جداگانه به این لیست اضافه شده است.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه‌ای گفت:

فهرست‌های جدید حمایت فن‌آوری ایالات متحده از پیشرفت‌های نظامی چین و روسیه و فعالیت‌های منع اشاعه مانند فعالیت‌های ناامن هسته‌ای پاکستان یا برنامه‌های موشک بالستیک را مسدود می‌کند.

تامین کنندگان شرکت های آمریکایی در لیست سیاه اکنون ملزم به دریافت مجوزهای لازم قبل از فروش کالاهای خود هستند و ممکن است درخواست آنها رد شود.

بزرگترین شرکت در این لیست هواوی است که در سال 2019 به دلیل تهدیدات امنیت ملی ایالات متحده در لیست سیاه قرار گرفت. این امر ارتباط شرکت مخابراتی چین را با برخی از تامین کنندگان اصلی خود قطع کرده و تولید گوشی های جدید را برای این شرکت دشوار کرده است. هواوی و زد تی ای نیز ماه گذشته با محدودیت های سختی مواجه شدند و کار را برای آنها سخت تر کرد.

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما