دهلی – NCR در شب دیوالی با آسمان آلوده بیدار شد، کیفیت هوا همچنان “ضعیف” است

دهلی نو: در حالی که دهلی‌ها برای جشن دیوالی آماده می‌شوند، ممکن است مجبور شوند با کیفیت پایین هوا نیز مواجه شوند. عصر روز شنبه (31 مهر) شاخص کلی کیفیت هوا (AQI) در پایتخت کشور به 266 واحد رسید. در همین حال، شاخص کیفیت هوا در نزدیکی منطقه دانشگاه دهلی 327 به معنای “بسیار ضعیف” بود و در جاده Mathura در 293 بود. در گوروگرام، او 156 “متوسط” ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا بین صفر تا 50 خوب، 51 و 100 رضایت بخش، 101 و 200 متوسط، 201 و 300 ضعیف، 301 و 400 بسیار ضعیف و 401 و 500 شدید در نظر گرفته می شود. اوایل روز چهارشنبه، کمیسیون مدیریت کیفیت هوا (CAQM) اعلام کرد که شاخص کیفیت هوای NCR دهلی (AQI) احتمالاً در 22 اکتبر به بالای 300 خواهد رسید.

CAQM در توییت خود گفت که کیفیت هوا به سمت “بسیار ضعیف” خواهد رفت و اقدامات اضافی در فاز یک تشدید خواهد شد.

در توییتی از CAQM آمده است: “همه اقداماتی که در فاز 2 برنامه اقدام جهانی کیفیت هوا پیش بینی شده است – “کیفیت هوا خیلی بد” باید با جدیت درست اجرا شود و اقدامات بعدی تحت فاز 1 توسط همه آژانس های درگیر تشدید شود.”

دولت دهلی امسال استفاده از ترقه را ممنوع کرد

در همین حال، دولت دهلی تولید، نگهداری، فروش و انفجار ترقه را در سال جاری و همچنین جریمه نقدی و مجازات های زندان را در صورت تخلف ممنوع کرده است. در تلاش برای کاهش آلودگی وسایل نقلیه، دولت دهلی همچنین یک کمپین “چراغ قرمز در Gaadi خاموش” را اعلام کرده است.

کمپین «چراغ قرمز روشن گاادی خاموش» برای مبارزه با آلودگی هوا

به عنوان بخشی از این کمپین، نمایندگان مردم و مقامات به مسافران انگیزه خواهند داد تا خودروهای خود را در چراغ قرمز خاموش کنند تا آلودگی خودرو کاهش یابد. کیفیت هوا در پایتخت ملی نیز تحت تأثیر سوزاندن کاه در مناطق اطراف پنجاب، اوتار پرادش، هاریانا و راجستان در زمستان قرار گرفته است. (

(با ورودی ANI)

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما