به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای دفاعی اوکراین همچنان به تقویت مناطق آزاد شده در شرق این کشور ادامه می‌دهند و در عین حال نیروهای روسی تجدید قوا می‌کنند.

دشمن در حال جمع‌بندی مجدد نیروها در جهت‌های جداگانه، به دنبال راه‌هایی برای خروج ذخایر، انجام شناسایی هوایی است. فرماندهی عملیات نظامی جنوب در فیس بوک اعلام کرد که بازرسی ها در شهرک های اشغالی در حال تشدید است.

مقامات وضعیت در منطقه خرسون جنوبی را “متشنج” توصیف کردند و یک مقام نظامی منطقه گفت که وضعیت انسانی در شهرک های آزاد شده دشوار است.

پلیس اوکراین، کمک های بشردوستانه (آب و غذا) وارد شهرک هایی می شود که از اشغالگر بیرون رانده شده اند. سرهی خلان، مشاور نظامی اوکراین روز یکشنبه در تلویزیون ملی گفت که وظایف اولیه تامین آب، برق، هیزم و مصالح ساختمانی برای مردم است.

صدام در خرسون: خبرگزاری روسی تاس گزارش داد که نیروهای امنیتی روسیه روز شنبه با یک “گروه مسلح” در شهر اشغالی خرسون درگیر شدند.

تاس جزئیاتی در مورد هویت “ستیزه جویان” یا تعداد آنها در این گروه ارائه نکرد.

فرماندهی عملیات جنوب اوکراین این تیراندازی را تحریک‌آمیز روس‌ها توصیف کرد و گفت: «آنها آن را اقدامات ضدخرابکاری می‌دانند و سعی می‌کنند نیروهای مسلح اوکراین را به درگیری‌های خیابانی بی‌پروا بین مردم غیرنظامی متهم کنند».

فرماندهی عملیات همچنین مدعی شد که نیروهای روسی “منازل غیرنظامیان، اشیاء غیرنظامی و زیرساخت های حیاتی” را در منطقه خرسون بمباران می کنند.

به گفته شهردار این شهر، در بخش‌های دیگر بخش جنوبی کشور، صدای انفجار در ملیتوپل شنیده شد.

برای سومین روز صدای انفجار در شهر شنیده شد. صبح و بعدازظهر دیروز انبارهای مهمات و تجهیزات نظامی دشمن در ساحل خور مولوشنی منفجر شد. شهردار ایوان فدوروف در تلویزیون ملی اوکراین گفت: مدتی پیش روس‌ها تجهیزات خود را از شهر ملیتوپل خارج کردند و درست در ساحل خور قرار دادند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم