برندگان مسابقه عکاسی تاریخی 2021 معرفی شدند


برندگان مسابقه عکاسی تاریخی 2021 تصمیم گرفتند همه چیز را از معابد در یونان باستان تا تنها ساختمان بازمانده از بمباران اتمی هیروشیما در سال 1945 پوشش دهند.

مسابقه تاریخی عکاسی سال در پنجمین سال خود عکاسان سراسر جهان را به خود جذب می کند. این مسابقه ویژه علاوه بر اعطای جوایز بر اساس عناصر زیبایی شناختی و مهارت فنی، به داستان هایی از مکان های تاریخی در سراسر جهان می پردازد.

وایتفورد، گوور، فانوس دریایی ولز / برنده مسابقه / ساخته شده در سال 1865، این برج تنها برج چدنی به اندازه خود در بریتانیا است / عکاس: استیو لیدیارد

عکس های این مسابقه به سه دسته مختلف تقسیم شدند. دسته اصلی که برندگان کلی از آن انتخاب می شوند، مکان های تاریخی از سراسر جهان را به تصویر می کشند. دسته دوم به مکان هایی در سراسر جهان می پردازد که وقایع مهم تاریخ بشر در آنها رخ می دهد و دسته آخر به مکان هایی می پردازد که نشان دهنده تاریخ انگلستان هستند.

عکاسی تاریخی
پل معلق کلیفتون / برنده جایزه پس زمینه بریتانیا / عکاس: سام باندینگ

برنده کلی این مسابقه عکاسی به نام «استیو لیدیارد» بود که از فانوس دریایی Whiteford Point در جنوب ولز عکاسی کرد. این سازه 150 ساله نمونه نادری از فانوس دریایی چدنی است.

برنده جایزه پس زمینه بریتانیا عکاسی به نام سام باندینگ بود که تصویر قرن نوزدهمی از پل کلیفتون در بریستول را ثبت کرد. همچنین در رده وقایع تاریخی در سراسر جهان، تصویر دو کشتی شکسته که در سال 1960 با هم برخورد کردند، برنده شد.

عکاسی تاریخی
برنده در رده رویدادهای تاریخی / دو کشتی که در سال 1960 سقوط کردند / عکاس: ایان مک کالوم

از دیگر نکات برجسته این مسابقه جذاب می توان به قلعه قرن نوزدهمی در آلمان با الهام از ساختارهای نمادین والت دیزنی اشاره کرد. همچنین تصاویری از مقبره شاه زند در ازبکستان و بقایای 2000 ساله در کوه پوشیده از برف نمرود ترکیه از نکات جالب این مسابقه است که در ادامه مشاهده می کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم