به روز رسانی زنده اوکراین: روسیه از مرحله تهاجمی تر تهاجم خود خبر می دهد

منسوب به او…مائوریسیو لیما برای نیویورک تایمز

تحلیلگران نظامی چند روز پیش گفتند که نیروهای روسیه عملیات تهاجمی خود را در منطقه دونباس در شرق اوکراین «توقف» کرده اند. اما سعی کنید این را به جنگجویان اوکراینی بگویید که زیر آتش قرار گرفته اند و در مواضع دفاعی در شهرها و روستاها حفاری کرده اند.

مقامات اوکراینی روز جمعه گفتند که درگیری‌ها در حداقل 10 نقطه در استان دونتسک رخ داد، زیرا روس‌ها تلاش کردند مواضع خود را در امتداد خط مقدم چندپاره بهبود بخشند، ظاهراً پیش از آنچه که انتظار می‌رفت یک فشار نظامی بسیار بزرگ‌تر برای تصرف قطعات باشد. از شهرستانی که کنترل نمی کنند.

دونباس، نزدیک به مرز روسیه که زمانی منطقه ای از صنایع سنگین، معادن و کشاورزی بود، از زمانی که نیروهای روسی نتوانستند دو شهر مهم این کشور، پایتخت و کیف را به تصرف خود درآورند، کانون کارزار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اوکراین بوده است. خارکف، در اوایل درگیری.

دونباس از استان های لوهانسک و دونتسک تشکیل شده است. پس از هفته ها جنگ و بمباران توپخانه، آخرین شهر باقی مانده در استان لوهانسک در اوایل ماه جاری سقوط کرد. بسیاری از کارشناسان گفته‌اند که از آن زمان به بعد مسکو عملیات‌های گسترده در دونباس را متوقف کرده است تا نیروهای خود را دوباره سازماندهی کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین این هفته این ایده را به سخره گرفت و به یک سری حملات مرگبار به اهداف غیرنظامی و همچنین زیرساخت ها اشاره کرد و برخی از تحلیلگران خواستار درک دقیق رویکرد فعلی روسیه شدند.

مایکل کافمن، مدیر مطالعات روسی در CNA، یک موسسه تحقیقاتی در آرلینگتون، ویرجینیا، این هفته گفت: «این یک مهلت بسیار موقت است؛ این واقعاً یک مکث عملیاتی نیست». او در پادکست «جنگ روی صخره‌ها» گفت که نیروهای روسی همچنان در تلاش هستند تا مواضع استحکامات اوکراینی را در اطراف شهر اسلوونسک تحت فشار قرار دهند، «نه چندان موفق».

وی گفت که پیشروی بعدی روسیه احتمالاً آن شهر و شهر دیگری در جنوب به نام کراماتورسک را هدف قرار خواهد داد و درگیری بر سر استان دونتسک ممکن است ماه ها ادامه داشته باشد. او و دیگر تحلیلگران از جمله مقامات اطلاعاتی غربی تاکید کردند که روسیه و اوکراین هر دو متحمل خسارات سنگین شده اند و با مشکلات جدی نیروی انسانی مواجه شده اند.

در این هفته، مقامات آمریکایی و سایر افراد آشنا با ارزیابی های اطلاعاتی تخمین زدند که حدود 20000 روس کشته و 60000 زخمی شدند. روسیه با پیشنهادهایی با جوایز نقدی زیاد به داوطلبان، اوکراینی‌های مناطق جدایی‌طلب، مزدوران و واحدهای گارد ملی نظامی، سعی کرد سربازان بیشتری را به خدمت بگیرد.

اوکراین همچنین تعداد قابل توجهی از سربازان خود را از دست می دهد: در ماه ژوئن، یک مقام ارشد دولتی گفت که این کشور روزانه 100 تا 200 سرباز را از دست می دهد.

ارتش ها نیز با کمبود تجهیزات مواجه هستند. به گفته مقامات غربی، نزدیک به یک سوم تجهیزات روسیه نابود شده است، اگرچه کرملین از مزیت قابل توجهی در تسلیحات سنگین برخوردار است.

این امر مقامات اوکراینی را بر آن داشته است که مکرراً تسلیحات و مهمات سنگین بیشتری از غرب بخواهند و گفتند که برای مقابله با مزیت درازمدت روسیه به این تجهیزات نیاز دارند. روز جمعه، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع گفت: ستایش کرد ورود اولین سامانه موشکی پرتاب چندگانه M270، خودروی زرهی پیشرفته ترین موشک انداز توپخانه است.

آقای رزنیکوف گفت که این سلاح یک شرکت خوب برای سیستم های موشکی با تحرک بالا یا HIMARS خواهد بود. ایالات متحده 8 فروند راکت انداز را تحویل داد و قول داد که چهار پرتاب کننده موشک روی کامیون نصب شود. ارتش اوکراین می گوید از کسانی که وارد شده اند برای حمله به پایگاه ها و انبارهای روسیه در پشت خط مقدم استفاده می کند.

با این حال، برخی تحلیلگران می گویند که اوکراین به ده ها مورد دیگر برای مبارزه موثر با توپخانه روسیه نیاز دارد و مقامات اوکراینی گفته اند که به 300 موشک پرتاب چندگانه نیاز دارند.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما