در دو تیراندازی در انتاریو، دو کشته، از جمله یک افسر پلیس تورنتو، و 3 زخمی زخمی شدند CNNCNN

مقامات دوشنبه شب در یک نشست خبری اعلام کردند که یک افسر پلیس تورنتو که در حین تمرین در حال استراحت برای ناهار بود، توسط مظنونی که بعداً پس از تیراندازی مرگبار دوم در همیلتون دستگیر شد، در میسیساگا کشته شد.

مقامات گفتند یک نفر دیگر در میسیساگا زخمی شده است. پلیس گفت مظنون به میلتون گریخت و گمان می‌رود سه نفر دیگر را شلیک کرده و یکی را کشته است.

فرمانده جیمز رامیر به خبرنگاران گفت که افسر اندرو هانگ، 48 ساله، از واحد ترافیک پلیس تورنتو از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در صحنه جان باخت.

این فرمانده گفت: “این خبر ویرانگر برای خانواده او، همه اعضای سرویس پلیس تورنتو و کل جامعه پلیس ما است.” در حالی که برای حمایت از خانواده پاسبان هونگ و یکدیگر در غم و اندوهمان تلاش می کنیم، روی یکدیگر حساب می کنیم.»

از هانگ همسر و دو فرزندش به یادگار مانده است. او 22 سال در این بخش کار کرد.

پلیس منطقه ای پیل در میسیساگا پیشتر گفته بود که به محل تیراندازی که در تقاطع خیابان آرژانتین و خیابان وینستون چرچیل رخ داد، فراخوانده شد، جایی که دو نفر درست بعد از ساعت 2 بعد از ظهر به وقت شرقی به ضرب گلوله کشته شدند.

نیشان دوریاب، رئیس پلیس منطقه ای پیل در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که قربانی که به بیمارستان منتقل شده است، “جراحات تغییر دهنده زندگی” داشته و در مرکز جراحات است. وی تیراندازی به پلیس را یک کمین توصیف کرد.

پس از فرار مظنون، پلیس منطقه ای هالتون گفت که او به سه نفر در خیابان برونته جنوبی در نزدیکی میلتون تیراندازی کرد. پلیس اعلام کرد که یک نفر در صحنه فوت کرده و دو نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند. شرایط آنها فوراً در دسترس نبود.

دورایابه گفت: «ما معتقدیم این همان مظنونی است که در تیراندازی اینجا در میسیساگا شرکت داشت.

مظنون – که به گفته پلیس پیل یک ژاکت تمام مشکی با یک ژاکت زرد به تن داشت – بازداشت شد. به گفته پلیس منطقه ای هالتون.

هر دو آژانس پلیس گفتند که در حال بررسی ارتباط بین این دو حادثه هستند و معتقدند که آنها به یک فرد مرتبط هستند.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، در توئیتی درباره تیراندازی در انتاریو اواخر روز دوشنبه نوشت.

ترودو گفت: افکار من و بسیاری دیگر با همه کسانی است که افسر پلیسی را می شناسند که امروز در حین انجام وظیفه در میسیساگا کشته شد. چهچهچه. ما همچنین به مجروحان تیراندازی امروز فکر می کنیم – برای شما آرزوی بهبودی کامل داریم.

میلتون، میسیساگا و همیلتون در غرب تورنتو قرار ندارند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما