رئیس ECOSOC در کنفرانس بزرگ توسعه سازمان ملل متحد خواستار خوش بینی “در برابر همه شانس” شد.

او شخصاً مجمع سیاسی در سطح عالی توسعه پایدار (HLPF) را “با امید و خوش بینی فراوان” افتتاح کرد و استدلال کرد که “ما می توانیم بر چالش هایی که با آن روبرو هستیم غلبه کنیم”.

در برابر همه شانس ها خوشبین

این مقام ارشد سازمان ملل پنج دلیل را برای خوش بینی خود «برخلاف همه احتمالات» شناسایی کرد که با موفقیت در کنترل همه گیری کووید-19 در چندین کشور شروع شد.

وی ضمن اذعان به تأثیر مخرب آن بر جوامع، مردم و برنامه توسعه جهانی، گفت: این همه گیری «این زنگ خطری برای افشای بسیاری از جنبه‌های جوامع ما بود که واقعیت نداشتند.“.

به این ترتیب، فرصتی را فراهم کرد تا “روش های زندگی خود را اصلاح کنیم…[and] اصلاح تاب‌آوری سیستم‌های اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی ما.»

“طرح” بازیابی

ثانیاً به این نکته اشاره کردطرحی برای تقویت بهبودی مایعنی دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و 17 هدف توسعه پایدار.

علیرغم افزایش تورم، اختلالات عمده در زنجیره تامین، عدم قطعیت های سیاسی و بدهی های ناپایدار در کشورهای در حال توسعه – که همگی باعث کندی اقتصاد جهانی شده اند – آقای Kelapel به آخرین پیش بینی ها در مورد وضعیت اقتصاد جهانی و چشم انداز رشد جهانی 3.1 اشاره کرد. درصد

«تعداد زیادی از کشورها اقدامات حمایت اجتماعی را که در طول همه‌گیری انجام داده‌اند نهادینه می‌کنند… و [many] سازمان ها به سمت اقتصاد مثبت طبیعت حرکت می کنند.

در مسیر درست

اگرچه کشورها هدف واکسیناسیون 70 درصد جمعیت خود را در برابر ویروس تا اواسط سال از دست داده اند، “COVAX و استخر دسترسی به فناوری COVID-19 و مرکز انتقال فناوری واکسن mRNA می توانند به ما کمک کنند تا به جلو برویم.” به عنوان دلیل سوم برای امید.

این مقام سازمان ملل متحد علاوه بر پتانسیلی که برای ایمن سازی جهانی، حفاظت از سیستم بهداشتی و کاهش ریسک متغیرهای نوظهور ارائه می دهد، به تعدادی از راه حل های اقتصادی، مالی و اجتماعی فعلی اشاره کرد که تعداد بیشتری از آنها از جمله افزایش حقوق برداشت ویژه صندوق بین المللی پول (IMF).

ما چالش ها و راه حل ها را می دانیم. رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی گفت: آنچه ما نیاز داریم عزم، شجاعت، اعتماد به نفس و همبستگی برای اجرای راهکارها است.

دلایل امیدواری

وی توجه به گردهمایی شرکت کنندگان در این مجمع را با هدف مشترک “تجدید تعهد ما به دستور کار 2030 … [and] توافق بر سر راه‌هایی برای تحقق تعهدی که در اجلاس اهداف توسعه پایدار 2019 داده‌ایم، برای تسریع در اجرای اهداف توسعه پایدار در دهه اقدام و اجرا».

و پنجم، به خاطر همه اینها، فکر می کنم ما برای موفقیت HLPF 2022 آماده هستیم…[that] ما راه‌حل‌های عملی ارائه می‌کنیم که همبستگی جهانی را تقویت می‌کند، درک ما از چالش‌های مشترکمان را عمیق‌تر می‌کند، به ما امکان می‌دهد از یکدیگر بیاموزیم، پایگاه مشترک خود را گسترش دهیم، و عزم ما را برای همکاری و حمایت از یکدیگر تقویت کنیم.»

رئيس شوراي اقتصادي و اجتماعي در پايان از اين مجمع دعوت به عمل آورد تا «به بحث و گفتگو با دل و ذهن باز» بپردازد.


صنایع خلاق و فرهنگی در سطح جهانی می توانند پتانسیل تحول آفرین را برای تسریع اهداف توسعه پایدار (SDGs) باز کنند.

© یونسکو / Yves Parfit-Covey

صنایع خلاق و فرهنگی در سطح جهانی می توانند پتانسیل تحول آفرین را برای تسریع اهداف توسعه پایدار (SDGs) باز کنند.

گزارش های پیشرفت

آمنه محمد، معاون دبیرکل، اظهار داشت که ارائه‌های بازنگری داوطلبانه ملی (VNR) – فرآیندی که کشورها طی آن پیشرفت‌ها را در اجرای دستور کار 2030 ارزیابی و ارائه می‌کنند – اکنون در هفتمین سال خود هستند.

او با ستایش از همه کشورهای شرکت کننده گفت: “44 کشوری که امسال نمایشگاه خواهند داشت، تعداد کل ارسال شده به 187 کشور خواهد رسید – که به این معنی است که ما تقریباً به گزارش های جهانی دست یافته ایم.”

“تعهد تزلزل ناپذیر”

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: «آ توضیح واضحی از شکست هاوی افزود: «در نتیجه همه‌گیری، درگیری و بحران محیطی سه گانه تغییرات آب و هوایی، از دست دادن تنوع زیستی و آلودگی، که آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، برابری جنسیتی و اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده است.

با این حال، او گفت که این همچنین “امید می دهد” – جلب توجه به برنامه های انتقال وجه نقد، تعلیق بدهی شرکت ها، طرح های مقاومت ملی و بسته های محرک دولتی، که “تسکین اساسی” به همراه داشته است.

این نشان دهنده تعهد تزلزل ناپذیر کشورهاست خانم محمد گفت: توسعه پایدار در مواجهه با بحران های مستمر و جدید.

نه “میان راه”

علیرغم اینکه در نیمه راه برنامه زمانی 2030 قرار داریم، ما در دنیای “نیمه راه” که در سال 2015 تصور می کردیم زندگی نمی کنیم“او ادامه داد.

او توضیح داد که تحولات در انرژی های تجدیدپذیر، سیستم های غذایی و ارتباطات دیجیتال همراه با “سرمایه گذاری در سرمایه انسانی و تامین مالی فرصت ها” باید بحران های متعدد را به فرصت تبدیل کند.

“لحظه SDG” در طول مجمع عمومی در سپتامبر سال جاری فرصتی برای تمرکز بر این تحولات عمیق و کار مورد نیاز برای بازگرداندن ما به مسیر درست خواهد بود. همچنین نقطه عطف مهمی در این راه خواهد بود. به اجلاس اهداف توسعه پایدار 2023.

تشدید فقر

لیو ژنمین، معاون دبیرکل در امور اقتصادی و اجتماعی (DESA) گزارش موقت دبیرکل در مورد اهداف توسعه پایدار را همراه با گزارش دیگری با تمرکز بر روندها و سناریوهای بلندمدت آینده ارائه کرد که روندهای تکنولوژیکی و سیاستی اخیر را با توجه به تأثیر آنها ارزیابی می کند. SDGs اهداف توسعه پایدار

وی خاطرنشان کرد که در مقایسه با سطح قبل از همه‌گیری، 75 تا 95 میلیون نفر دیگر در سال 2022 به فقر شدید کشیده خواهند شد.

نیاز فوری به همبستگی بین المللی و همکاری چندجانبه نمی تواند به اندازه کافی مورد تاکید قرار گیردرئیس اداره امور اقتصادی و اجتماعی گفت:

ما باید به مسیر مردم محور و سیاره محور به سوی سعادت که در دستور کار 2030 تعیین کرده ایم متعهد بمانیم. این تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که همه با هم کار کنیم.”

صدای سازمان ملل در راس است

ناتالیا کانم، مدیر اجرایی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) در سخنرانی خود به این نکته توجه کرد که چگونه سلامت جنسی و باروری و حقوق می تواند دستیابی به اهداف توسعه پایدار را تسریع کند.

«حق سلامت جنسی و باروری – تصمیم گیری در مورد بدن و آینده خود – است محور برابری جنسیتی‘، او گفت.

در همین حال، کو دونگیو، مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) بر لزوم افزایش انعطاف پذیری سیستم های غذایی کشاورزی در برابر شوک ها برای جلوگیری از تسریع ناامنی غذایی جهانی تاکید کرد.

«ما در خطر جدی مواجهه با یک بحران دسترسی به غذا در حال حاضر، و شاید بحران در دسترس بودن غذا او برای فصل آینده نسبت به به خطر انداختن تلاش ها برای دستیابی به اهداف جهانی هشدار داد.

برای مشاهده کامل جلسه اینجا را کلیک کنید.


تایلند برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) که شامل اهداف کشاورزی پایدار است، کار می کند.

زنان سازمان ملل / بازدیدکنندگان پورنویت

تایلند برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) که شامل اهداف کشاورزی پایدار است، کار می کند.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما