ایلان ماسک در حالی که توییتر را دوباره تصور می کند، حلقه ای از مشاوران تشکیل می دهد

ایلان ماسک به سرعت در حال آماده شدن برای همکاری با گروهی از مشاوران، سرمایه گذاران و کارمندان از جاهای دیگر در امپراتوری تجاری خود است تا به او کمک کند شرکت توییتر را دوباره تصور کند. در روزهای اولیه خود به عنوان مالک جدید.

به گفته افراد درگیر در این تلاش، این گروه در حال کار بر روی طیف وسیعی از ابتکارات برای تلاش و افزایش تجربه کاربری و درآمد این پلتفرم است، در حالی که آقای ماسک به بیان عمومی تغییرات احتمالی در یک سری توییت‌ها ادامه داده است.

راس گربر، مدیرعامل Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management، یک شرکت سرمایه گذاری در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، گفت که تیم آقای ماسک قبل از بستن قرارداد سه رکن از برنامه خود را برای این پلتفرم شناسایی کردند. سرمایه گذار در خرید 44 میلیارد دلاری آقای ماسک.

ایلان ماسک توییتر را خرید و به حماسه چند ماهه درباره ادامه یا عدم ادامه پیشنهاد خود برای پلتفرم رسانه اجتماعی پایان داد. وال استریت ژورنال نگاهی درونی به توییت‌ها، متون و فایل‌ها می‌اندازد تا ببیند دقیقاً چگونه نبرد به پایان رسید. تصویر: جردن کران

او گفت که این طرح شامل تغییر پلتفرم با گسترش تأیید کاربر و بهبود پیشنهادات اشتراک برای کاهش وابستگی به تبلیغ‌کنندگان است. او گفت که همچنین راه‌هایی را اضافه می‌کند که سازندگان بتوانند از طریق این پلتفرم کسب درآمد کنند تا بتوانند مانند بسیاری از سازندگان در TikTok و YouTube، از این پلتفرم امرار معاش کنند.

آقای ماسک، یک کارآفرین سریالی با عادت سفارشی توییتر، به سرعت حرکت کرد تا نشان خود را در شرکت به عنوان یک فرد ناسازگار بگذارد، و خود را با گروهی از مشاوران مورد اعتماد – و افراد آگاه به فناوری احاطه کرد.

از جمله جیسون کالاکانیس، کارآفرین و سرمایه‌گذار قدیمی فناوری که پیشنهاد اولیه آقای ماسک را برای خرید توییتر در آوریل تشویق کرد. آقای کالاکانیس در روزهای اخیر در توییتر درخواست کرده و ایده هایی را به اشتراک گذاشته است. یکشنبه شب، او همچنین در یک نظرسنجی توییتر از کاربران پرسید که برای تأیید حساب توییتر و دریافت چک آبی روی حساب خود که همراه با آن است، چقدر می‌پردازند. گزینه های نظرسنجی آنها از پرداخت شما تا 15 دلار در ماه متغیر بودند.

برخی از مهندسان تسلا یک شرکت ،

افرادی که با این موضوع آشنا هستند گفتند، جایی که آقای ماسک مدیرعامل بود، پس از خرید با کارمندان توییتر ملاقات کرد تا پلتفرم را بررسی کند.

کمتر از یک هفته پس از تصاحب توییتر، آقای ماسک چندین مدیر عامل از جمله مدیرعامل را اخراج کرد و در مورد تغییرات احتمالی از جمله تمدید فرآیند تأیید، اجازه دادن به پست‌های طولانی‌تر و دادن گزینه‌های بیشتر به کاربران برای انتخاب ژانر، توییت کرد. سکو. روز یکشنبه، ماسک همچنین یک نظرسنجی پست کرد و از او پرسید که آیا باید Vine، برنامه ویدیویی کوتاهی را که خریده بود و سپس در سال 2016 به سرعت تعطیل کرد، بازگرداند.

وقتی کسی به این سوال در مورد رقابت با TikTok که پس از مرگ Vine با فرمت ویدیوی کوتاهش محبوبیت بیشتری پیدا کرد، پاسخ داد، آقای ماسک پرسید: “چه کاری می توانیم انجام دهیم تا آن را بهتر از TikTok کنیم؟”

آقای ماسک همچنین هیئت مدیره توییتر را منحل کرد و خود را به عنوان مدیر انحصاری منصوب کرد. او هست او بعد از ظهر دوشنبه در توییتی گفت که این مرحله موقتی بود.

آقای ماسک قبلاً متحدان خود را برای کمک در روزهای اولیه انتقال استخدام کرده بود. در میان آنها وکیل الکس اسپیرو است که سالها وکالت آقای ماسک را بر عهده داشته است. از جمله در نبرد حقوقی او بر سر تلاش هایش برای صرف نظر از رضایتش برای خرید توییتر.

برخی از افرادی که آقای ماسک آورده است در توییتر جدید نیستند. سریرام کریشنان، سرمایه‌گذار و رهبر سابق محصولات توییتر، روز یکشنبه در توییتی نوشت که به آقای ماسک در توییتر «موقتاً با افراد شگفت‌انگیز دیگر» کمک می‌کند. آقای کریشنان توییت کرد که او به عنوان یک شریک عمومی در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz “هنوز در کار روزانه من زیاد است”.

پس از اینکه آقای ماسک به طور رسمی معرفی شد، حداقل ده ها نفر به دایرکتوری داخلی توییتر من اضافه شده اند یک فرد آشنا به این موضوع گفت که او مالکیت پلت فرم رسانه های اجتماعی را به دست گرفت. با این حال، مشخص نیست افرادی که توسط آقای ماسک آورده شده تا چه اندازه باید در آن شرکت کنند.

آقای گربر گفت همچنین به سرمایه گذاران گفته شده است که تا 50 درصد از کارکنان می توانند اخراج شوند و کارکنان برای تعیین میزان کاهش ارزشیابی خواهند شد.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که توییتر در روزهای اخیر در حال تهیه پیش نویس طرح هایی برای اخراج های گسترده بوده است. بر اساس اطلاعاتی که در اوایل سال جاری منتشر شد، توییتر تقریباً 7500 کارمند دارد. اندازه کامل برش های مورد بحث را نمی توان تعیین کرد.

آقای گربر گفت که هم افزایی بین توییتر و تسلا را می بیند. او پیشنهاد کرد که افزودن پلتفرم توییتر به صفحه نمایش خودروهای تسلا می تواند برای تسلا «بسیار جالب» باشد.

برای Alexa Corse در [email protected] و Sarah E. Needleman در [email protected] بنویسید.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما