خلاصه اخبار 19 اوت 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

5 میلیون دلار برای هائیتی در بحبوحه افزایش خشونت گروهی اختصاص داده شده است

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور بشردوستانه گفت: برای برآوردن نیازهای بشردوستانه ناشی از خشونت باند در هائیتی، مارتین گریفیثروز جمعه 5 میلیون دلار بودجه اضطراری اختصاص داد.

به گفته ینس لرکه، سخنگوی OCHA، این کمک مالی در بحبوحه کشته شدن صدها نفر از ماه ژوئیه در درگیری های باند در هائیتی-سلیل صورت می گیرد.

بسیاری دیگر نیز در این درگیری گرفتار شده‌اند و این امر مانع دسترسی آنها به آب آشامیدنی، غذا و مراقبت‌های بهداشتی شده است.

آقای لارک خاطرنشان کرد که تقریباً 280000 نفر تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته اند و این بودجه “بسیار بحرانی … در حال حاضر” است.

سطح بالای ناامنی در هائیتی مانع از دسترسی کارکنان بشردوستانه به افراد آسیب دیده، به عنوان مثال، برای توزیع غذا و پول نقد، اما همچنین به خدمات اولیه مانند بهداشت و آموزش به 1.5 میلیون نفری می شود که در محله های کنترل باندها گرفتار شده اند.

به مناسبت روز جهانی بشردوستانه

در همین حال، مارتین گریفیث هشدار داد که در چهل سال کار خود در امدادرسانی، هرگز به اندازه کنونی چنین تعداد عظیمی از بحران ها را تجربه نکرده است.

در روز جهانی بشردوستانه، او خاطرنشان کرد، با این حال، مهم است که ما چشم امید خود را از دست ندهیم.

آقای گریفیث نمونه ای از از سرگیری صادرات محصولات اوکراینی از بندر اودسا در دریای سیاه را در نتیجه ماه ها مذاکره بین روسیه، ترکیه، اوکراین و سازمان ملل بیان کرد.

با وجود «درگیری‌ها، گرسنگی، بحران آب‌وهوایی… و همه‌گیری» که «بی‌سابقه 303 میلیون نفر» را به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد، او گفت که این بحران‌ها «همچنین الهام‌بخش بهترین انسان‌ها هستند».

در بزرگداشت این روز، او امید را الهام گرفته از شجاعت و ایمان امدادگران دانست و به 141 کارگر بشردوستانه که در سال گذشته کشته شدند ادای احترام کرد.

سازمان جهانی بهداشت به دنبال درمان ابولا برای افزایش بقا است

سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه کرده است که از دو روش درمانی فعلی که به طور قابل توجهی مرگ و میر ابولا را کاهش می دهد، در افراد در هر سنی استفاده شود.

آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد اولین دستورالعمل خود را در مورد درمان های مبارزه با بیماری خونریزی دهنده اغلب کشنده منتشر کرد و دو آنتی بادی مونوکلونال معروف به Ansuvimab یا Ebanga و Inmazeb را به شدت توصیه کرد.

جانت دیاز از برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت گفت که این دو روش درمانی “به میزان قابل توجهی میزان مرگ و میر را کاهش می دهند” – با پتانسیل نجات بین 230 تا 400 جان به ازای هر 1000 نفر مبتلا.

آژانس بهداشت سازمان ملل گفت که هر دو “مزایای واضحی را نشان داده اند” و می توانند برای همه افراد مبتلا به ابولا از جمله افراد مسن، زنان باردار و شیرده، کودکان و نوزادان مورد استفاده قرار گیرند.

با این حال، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که دسترسی به درمان‌ها همچنان “مشکل است، به ویژه در مناطق فقیر”.

کیتی دارتفورد، اخبار سازمان ملل

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما