در حالی که بریتانیایی ها منتظر دیدن تابوت ملکه هستند، “صف” زندگی خود را به خود می گیرد

لندن – اکنون با حروف بزرگ The Queue نامیده می شود. دیوید بکهام ستاره فوتبال و حتی دیدار شاه چارلز سوم و پسرش شاهزاده ویلیام را به خود جلب کرده است.

در طول روزها، صدها هزار بریتانیایی و بازدیدکننده برای دیدن تابوت ملکه فقید الیزابت دوم به صف طولانی که در بریتانیا به عنوان صف معروف است، پیوستند. آن‌ها از سراسر کشور – و برخی از سراسر جهان – آمدند و شب‌های بی‌خوابی، سرمای هوا و انتظاری را که در یک نقطه به بیش از 24 ساعت می‌رسید، جسارت کردند.

اما چیزی که به عنوان راهی برای بازدیدکنندگان برای عزاداری و ادای احترام به طولانی ترین حاکم کشور آغاز شد، اکنون زندگی خود را به خود گرفته است. لیست انتظار در حال حاضر توسط محققان در حال مطالعه است. این موضوع سوژه های بی شماری از جوک های آنلاین بوده است، در حالی که #LongLiveTheQueue در توییتر ویروسی شده است..

کانال‌های خبری همچنان برای به‌روزرسانی‌ها در این خط سروصدا می‌کنند، و این آخر هفته آب‌وهوای بی‌بی‌سی پیش‌بینی خود را برای The Queue منتشر کرد، گویی که شهر خودش است.

در شهری پر از جاذبه های توریستی، The Queue به خودی خود به یک جاذبه تبدیل شده است و هزاران نفر از مردم محلی و گردشگران را به سمت خود جذب می کند تا در بالا و پایین تیمز قدم بزنند و از خط لذت ببرند.

راب جونز، استاد سیاست در دانشگاه اسکس که از مردم برای درک بهتر جمعیت‌شناختی و انگیزه‌های آنها نظرسنجی کرد، گفت: «این به خودی خود به یک پدیده تبدیل شده است. «مطمئنم که مردم یک لحظه می گویند [seeing the queen’s coffin] خیلی مهم است، من فکر می کنم آنها می گویند که صف فقط وسیله ای برای رسیدن به هدف نیست.»

در کشوری که یک امپراتوری را در طول سلطنت 70 ساله ملکه از دست داد و اکنون شاید با سخت ترین دوران اقتصادی خود در یک نسل روبرو است، اخیراً بریتانیایی ها چیز زیادی برای شاد بودن وجود نداشته است. مرگ یک پادشاه محبوب آن را بسیار بدتر کرده است، و این آخرین ریسمان زنده از دوران گذشته است.

هوای سرد آخر هفته برخی از کسانی را که منتظر دیدن تابوت ملکه هستند وادار کرد تا خود را در پتو بپیچند.


تصویر:

اولی روسری / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

اما لیست انتظار به بسیاری در اینجا الهام غیرمنتظره ای در کشوری داده است که به تنظیم یک خط منظم افتخار می کند. البته این فقط در مورد خط نیست، بلکه آنچه در مورد جامعه بریتانیا می گوید: برای خیلی ها یک لحظه نادر است که دور هم جمع شوند و اختلافات را کنار بگذارند و سختی ها را تحمل کنند. این خط، افراد مختلف را از همه اقشار دور هم جمع کرده و دوستی های بعید ایجاد کرده است.

یکی از کاربران توییتر به نام @curiousiguana نوشت: “من به هیچ وجه به ملکه اهمیت نمی دهم.” “اما صف؟ صف یک پیروزی برای بریتانیا است. باور نکردنی است.”

پدی فارل، 18 ساله، در حالی که روز شنبه در صف ایستاده بود، این دیدگاه را تکرار کرد: “این بریتانیایی ترین چیز است که برای دیدن پادشاه صف می کشم.”

خیرخواهان از این انتظار منصرف نشدند و گروه دسته جمعی به حضور خود ادامه دادند، حتی اگر دولت در روز جمعه به دلیل طولانی بودن زمان ورود جدید به خط را متوقف کرد. بریتانیایی‌ها به‌جای کنار گذاشتن برنامه‌های خود، بهترین کاری را که انجام می‌دهند انجام دادند: برای پیوستن به The Queue وارد فهرست انتظار جداگانه‌ای شدند.

این خط بعداً روز جمعه بازگشایی شد. بازدیدکنندگان همیشه در طول شب، با روسری، کلاه و کت‌های سنگین به آن‌ها می‌پیوندند، زیرا دما تا نزدیک به 40 درجه فارنهایت کاهش می‌یابد و باد رودخانه تیمز را می‌کوبد.

جیلیان سنت جان، 57 ساله، از لندن، که درست بعد از نیمه شب جمعه شب با یکی از دوستانش در صف ایستاده بود، گفت: “او درست بعد از نیمه شب جمعه شب با یکی از دوستانش در صف ایستاد و به سرعت با غریبه های اطرافش دوست شد.” در حالی که گروه در کنار هم جمع می‌شدند، روی صندلی‌های تاشو که مشترک بودند استراحت کوتاهی کردند و خود را در پتوهایی پیچیدند که به دست کسانی که در صف ایستاده بودند.

خانم سنت جان در حوالی ظهر روز شنبه، تقریباً 12 ساعت پس از تعلیق، گفت: «ما دیگر هرگز چنین چیزی را نخواهیم دید.» . “من ملکه را دوست دارم. و ما افراد خوبی را ملاقات کرده ایم.”

حدود 85 درصد از بزرگسالانی که در نظرسنجی این ماه YouGov شرکت کردند، فکر می کنند ملکه الیزابت دوم برای بریتانیا خوب بوده است. اما صف آرایی برای چنین پادشاه محبوبی برای افراد ضعیف نیست. خط آهسته اما دائماً در حال حرکت، نشستن را دشوار می کرد و در نتیجه مچ پا و کمر متورم می شد. بسیاری از شرکت کنندگان در روز جمعه مستقیماً از محل کار خود آمدند و برخی نیز تا صبح شنبه بیش از 30 ساعت بیدار ماندند. در یک لحظه ناامیدی، برخی، مانند مدی بنتام 18 ساله از مرکز انگلستان، در خاکریز تیمز استراحت کوتاهی کردند.

خانم بنتام در حالی که دوست پسرش در صف منتظر بود گفت: «روی دیوار خوابم برد. با این حال، او گفت که پدربزرگ و مادربزرگش از طرفداران بزرگ ملکه بودند و همین امر حضور او را در آنجا مهم می کرد. این خوب است که بخشی از نسل جوان برای انجام این کار باشیم.»

طی چند روز گذشته، این خط تا حد زیادی سازماندهی شده است. مطمئناً، یک بازار آنلاین برای مچ بند – که به کسانی که در صف منتظر هستند داده می شود و آنها را قادر می سازد مدتی را ترک کنند – ایجاد شده است که در آن برخی افراد مچ بندهای دست دوم را برای فروش صدها دلار در eBay ارائه می دهند..

اما به طور کلی، مردم، از جمله ستاره فوتبال، آقای بکهام، در کنار دیگران انتظار طولانی را تحمل کرده اند، لحظه ای نادر از سازش در دنیایی که ثروتمندان و معروف ها دسترسی انحصاری دارند.

در یک نظرسنجی از حدود 400 نفر در صف، آقای جونز گفت که او دریافت که لیست انتظار تقریباً نماینده جمعیت عمومی بریتانیا است. نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که دلیل اصلی پیوستن مردم به خط، تشکر از ملکه و به دنبال آن تمایل به حضور در یک لحظه تاریخی بود. وقتی از آنها پرسیده شد که آیا چیزی وجود دارد که افراد در صف مورد احترام یا سوگواری قرار می‌دهند، بیشترین تعداد از آنها گفتند که احساس می‌کنند کسی را از دست داده‌اند که در تمام طول زندگی‌شان بوده است.

شاهزاده ویلیام و پرنس هری روز شنبه برای ملکه الیزابت دوم به همراه دیگر نوه هایش مراسم بیداری را برگزار کردند. پادشاه چارلز سوم به شاهزاده هری اجازه ویژه ای داده است تا برای اولین بار پس از ترک وظایف سلطنتی، لباس خود را در یک مراسم سلطنتی بپوشد. عکس: یوی موک/آسوشیتدپرس

کتی وایتهد 76 ساله و همسرش تری 75 ساله بیشتر عمر خود را با ملکه الیزابت دوم به عنوان پادشاه گذرانده اند. پس گفتند چاره ای جز آمدن ندارند. حدود ساعت 1:30 بامداد شنبه، با پوشیدن کلاه‌ها و ژاکت‌های ضخیم، با ساندویچ‌های پنیر، ژامبون و کروسان‌ها به The Queue بپیوندید.

دخترمان گفت ما عصبانی هستیم! خانم وایتهد با خنده گفت.

این اولین صف نبود – هر دو در سال 2002 سه ساعت منتظر ماندند تا تابوت مادر ملکه را ببینند. با این حال، وایتهد گفت که انتظار طولانی‌تر در روز شنبه ارزش آن را داشت که به ملکه‌ای احترام بگذاریم که «خود را تا آخر وقف کرد». او گفت که انتظار داشت با دیدن تابوت در سالن وست مینستر احساساتی شود.

آقای وایتهد گفت: «او خیلی … نام یک نفر را که تا سن 96 سالگی کار می کرد، داد. “این پاسخ کوچک ما است.”

شاه چارلز سوم و پسرش شاهزاده ویلیام روز شنبه به طور غیرمنتظره از خط بازدید کردند و شاهزاده ویلیام از برخی بازدیدکنندگان به دلیل انتظار طولانی عذرخواهی کرد. یکشنبه شب، درست بعد از ساعت 10:30 شب به وقت محلی، وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا اعلام کرد که لیست انتظار او در حد خود بود و دیگر افراد تازه وارد را نمی پذیرد. ملکه دراز کشیده تا ساعت 6:30 صبح روز دوشنبه باز خواهد بود و پس از آن مراسم تشییع جنازه او بعد از ظهر برگزار می شود.

کریس لیتون، 37 ساله، و مری دوپوی، 30 ساله، اندکی پس از راه اندازی آن در روز چهارشنبه، به لیست انتظار پیوستند، به این امید که بتوانند عجله آخر هفته را شکست دهند. حدود ساعت 7 بعد از کار آمدند. چه ساعتی تمام شدند؟ ساعت 3:45 بامداد پنجشنبه

آقای لیتون که شیلیایی است و در لندن زندگی می کند، گفت: «در نهایت همه چیز ارزشش را دارد. اما زمان هایی از خشم وجود دارد. ما می گفتیم “الان باید ترک کنیم؟”

با این حال، این آنها را در روز شنبه دور نگه نداشت. هر دو برگشتند تا خواهر آقای لیتون را برای مدت کوتاهی در راهپیمایی همراهی کنند.

او با خنده گفت: «اینجا بودن لذت بخش است که بدانم در واقع این کار را نمی کنی. “و برای خندیدن کمی از درون، مانند، شما فقط در نیمه راه!”

نوشتن به کیتلین مک کیب در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما