طرز تهیه مرغ چینی در منزل; سخت، اما منحصر به فرد

[ad_1]

روغنی که جوجه ها در آن سرخ می شوند باید مشخص شود که چند بار از روغن استفاده می شود، فیله ها چه کیفیتی دارند و غیره. در نهایت بهتر است دیر غذا بخورید چون سنگین است. برای کار در خانه. بیا بریم

ادبیات:

پیاز: 1 عدد
شیر: نصف لیوان
تخم مرغ: 2 عدد
لیمو ترش: 1 عدد
سینه مرغ: 2 عدد
آرد گندم: به اندازه کافی
روغن مایع: به اندازه کافی
آبجو کلاسیک: 1 لیوان
بکینگ پودر: 1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل: به اندازه کافی
خمیر مایه فوری: 1 قاشق غذاخوری

آمادگی و اقدام:

1. ابتدا شیر را در قابلمه بریزید و روی گاز بگذارید تا داغ شود سپس آرد ترش را اضافه کنید. سپس زرده را از سفیده جدا کرده و در ظرفی جداگانه بریزید و سفیده ها را با همزن خوب بزنید تا کف کند و وقتی ظرف برگشت سفیده را هم نزنید.

طرز تهیه مرغ چینی در منزل;  سخت، اما منحصر به فرد

سپس زرده تخم مرغ را به همراه ماءالشعیر به سفیده اضافه کرده و هم می زنیم تا یکدست شود و سپس شیر و آرد مایه مخلوط شده در زرده را اضافه می کنیم.

2. بکینگ پودر را به مایه اضافه کرده و مواد را مخلوط کرده و کمی آرد گندم به آن اضافه کنید تا گلوله ای در مایه ایجاد نشود. آنقدر آرد گندم اضافه کنید تا خمیر غلیظی مانند کشک به دست آید.

در آخر به سس آماده شده خود کمی نمک و فلفل اضافه کرده و به مدت 1 تا 2 ساعت در یخچال نگهداری می کنیم. سینه های مرغ را روی تخته آشپزخانه قرار دهید و رشته ها را به عرض ۲ سانتی متر و طول ۴ سانتی متر از مرغ برش دهید.

3. سپس رشته های سینه مرغ خرد شده را در قابلمه بزرگی می ریزیم، پیاز را پوست گرفته، جدا می کنیم و روی تخته مرغ، سینه مرغ ریز خرد شده می ریزیم و سپس لیمو ترش را روی سینه مرغ می ریزیم و نمک سیاه را اضافه می کنیم. فلفل و کمی روغن. مایع را روی آن بریزید و با دست مواد را داخل سینه مرغ فرو کنید.

4. روی آن را با سلفون بپوشانید و به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا مزه دار شود. سس را از یخچال خارج کرده و در ماهیتابه ای ترجیحاً در ماهیتابه کوچکی قرار دهید تا مرغ خرد شده شناور شود و گاهی تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید.

سپس مرغ را به قطعات کوچک برش می دهیم و داخل سس می گذاریم تا کاملا به سس آغشته شود و سپس در روغن داغ می گذاریم تا مغزها پخته و سرخ شوند.

برای پاک کردن روغن اضافی، مرغ سرخ شده را از روغن خارج کرده و روی الک یا پارچه تمیزی قرار دهید.

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما