بخشودگی جرایم وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه

[ad_1]

بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است که عدم تمدید یا عدم تمدید آن عواقب جبران ناپذیری برای رانندگان به همراه خواهد داشت.

بخشودگی جرایم وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه [به روز رسانی] – آذر 140

بیمه مرکزی اعلام کرده است که با اعلام ناظر صنعت بیمه تا پایان روز دوم از 13 آذر لغایت دی ماه 1400، کلیه جرائم مربوط به وسایل نقلیه موتوری شخص ثالث غیرمجاز لغو خواهد شد.

در راستای ترویج فرهنگ بیمه و مشکلات مالی اقشار آسیب پذیر ناشی از شرایط خاص و تایید اکید شیوع ویروس کرونا، شرکت های بیمه باید از اخذ جریمه برای وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون بیمه خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، این تصمیم با پیشنهاد مدیرعامل اتحادیه و تایید رئیس وقت مجمع عمومی صندوق تامین خسارت بدنی اجرا می شود.

بر اساس این مصوبه، بیمه گذاران از تاریخ 13 آذر تا 11 دی ماه سال جاری مشمول جریمه بند «ب» ماده 24 قانون بیمه اجباری بابت خسارات وارده به اشخاص ثالث ناشی از تصادفات وسایل نقلیه و 100 درصد جریمه نمی شوند. ذکر شده چشم پوشی خواهد شد.

بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث خودرو دیر [به روز رسانی] – اکتبر 1400

پیشنهاد معافیت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری زمینی به تصویب مدیرعامل اتحادیه و رئیس مجمع عمومی صندوق تامین خسارت وارده رسید.

بر اساس این مصوبه، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی به منظور حمایت از ناایمنان، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ بیمه و افزایش دسترسی به بیمه، ساقط می شود.

بر این اساس، این معافیت از 26 مهرماه تا 15 آبان ماه سال جاری به مدت 20 روز اعتبار دارد و همانطور که بیمه مرکزی تاکید کرده است شامل افرادی می شود که بیمه نامه یک ساله خریداری کنند. به عبارت دیگر، رانندگانی که به دنبال خرید بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت یا شش ماهه هستند، مشمول معافیت نخواهند شد.

بدین ترتیب کلیه دارندگان خودرو، تاکسی، کامیون، اتوبوس و موتورسیکلت که بلافاصله پس از انقضای مدت بیمه نامه خود را تمدید نکرده اند و باید جریمه دیرکرد بپردازند، در صورت تمدید بیمه شخص ثالث در این 20 مورد، مبلغی دریافت نخواهند کرد. روزها . . مورد نیاز است. پنالتی را پر کن افرادی که پس از این مدت بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنند، مانند گذشته جریمه دیرکرد تعلق می گیرد.

پایان شهریور؛ آخرین فرصت برای بخشش جرایم بیمه شخص ثالث [به روز رسانی] – شهریور 1400

صندوق تامین خسارت های بدنی اعلام کرد موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا از معافیت های بیمه شخص ثالث برخوردار شوند.

صندوق بیمه خسارات بدنی با هدف حمایت از بیمه شدگان و حمایت از صنعت بیمه کشور، در نظر دارد با همکاری صنعت بیمه از اواسط مرداد ماه تا اواخر شهریورماه از جرایم بیمه نامه های موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی معاف شود. امسال. انجام شد.

بر این اساس راکبان موتورسیکلت و دارندگان ماشین آلات کشاورزی در سراسر کشور که فاقد بیمه نامه هستند می توانند با مراجعه به نمایندگی ها و دفاتر شرکت های بیمه و اخذ بیمه نامه شخص ثالث از این طرح بهره مند شوند.

این معافیت مشمول جریمه بند «ب» ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث است و دارندگان وسایل نقلیه موتوری و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یک ساله از پرداخت جریمه معاف خواهند بود. .

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث آمده است: از دارندگان وسایل نقلیه ای که از بیمه نامه موضوع این قانون امتناع کنند، حداکثر معادل یک سال حق بیمه اجباری محاسبه می شود. مبلغ، نحوه دریافت، امتیاز، حق بیمه و معافیت در مورد پیشنهاد بیمه مرکزی به تصویب مجمع عمومی صندوق خواهد رسید.

بیمه شخص ثالث بیمه اجباری است که خسارت جانی و مالی شخص ثالث در تصادفات رانندگی را پوشش می دهد.

بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه مرکزی نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ دستگاه خودرو با ۳۷ درصد افزایش (۸.۵ درصد تخفیف در شرایط کرونا) نسبت به سال ۹۹، تعداد خودروهای زیر چهار سیلندر را اعلام کرد. یک میلیون باشد و 937 هزار و 500 تومان، اسپند، پراید و سپند 2 میلیون و 294 هزار و 300 تومان، چهار سیلندر دیگر 2 لک 697 هزار و 100 تومان و بیش از چهار سیلندر 3 لک 18 هزار و 400 تومان.

بیمه مرکزی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را معاف می کند [به روز رسانی] – 99

اعمال جریمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، جابجایی به پارکینگ خودرو، خسارت مالی و شخص ثالث از راننده مقصر و تأخیر در پرداخت جریمه از تبعات عدم تمدید بیمه نامه شخص ثالث است، اما انجمن بیمه مرکزی اخیراً در این خصوص اقدام کرده است. چشم پوشی از جریمه های بیمه شخص ثالث

بر اساس بخشنامه ای که بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ابلاغ کرد، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی اعم از خودرو، تاکسی، کامیون و اتوبوس در ایام دهه فجر لغو شد.

دارندگان این خودروها می توانند بیمه شخص ثالث خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد از ابتدا تا پایان بهمن ماه تمدید کنند و از این معافیت بیمه ای بهره مند شوند.

بر اساس این طرح، در صورت عدم تمدید بیمه خودرو تا پایان بهمن ماه سال جاری، افراد باید جریمه کامل تاخیر در پرداخت بیمه شخص ثالث را بپردازند. در واقع، این معافیت تنها مالکانی را شامل می شود که بیمه خودرو خود را تا پایان بهمن ماه تمدید کنند.

رانندگان برای خرید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه قابل توجهی بپردازند که در صورت عدم تمدید بیمه نامه شخص ثالث علاوه بر حق بیمه از 3000 تا 2 میلیون تومان جریمه نیز باید بپردازند. بنابراین اجرای طرح معافیت بیمه شخص ثالث بهترین فرصت برای رفع جریمه دیرکرد و پرداخت کمتر خواهد بود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

[ad_2]

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما