دادستان کل کشور: دولت روحانی نمی خواست تلگرام را فیلتر کند

[ad_1]

دادستان کل کشور گفت: همه وزرای دولت سابق با فیلتر تلگرام مخالف بودند. وی تاکید کرد: وزرای دولت روحانی با این موضوع مخالف هستند یا در جلسات کارگروه تصمیم گیری در پرونده ها شرکت نمی کنند یا به آنها گفته می شود در صورت اعزام نمایندگان به این موضوع رای ندهید. وی تاکید کرد: دولت روحانی دو جلسه کمیته فیلترینگ برگزار کرده است.

دادستان کل کشور دیروز 15 آذرماه در مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد تهران جنوب با اشاره به فیلترینگ تلگرام در دولت قبل از توقف فیلترینگ سرویس های مختلف در کمیته فیلترینگ توسط دولت حسن روحانی خبر داد. و هیچ قصدی برای فیلتر کردن فضای مجازی وجود نداشت. «دولت قبل قصدی نداشت و سعی کرد فضای مجازی و تلگرام را فیلتر کند، اما کارگروه فیلترینگ فقط دو بار تشکیل جلسه داد، چون آقایان نخواستند. در برخی موارد رای نیاوردند و در برخی دیگر به دلیل مخالفت با تصمیم فیلترینگ در جلسات شرکت نکردند.»

محمدجواد کولیوند

وی در دولت قبل تلاش کرد تا جلسات کارگروه فیلترینگ را برگزار کند و با حضور وزرای دولت قبل تنها دو بار توانست این جلسات را برگزار کند که وارد جزئیات نشد. وزرا یا در جلسات حضور نداشتند یا در صورت حضور به آنها دستور داده شد که به این موضوع رسیدگی نکنند.»

دادستان کل کشور همچنین درباره فیلترشکن صحبت کرد و با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ دستگاهی به اطلاعیه قوه قضاییه در خصوص VPN توجه نکرده است و بارها به این موضوع اشاره شده است، تاکید کرد: پی.ن تعریف شد و بر اساس آن ارتباط و با وزارتخانه ها تعامل داشتیم. اما در دولت قبل این کار انجام نشد و ما به دولت آقای رسی گفتیم حداقل در این دولت باید انجام شود.»

لازم به ذکر است که وکیل وزارت کشور بارها به محمدجواد ازهاری جهرمی وزیر حمل و نقل دولت سابق سیلی زده و در نهایت وی را به دلیل جرائمی مانند فیلتر نکردن اینستاگرام و مسدود نکردن سرویس های فیلترشکن به دادگاه احضار کرده بود. دیجیاتو شنیده است که این دعاوی همچنان ادامه دارد و وزیر ارتباطات دولت سابق و برخی از معاونانش دعاوی مفتوح در دادگاه دارند که مسیر قانونی خود را دنبال می کنند.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما