جنجال بر سر ویزای آمریکا و تصمیم علیرضا دبیر ادامه دارد

[ad_1]

سفر کشتی کروز ملی ایران به تگزاس لغو شد این اطلاعیه به عنوان یک اعلام رسمی از سوی فدراسیون کشتی ایران که پیش از این این تیم را برای رقابت با آمریکا به سربازی اعزام کرده بود، اعلام شد، هنوز این تیم به تگزاس بازنگشته است.

در واقع پس از ورود اعضای خدمه کشتی و مقامات آنها در تابستان برای اخذ روادید آمریکا، شایعه شد که به دلیل اظهارات جنجالی علیرضا دبیر، رئیس جمهور آمریکا، ویزا صادر نمی کند. فدراسیون کشتی ایران دبیر هم زمان تهدید کرد که در صورت عدم صدور ویزا از سوی آمریکا به ایران بازخواهد گشت و به این ترتیب کل تیم از حضور در مسابقات جلوگیری کرد.

طی روزهای اخیر مشخص شده است که ویزای علیرضا دبیر و همچنین یک روادید، دو کشتی ملی شده، یک مربی و یک سرپرست تا زمانی که فدراسیون کشتی ایران این تهدید را اجرا نکند صادر نشده و در نامه های رسمی به فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرده است که آمریکا ایران نیست آنها سفر می کنند. در این نامه با امضای علی رضا دبیر خطاب به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا آمده است: آنها بازی دوستانه با تیم ملی آمریکا ندارند. متأسفانه عدم صدور گزارش از سوی مسئولان کشوری، علیرغم همه کارهای مقدماتی انجام شده توسط اعضای تیم ایرانی و ارائه تمامی مدارک لازم و پیگیری های مکرر، دامن خود را گرفته است. من نمی گویم در حال حاضر ویزای دو کشتی گیر، کادر مربیگری، تیم ناظر و فدراسیون المپیک توسط او و به عنوان رئیس فدراسیون صادر نشده است و به همین دلیل مابقی اعلامیه صادر شده است. لغو شد. همچنین اعتراض خود را به عامل بی‌احترامی و دور از ذهن سرکنسولگری آمریکا در ایران در تابستان امسال با حمایت تیم ملی کشتی ایران اعلام می‌کنم که ظرف پنج ساعت مصاحبه انجام خواهد داد. من شخصاً متقاعد شده ام که شما و کشتی گیران نقشه خوبی از آمریکا در این حرکات ضد سیاسی ندارید. من علاقه داشتم از شما دعوت کنم که در حاشیه ورزش کنید و همچنین به یاد داشته باشید که هدف از این مسابقه این بود که این رویداد فقط یک ورزش باشد. اکنون به دلایل غیر خشونت آمیز این امکان در آمریکا وجود ندارد، از شما و تیم ملی کشتی تان تقاضا دارم در اولین فرصت به ایران بیایید و این دیدار دوستانه در ایران برگزار شود. از اینکه هموطنانم کشتی گیر هستند و میهمانانم در آغوش شما خوش آمدند، راضی هستم.»

لغو اعزام تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا با واکنش طرف آمریکایی و اعلام ناو ایرانی به فدراسیون، فاقد ویزا در صدور ویزا بوده و اصل بر آن وجود ندارد. ارتباط بین آنها فدراسیون کشتی آمریکا از ایران درخواست کرد با اعضای مورد تایید خود به آمریکا سفر کند که دومین مورد با مخالفت رئیس فدراسیون کشتی ایران مواجه شده است.

سفر علی رضا دبیر به آمریکا ورزش نیست، آن گونه که آزادیخواهان ایرانی در تگزاس انجام می دهند. در چارچوب این نشست، مسابقه موسوم به «فقط ورزشی» که در قالب این مسابقه با عنوان «مرگ بر آمریکا» شکل گرفت، کافی نیست و در عمل باید به همین شعار اشاره کند.

این اظهارات را یکی از هواداران ورزش بیان کرد که منتظر بود تا به مسائل سیاسی رسیدگی نشود. دبی که شغل گرین کارت آمریکا دارد، مورد انتقاد آمریکایی ها قرار گرفته است که گفته است: “چرا فردی که شغل گرین کارت آمریکا دارد باید برای ایالات متحده ناقوس مرگ داشته باشد؟” به گزارش فاکس نیوز، در این گزارش آمده است: «چرا آمریکا به عنوان یک فرد باید رسماً شعار مرگ بر آمریکا را بر سر بگذارد و بخواهد فراتر از این شعار عمل کند، ویزای سفر آزادانه به آمریکا را صادر کند». فاکس نیوز در بخشی دیگر از این گزارش به این موضوع اشاره کرده است که برخی صحبت ها در این زمینه بر این است که وی در آمریکا نیز گرین کارت دارد.

فاکس نیوز از افزایش حساسیت علیرضا دبیر نسبت به گرین کارت شدن خبر داد، اما رئیس فدراسیون کشتی ایران در نشست خبری به طور رسمی اعلام کرد که گرین کارت به آمریکا بازگردانده شده است زیرا از وضعیت کشور راضی نیست. . وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از مقامات آمریکایی که علت گرین کارت را پرسیده بود، همین جمله را تکرار کرد:

اظهارات علی رضا دبیر با اشاره به اینکه وی قبلا از گرین کارت آمریکا استفاده کرده بود، باعث شد تا تحت تاثیر یک رئیس مشترک غیرورزشی که رئیس کشتی ایران نیز بود، مسابقه دوستانه کشتی به سرعت تصویب شود. فدراسیون. دبیر در همان روز تهدید کرد که اگر آمریکا ویزا را صادر نکند، از پیوستن به آمریکا منع خواهد شد. مسئولان امريكا بدون توجه به اهميت چنين مسابقه كشتي رقابتي در جهان به ويژه به دليل اينكه قرار بود كشتي گيران ايراني به آمريكا سفر كنند، تا زماني كه عليرضا دبير عنوان شغلي را به او ندادند، رواديدي صادر نكردند. او این کار را کرد و اجازه نداد تیم ملی کشتی به صورت دوستانه به تگزاس سفر کند.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما