جریمه خودروسازان

[ad_1]

مجلس نمایندگان به قانون جدید مالیاتی ارزش افزوده و خودروسازان را به دلیل افزایش قیمت تمام شده کالاها و خدمات تولیدی خود توبیخ کرده و نحوه هزینه و ارزش مالیات مصرف کنندگان را تغییر داده و راه را برای مردم هموار کرده است. بر اساس این قانون، میزان تولید خودروهای انرژی‌زا یا اشاره‌گرهای وارداتی هر چه باشد و موجودی آن بیشتر باشد، خریداران باید مبلغ بیشتری را برای خرید بپردازند.

بر اساس این گزارش، موضوع قانون گذاری که یک قانون مترقی در اقتصادهای آزاد و بازارهای رقابتی است، هشدار خودروهای بی کیفیت، مصرف بیش از حد و تولید بیش از حد این محصولات با قیمت های گزاف را در پی داشته است. بر اساس این قانون قیمت نهایی خودروی بعدی در بازار صفر کیلومتر باید بیش از نیم تا ۵ درصد باشد.

افزایش ارزش

ماده 2 قانون مالیات بر ارزش افزوده (پیش نویس 2) شمارش انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین و موتورسیکلت بر اساس سطح انرژی و طبقه بندی قیمت های تعیین شده توسط قانونگذار اعم از مالیاتی و سبز واردکنندگان و واردکنندگان آنها. معایب در قوانین مشخص شده در متن قانون پرداخت های سازمان مالیاتی مشخص شده است.

بر اساس این قانون، نیروهای اداری موظفند از شمردن گوشتخواران بدون بررسی و بررسی این قانون خودداری کنند. به عبارت دیگر، قانونگذاری در این ماده با استفاده از ابزارهای مالیاتی با درصد بالاتری از قیمت خودرو، دلیلی بر کاهش مصرف انرژی، مصرف سوخت و آلایندگی است و هدف افزایش ارزش این محصولات به منظور خرید بیشتر آنهاست. نرخ بهره پایینی در خرید این محصولات دارند و همچنین نیاز به بهبود کیفیت و یا واردات این محصولات دارند. اما نکته اینجاست که اکثر خودروهای موجود در کشور که شامل این مالیات و جریمه می شود، جای بهسازی ندارند و مردم باید به هر قیمتی آن را خریداری کنند. این وضعیت مانند یک ماجراجویی است “دوگ یا نوشیدنی؟” در این سریال طنز کرمانشاهی جوابی است که همیشه دوغ بود! اما قانون جدید مالیاتی که بیش از دو ماه و نیم از اجرای آن می گذرد، اجرایی شده و خریداران خودروهای داخلی مجبورند با قرعه کشی از امتیازات مربوط به کیفیت و کیفیت پایین مالکیت خودرو صرف نظر کنند.

قانون رقابت در انحصار بازار

مالیات و مضرات مصرف سوخت خودپایه و کم هزینه و ایجاد آلودگی ابزاری شناخته شده در اقتصادهای در حال توسعه و رقابتی برای تنبیه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و مصرف کنندگان آنهاست.خرید محصولات با کیفیت اما در حالی که در ایران با خودروها و بازارهای خودرویی و غیررقابتی، قانونگذار چنین هشدارهایی را به خودروهای داخلی و بی کیفیت می دهد، نتیجه چیزی جز فشار بر مصرف کنندگانی که هیچ ابایی ندارند، نیست. به عنوان مثال، در یک کشور اروپایی، خرید خودرویی مقرون به صرفه و مقرون به صرفه، دارای مزایا و معایبی برای مصرف کننده است که آنها را تشویق به انتخاب خودروهای با کیفیت می کند. اما در بازار ایران هیچ رقابت و انحصاری در صنعت خودرو و کمال خودروسازی وجود ندارد، هوا روشن است.

نقض غرض alaindagi

طی چند روز و نیم اخیر، بر اساس اطلاعیه یکی از فروشندگان خودروهای داخلی، تعداد فرارهای مالیاتی افزایش یافته است که به خریدار منتقل شده و این منابع از زمان خرید به خریدار تغییر کرده است. زمان پرداخت به سازمان مالیاتی به مبدأ واردات برای آنها. اما بررسی متن قانون و همچنین پیگیری های صورت گرفته از منابع مختلف حاکی از آن است که حداقل در این مورد، قانونگذاران همچنان در حال اجرای قانون هستند و قانونگذار قصد تخلف داشته است. یک قانون مترقی

عبدالرضا ارسطو، کارشناس مالیاتی نیز این نکته را تایید می کند و می گوید: در کشورهای مختلف، انواع مالیات های عمومی بر نقل و انتقال مالیات، محاسبه مالیات، مالیات بر مصرف سوخت و مالیات بر خودروهای لوکس و … وجود دارد که همگی توسط این افراد پرداخت می شود. مصرف کننده. وی افزود: هدف از وصول بیشتر این مالیات ها علاوه بر افزایش درآمدهای مالیاتی کشور، تنظیم سرعت مصرف کنندگان و فعالان اقتصادی است. سلاح هایی که در کشورهای توسعه یافته به منظور ایجاد آلودگی، افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل، کاهش هزینه خودروهای خودران و کاهش سایز وسیله نقلیه موتوری و غیره استفاده می شود.

ارسطو ضمن تشریح پیامدهای عملکردی این قوانین مالیاتی می گوید: از آنجایی که صنعت خودرو در بسیاری از کشورها رقابتی است، بازار خودرو جذاب است و مصرف کننده قدرت را انتخاب می کند. مصرف کنندگان Ezinero بین خودروهای مختلف و خودروهایی با آلودگی کمتر و در نتیجه پرداخت مالیات کمتر انتخاب می کنند که به نوبه خود با تغییر تقاضای بازار، بار مالیات های مذکور را به دوش سازندگان می اندازد.

این کارشناس اقتصادی تاکید می کند: در این شرایط ابزار مالیاتی هم بر مصرف کننده و هم بر سرعت تولید اثر یکسان دارد و حرکت می کند و هیچ اثر نظارتی بر سرعت تولیدکننده یا مصرف کننده ندارد. زیرا مصرف کننده چاره ای ندارد.

جریمه خودروسازان

[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما