ساعات مصرف قرص فلوکستین

با نزدیک شدن به پایان دوره درمان، دوز فلوکستین باید به تدریج کاهش یابد. ورتیوکستین با تحت تاثیر قرار دادن فعالیت مواد شیمیایی مغز به درمان افسردگی کمک می کنند. اما با این حال بررسی ها نشان می دهد زنانی که بعد از هفته 25 بارداری فلوکستین مصرف کردند در معرض افزایش خطر زایمان زودرس قرار دارند. هیچ مدرک قوی مبنی بر این که مصرف فلوکستین در دوران بارداری باعث زایمان زودرس (زایمان قبل از هفته 37 بارداری) می شود، وجود ندارد. دوز اولیه: 20 میلی گرم خوراکی یک بار در روز، بعد از چند هفته افزایش می یابد اگر بهبود کافی بالینی مشاهده نشود. در مطالعه ای، حدود 7 درصد از بیماران گزارش کردند که در چند هفته اول پس از شروع مصرف پروزاک، در مقایسه با 9 درصد از افرادی که از دارونما استفاده کرده اند، اضطراب بیشتری را تجربه کرده اند. اثرات درمانی و تاخیر در انزال چند روز بعد از شروع مصرف دارو رخ می دهد، بطوری که این تاثیر 1 تا 2 هفته بعد از شروع درمان مشهودتر است.

فلوکستین چیست

در صورت مصرف الانزاپین (olanzapine) راهنمای دارویی و تمام دستوالعمل ها و هشدارهای مربوط به بیمار را در رابطه با این دارو مطالعه کنید. به همین علت اگر مزایای مصرف فلوکستین در بارداری بیشتر از مضرات آن باشد، پزشک این دارو را تجویز خواهد کرد. دیگر عوارض نامطلوب این دارو افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خوابآلودگی، افزایش یا کاهش اشتها و گیجی است. بیماران مبتلا به این اختلال ممکن است برای جلوگیری از افزایش وزن، به انجام اعمالی مثل استفراغ اجباری، روزهداری و ورزش شدید روی آورده و به سلامتی خود آسیب بزنند. یعنی اگر به جای سیتالوپرام داروی ضد افسردگی دیگری میخوردم الان حالم خوب بود؟ با این حال، اگر پزشک برای پیشگیری از سکته مغزی، آسپرین با دوز کم (معمولاً با دوزهای 81 تا 325 میلی گرم در روز) را برای شما تجویز کرده است، مصرف آن را ادامه دهید، مگر اینکه پزشک خلاف این امر را به شما توصیه کند. پزشک ابتدا درمان را با دوز 20 میلی گرم در روز شروع کند.

می تواند قضاوت، افکار یا مهارت های حرکتی را مختل کند.

برای درمان اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی، مقدار معمول فلوکستین یک بار در روز در حالی که پریود خود را انجام می دهید، یا 14 روز قبل از انتظار پریود شما است. قبل از استفاده از هرگونه دارویی، اگر طی ۵ هفته قبل فلوکستین مصرف کردهاید، به پزشک یا داروساز خود بگویید. داروهایی مانند متیلن بلو، موکلوبماید، فنلزین و پروکاربازین در طول درمان با فلوکستین نباید به مدت 2 هفته قبل و حداقل 5 هفته پس از درمان با فلوکستین مصرف شوند. متیلن بلو: مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین ممکن است اثر سروتونرژیک متیلن بلو را افزایش دهند. فلوکستین (fluoxetine) می تواند قضاوت، افکار یا مهارت های حرکتی را مختل کند. فلوکستین پس از آخرین دوز مصرفی شما میتواند برای هفتهها در بدن شما بماند و ممکن است با بسیاری داروهای دیگر تداخل ایجاد کند. یافتهها: میانگین نمرهی سردرد پس از مصرف فلوکستین و سدیم والپروات به ترتیب 82/22 و 83/34 درصد کاهش داشت.

قرص فلوکستین ۱۰

در صورت مصرف محصولات دیگری که باعث خوابآلودگی میشوند از جمله الکل، ماریجوانا (حشیش)، آنتیهیستامینها (مانند ستیریزین، دیفن هیدرامین)، داروهای خوابآور یا ضداضطراب (مانند آلپرازولام، دیازپام، زولپیدم)، شل کنندههای عضلانی، داروهای تسکیندهنده درد مخدر (مانند کدئین) به پزشک یا داروساز خود بگویید. بررسی اثر تجویز مزمن و حاد داروی فلوکستین بر درد حاد و نقش احتمالی سیستم اپیوئیدی به روش Hot Plate. در موارد بسیار نادر بروز تشنج به دلیل مصرف فلوکستین گزارش شده است. مصرف این ماده در ابتدا باعث شادی و شعف زیادی میشود ولی با قطع مصرف، فرد ممکن است به قدری افسرده شود که دست به خودکشی بزند. ولی به طور کلی فلوکستین در گروه دارویی C قرار می گیرد. اگر قصد مصرف قرص فلوکستین برای ترک شیشه را دارید بهتر است به صورت دقیق با موارد مصرف و عوارض این کپسول دارویی آشنا شوید. یا واکنش شدید سیستم عصبی، ماهیچه های بسیار سفت (سفت) ،تب بالا ، تعریق ، گیجی ، ضربان قلب سریع یا ناهموار ، لرزش ، احساس این که ممکن است بیهوش شوید. بیمارانی که سایر عوامل خطر (به عنوان مثال سن بالاتر ، جنسیت زن ، برادی کاردی ، هیپوکالمی ، هیپومنیزمی ، بیماری قلبی و غلظت های بالاتر دارو) را دارند، در معرض خطر بیشتری برای این مسمومیت ها هستند.

می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد.

این دارو میتواند حذف سایر داروها از بدن شما را آهسته کند که این امر ممکن است بر نحوه عملکرد آنها تأثیر بگذارد. در این حالت ممکن است زمان آن رسیده باشد که مادر شیردهی با بطری را جایگزین کند. بررسی ها نشان می دهد که مصرف فلوکستین در شیردهی باعث کاهش وزن نوزاد می شود. بررسی ها نشان می دهد که مصرف داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین می تواند خطر خودکشی را به خصوص در کودکان و نوجوانان مبتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی افزایش دهد. استفاده همزمان آسپرین با فلوکستین می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. آسپرین در صورت استفاده با فلوکستین می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. با این حال، اگر پزشک برای پیشگیری از سکته قلبی یا سکته مغزی آسپیرین با دوز کم تجویز کرده است (معمولاً با دوزهای ۸۱-۳۲۵ میلی گرم در روز)، باید مصرف آن را ادامه دهید مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری دهد. امکان دارد پزشک پس از اتمام درمان اولیه ادامه مصرف اپیکسابان را با هدف پیشگیری از بروز مجدد این بیماری ها تجویز کند. داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین مااند فلوکستین که برای درمان افسردگی تجویز می شوند از جذب مجدد سروتونین پیشگیری می کنند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما