دلار در مرز 28 است

[ad_1]

پس از افزایش قیمت 200 تومانی در اولین روز هفته، قیمت اسکناس آمریکا به مرز کانال 27 و 28 هزار تومان بازگشت. شاخص بازار ارز در دو هفته گذشته در نرخ تعادلی جدیدی متوقف شده است. کارشناسان بازار ارز خاطرنشان می‌کنند که انعطاف‌پذیری در قیمت دلار در سطوح بالا یا پایین وجود ندارد. به نظر می رسد تا آخرین اخبار از مذاکرات هسته ای وین که بازار ارز را تحت تاثیر قرار می دهد، کانال دلار آماده تغییر نیست. سکه امامی نیز با ماندن طولانی مدت در کانال 12 میلیون تومانی، قیمت تعادلی خود را در میانه این کانال تثبیت کرد. دلار آمریکا در دومین روز هفته با قیمت 28 هزار تومان معامله شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، دیروز یکشنبه 11 بهمن ماه دلار در بازار آزاد تهران با کاهش باز شد. قیمت ساعت اول بازار دیروز با 150 تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه 150 هزار تومان تعیین شد.

این تخفیف در تمام طول روز شروع شد. در اواسط ساعات معاملات دیروز دلار به کانال 27 هزار تومان رسید و به قیمت 27 هزار و 950 تومان رسید.

اما در نهایت دلار در پایان ساعت کاری یکشنبه نتوانست ارزش خود را زیر 28 هزار تومان ثابت نگه دارد و در همین محدوده ارقام 28 تا 28 هزار و 50 تومانی به کار خود پایان داد.

کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز تهران، کاهش قیمت دلار را ناشی از تعادل روز گذشته به دلیل عدم کشش بالایی ارز برای سطوح بالاتر قیمت ها دانسته اند. این افراد همچنین در خواندن روند افزایشی دلار در روز شنبه ناکام ماندند و معتقد بودند که ارز حدود دو هفته است که نرخ های خود را بین سطح مقاومتی 28300 تومان و کف حمایتی 27500 تومان و نیاز فعلی برای عبور از این دو کریدور ثابت نگه داشته است. خبر مهم و موثق است. در نتیجه با توجه به تحلیل‌های این کارشناسان، به نظر می‌رسد در صورت تداوم فضای رسانه‌ای مذاکرات هسته‌ای در آینده نزدیک، ارزش اسکناس‌های آمریکایی می‌تواند تا یک روز دیگر در مرز ۲۷ و ۲۸ هزار تومان قرار گیرد.

از سوی دیگر، برخی دیگر از کارشناسان بازار ارز تهران با اشاره به تلاش های بیهوده شاخص بازار ارز برای افزایش و کاهش قیمت ها در هفته های اخیر، معتقدند نرخ دلار در بازار متعادل است.

این افراد همچنین معتقدند با وجود انتشار اخبار مهم و جهت دار از فضای سیاست خارجی کشور، دلار عملکرد قابل توجهی از خود نشان نمی دهد و ممکن است در نهایت از کانال 28 هزار تومانی در میانه کانال 27 هزار تومانی نوسان کند. این نظریه با اشاره به عدم تمایل بسیاری از متقاضیان ارز برای خرید در این بازار، معتقد است میزان دقیق عرضه و تقاضا را نمی توان با بی صدا بودن اخبار مذاکرات هسته ای سنجید و بنابراین نمی توان قیمت فعلی را واقعی دانست. نرخ تعادلی بازار ارز آنها همچنین در تایید نظرات خود به کاهش قابل توجه تجارت در بازار ارز تهران طی دو ماه گذشته اشاره کردند.

در نهایت در ساعات معاملات روز یکشنبه دلار با 200 تومان کاهش نسبت به نرخ های روز شنبه به 28 هزار تومان رسید. این در حالی است که نرخ های پیشنهادی معامله گران ارز تهران برای معاملات فردا بین 27 هزار و 950 تا 28 هزار و 100 تومان در نوسان بود.

هر قطعه سکه امامی روز یکشنبه در بازار تهران با 90 هزار تومان کاهش نسبت به روز شنبه 12 میلیون و 360 هزار تومان معامله شد.

[ad_2]

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما