به‌روزرسانی‌های زنده Covid-19: اتریش در میان مقاومت رو به رشد وارد قرنطینه شد


ویدئو

گزیده

گزیده

اتریشی ها به دستور قرنطینه و واکسیناسیون اعتراض کردند

در آخر هفته، هزاران نفر در وین به این اقدامات، از جمله قرنطینه سراسری اعتراض کردند.

[drums] [chanting] [drums] [whistles] [drums]

در آخر هفته، هزاران نفر در وین به این اقدامات، از جمله قرنطینه سراسری اعتراض کردند.اعتباراعتبار …لیزا لوتنر / آسوشیتدپرس

وین – اتریش روز دوشنبه وارد قرنطینه سراسری شد زیرا موج چهارم خطرناک ویروس کرونا به اروپا رسید و نرخ ابتلا به آن افزایش یافت.

قرنطینه که در آن افراد فقط برای رفتن به محل کار یا خرید مواد غذایی یا دارو مجاز به ترک خانه‌های خود هستند، حداقل 10 روز و حداکثر 20 روز طول می‌کشد و پس از ماه‌ها تلاش برای متوقف کردن عفونت از طریق آزمایش‌های گسترده صورت می‌گیرد. محدودیت های جزئی

اتریش ممکن است اولین کشور اروپایی باشد که به قرنطینه واکنش نشان می دهد، اما ممکن است آخرین نباشد. با این پتانسیل، با دستورات سختگیرانه واکسن، واکنش‌هایی در اتریش و جاهای دیگر، با تظاهرات گسترده در وین، بروکسل و شهر هلندی روتردام در آخر هفته، که با طغیان‌های خشونت‌آمیز گاه به گاه همراه بود، بروز کرد.

موج جدید کووید به دلیل مقاومت گسترده در برابر واکسن ها و شیوع روزافزون واکسن و ماسک اجباری است. مقامات اتریشی می گویند که دستور واکسیناسیون سراسری را در فوریه اجرا خواهند کرد، اولین کشور اروپایی که این کار را انجام می دهد.

اتریش که 66 درصد از جمعیت آن واکسینه شده اند، بیش از 14000 مورد جدید ابتلا به این ویروس را طی 24 ساعت روز یکشنبه گزارش کرد. هلند هفته گذشته به طور میانگین بیش از 20000 نفر را ثبت کرد، در حالی که آلمان این رقم را تقریباً دو برابر کرد.

دستورات قرنطینه و واکسن اتریش تا حدی با مخالفت حزب راست افراطی آزادی روبرو شده است، که از پلت فرم پارلمان اتریش برای ایجاد تردید در مورد اثربخشی واکسن و ترویج داروی رایج ایورمکتین استفاده کرده است. برای درمان کرم‌های انگلی که بارها در آزمایش‌های بالینی در برابر کرونا شکست خورده‌اند.

اما همانطور که جمعیت روز شنبه در خیابان‌های وین شهادت دادند، خشم به فعالان راست‌گرا محدود نمی‌شود. پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات روز جمعه حمله کرد و صدها معترض را با کامیون بیرون کشید.

اعتبار …اش آدامز برای نیویورک تایمز

چه کسی تقویت کننده واکسن کووید-19 را دریافت می کند؟ کمیسر سابق سازمان غذا و دارو می گوید: این به هدف سلامت عمومی بستگی دارد. گفت اسکات گوتلیب.

در روز جمعه، FDA تقویت کننده واکسن Moderna و Pfizer-BioNTech را برای همه بزرگسالان تایید کرد، اما مردم نیازی به تقویت کننده ندارند تا کاملاً واکسینه شوند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها پس از روز جمعه با FDA موافقت کردند و در حال حاضر توصیه می‌کنند که ساکنان بزرگسال 50 سال و بالاتر، یا مراقبان طولانی‌مدت، باید یک تقویت‌کننده مدرن یا فایزر دریافت کنند، در حالی که سایر بزرگسالان یک آژانس دریافت می‌کنند. این شلیک جانسون و جانسون باید همه بزرگسالان را تشویق کند.

در برنامه CBS “Face the Nation” در روز یکشنبه در مورد توصیه های فعلی، دکتر. گوتلیب، یکی از اعضای هیئت مدیره فایزر، گفت دو نظر در مورد هدف بوستر وجود دارد: اگر واکسن محافظت از افراد در برابر عفونت جدی کووید است، باید برای افراد بالای 50 سال توصیه شود. واکسن ها سیستم ایمنی را در افراد مسن پس از شش ماه تضعیف می کنند و خطر ابتلا به عفونت های جدی را افزایش می دهند. گوتلیب گفت: یک نتیجه بد.

وی افزود: اما اگر هدف تقویت کننده کاهش یا جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است، باید به جوانان توصیه شود. دکتر Booster نمی تواند به آن افراد کمک کند تا از بیماری های جدی اجتناب کنند زیرا ایمنی آنها در حال حاضر خوب است. گوتلیب گفت، اما آنها می توانند از ابتلای جوانان به دیگران جلوگیری کنند.

او توضیح داد: “شما Booster را به عنوان ابزاری برای کاهش احتمال ابتلا به ویروس توصیه می کنید.”

چنین استراتژی برای دنیای بیماری های عفونی جدید نیست. کودکان در برابر سرخجه یا سرخک آلمانی واکسینه می شوند. اما محافظت از آنها هدف نیست – این بیماری در کودکان خفیف است. در عوض، برای جلوگیری از انتشار ویروس از کودکان به زنان باردار است – سرخجه می تواند باعث نقص مادرزادی جدی شود.

دختران نیز برای جلوگیری از انتشار ویروس، اما برای محافظت از جنین در صورت بارداری، علیه سرخجه واکسینه می شوند.

در حال حاضر، وضعیت تقویت کننده بی ثبات است و توصیه ها ممکن است بر اساس ایالت متفاوت باشد. تنها فرمانداران کانکتیکات و نیومکزیکو اعلام کرده اند که همه افراد برای واکسینه شدن کامل به سه دوز واکسن کووید نیاز دارند. دکتر. گوتلیب گفت: «فکر نمی‌کنم CDC به دلیل اختلاف نظر بین کارشناسان بهداشت عمومی بر سر هدف واکسیناسیون، به همه توصیه کند که سه دوز را زودتر دریافت کنند.

وی افزود: رویکرد سرسختانه CDC در مورد نحوه پذیرش تقویت کننده نشان دهنده این استدلال است.

اعتبار …نیک آنتایا برای نیویورک تایمز

یک ماه پیش، موارد جدید ویروس کرونا در ایالات متحده به آرامی در حال کاهش بود و موج تابستانی فزاینده دلتا به پایان رسید. اما از آنجایی که آمریکایی‌ها این هفته برای دیدار با اقوام دور خود برای شام روز شکرگزاری سفر می‌کنند، موارد جدید ویروس بار دیگر در حال افزایش است، به ویژه در غرب میانه و شمال شرق.

تیم های پزشکی فدرال به مینه سوتا اعزام شده اند تا در بیمارستان های شلوغ کمک کنند. با دو برابر شدن تعداد پرونده های روزانه از اوایل نوامبر، میشیگان همچنان بدترین رنج را می بیند. حتی نیوانگلند، جایی که نرخ واکسیناسیون در آن بالا است، در حالی که ورمونت، مین و نیوهمپشایر تلاش می کنند از شیوع گسترده جلوگیری کنند، با مشکل مواجه است.

در سطح ملی، در اوایل سپتامبر، زمانی که انتقال تابستان به اوج خود رسید، سطح مو بسیار کمتر و کمتر از آنچه در روز شکرگزاری گذشته مشاهده شد بود. اما اوضاع بدتر می‌شود و مردم آمریکا امیدی به جشن شکرگزاری پس از شیوع این بیماری ندارند. بیش از 90000 مورد هر روز از ابتدای ماه اوت گزارش می شود و افزایش مداوم عفونت در بیش از 30 ایالت وجود داشته است. در سخت ترین مکان ها، پذیرش در بیمارستان ها در حال افزایش است.

مایکل اوسترهوم، اپیدمیولوژیست در دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید: «اکنون فقط یک توپ منحنی به سمت ما پرتاب نمی‌شود، بلکه یک توپ منحنی با سرعت ۲۱۰ مایل در ساعت به سمت ما پرتاب می‌شود. او گفت که این ویروس بارها و بارها از پیش‌بینی‌ها سرپیچی کرده است و به این کار ادامه می‌دهد.

رشد جدید در موارد در یک لحظه بحرانی رخ می دهد. آخرین روز شکرگزاری، قبل از اینکه واکسن در دسترس قرار گیرد، مقامات فدرال و محلی از آمریکایی ها خواستند که فصل تعطیلات را ترک کنند. برعکس، مقامات بهداشت عمومی، از جمله دکتر. آنتونی اس. فاوسی، متخصص پیشرو بیماری های عفونی کشور، امسال پیشنهاد کرده است که اکثر افراد واکسینه شده می توانند در ایمنی نسبی گرد هم آیند.

اعتبار …Joel Carat / EPA، از طریق Shutterstock

دولت روز دوشنبه اعلام کرد که 20 ماه پس از بسته شدن مرزهای استرالیا، به کارگران ماهر و دانشجویان بین المللی اجازه ورود به کشور داده خواهد شد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دولت استرالیا، در مواجهه با کمبود شدید نیروی کار، بر بهبود اقتصادی تمرکز دارد و 72 درصد از کشور به طور کامل واکسینه شده‌اند.

قوانین جدید از اول دسامبر، زمانی که دسته‌های خاصی از دارندگان ویزا، از جمله کارگران ماهر، دانشجویان بین‌المللی و کسانی که در مرخصی کاری و ویزای ازدواج احتمالی هستند، مجاز به ورود به استرالیا خواهند بود، اعمال می‌شود. اپیدمی بیش از 200000 نفر در آن دسته قرار می گیرند.

نخست وزیر اسکات موریسون روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که بازگشت کارگران و دانشجویان ماهر به استرالیا نقطه عطفی در مسیر ما بود. گام‌هایی که ما امروز برمی‌داریم برای تضمین بهبود مالی‌مان است.»

با شروع همه‌گیری، استرالیا مرزهای خود را به روی غیرشهروندان بست و صدها هزار نفر از دارندگان ویزا در خارج از این کشور سرگردان شدند که به کمبود نیروی کار کمک کرد. استرالیا برای بسیاری از صنایع مانند مهمان نوازی و کشاورزی به کارگران موقت متکی است. محدودیت های سفر همچنین به کمبود شدید بودجه برای دانشگاه ها منجر شده است.

اکثر گردشگران هنوز از سفر به استرالیا منع شده اند، به جز سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن که همگی حباب های سفر با استرالیا ایجاد کرده اند.

بازدیدکنندگانی که وارد استرالیا می شوند باید به طور کامل واکسینه شوند و در عرض سه روز پس از سوار شدن به پرواز، آزمایش PRC منفی را برگردانند. به محض ورود، آنها ملزم خواهند بود تا با توجه به ایالتی که در آن وارد می شوند، محدودیت هایی را کنار بگذارند.

روز یکشنبه، اولین پرواز از سنگاپور در سیدنی و ملبورن تحت سیستم جدید حباب مسافربری فرود آمد و اولین گردشگران را از زمان شروع همه‌گیری به این کشور آورد.

اعتبار …از طریق جو بربانک / اورلاندو سنتینل آسوشیتدپرس

دیزنی سفارش واکسن کرونا را برای کارمندان پارک تفریحی فلوریدا به حالت تعلیق درآورد

از آنجایی که والت دیزنی ورلد اکنون با مجازات‌هایی تحت سیاست Hold مواجه است، توضیح می‌دهد که چگونه یکی از معتبرترین برندهای گردشگری این ایالت باید با بحث‌های سیاسی در مورد واکنش خود به همه‌گیری مقابله کند.

منبع: موسسات بهداشتی دولتی و محلی. موارد روزانه تعداد موارد جدید گزارش شده روزانه است. میانگین هفت روزه میانگین یک روزه و داده های شش روز گذشته است.

مجلس قانونگذاری فلوریدا که تحت کنترل جمهوری خواهان است، روز چهارشنبه لایحه ای را تصویب کرد که دستور واکسن کووید-19 را مسدود می کند، و فرماندار ران دسانتیس در تلاش برای محافظت از کارگرانی که ممکن است شغل خود را به دلیل عدم رعایت قوانین از دست بدهند، روز پنجشنبه این قانون را به قانون تبدیل کرد.

فرماندار دزانتیس، که همچنین یک جمهوری خواه است، در خط مقدم نبرد سیاسی برای کاهش دستورات ماسک و واکسن قرار داشته است و گفت که دولت فدرال علیه این محدودیت ها فشار آورده است. فرماندار در بیانیه ای گفت: “هیچ کس نباید شغل خود را به دلیل دستور کووید از دست بدهد و ما مسئولیت محافظت از معیشت مردم فلوریدا را داریم.”

دولت بایدن دستور واکسیناسیون را برای کارگران شرکت های بزرگ و اعضای نیروی کار فدرال صادر کرده است، اما این اقدام در سراسر کشور با مخالفت روبرو شده است. فلوریدا یکی از ایالت هایی است که حکم فدرال را در دادگاه به چالش کشیده است.

قانون جدید فلوریدا کارفرمایان را از اجرای دستورات سختگیرانه واکسیناسیون منع می کند، به کارمندان اجازه می دهد تا نگرانی های بهداشتی یا مذهبی، بارداری یا حاملگی های مورد انتظار و ویروس ها، و معافیت از درمان را انتخاب کنند. کارگران واکسینه نشده ممکن است هر از گاهی با هزینه کارفرما یا پوشیدن تجهیزات حفاظتی مورد آزمایش قرار گیرند. مشاغل با کمتر از 99 کارمند می توانند تا 10000 دلار به ازای هر کارمند برای تخلف یا تا 50000 پوند به ازای هر کارمند برای مشاغل بزرگ جریمه شوند.

موسسات دولتی و مناطق مدارس نیز به دلیل ممنوعیت دستور کووید ممنوع هستند.

دیزنی ورلد قبلاً با کارمندان موافقت کرده بود که کارمندان پارک موضوعی باید به طور کامل در برابر کووید واکسینه شوند تا شغل خود را حفظ کنند و این شرکت روز شنبه در بیانیه‌ای از این قانون دفاع کرد. در بیانیه آمده است: «ما معتقدیم رویکرد ما به واکسیناسیون اجباری مناسب است زیرا همچنان بر ایمنی و رفاه اعضای هنرمند و مهمانان خود تمرکز می کنیم.

این شرکت قبل از ارسال یادداشتی برای کارمندان توقف سفارش گفت که بیش از 90 درصد از اعضای فعال بازیگران در فلوریدا تأیید کرده اند که واکسینه شده اند.

وب سایت والت دیزنی به بازدیدکنندگان می گوید که کار ایمن “بسیار هدفمند و کند” است و به مهمانان توصیه می شود احتیاط کنند: صورت را بپوشانند، علائم را بررسی کنند و عکس بگیرند. در این بیانیه آمده است: «ما مردم را تشویق می کنیم که واکسینه شوند.

تاد گرگوری در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم