فرانسه امام را به دلیل سخنان نفرت انگیز «یهودستیزی» اخراج کرد

صادر شده در:

جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه، گفت: دادگاه عالی اداری فرانسه روز سه‌شنبه برای اخراج امام جماعت متهم به سخنان نفرت‌انگیز از مراکش چراغ سبز نشان داد.

وزیر امور خارجه در توئیتی با استناد به تصمیم شورای دولتی حسن اکوئسن نوشت: «او از قلمرو ملی اخراج خواهد شد» در یک «پیروزی بزرگ برای جمهوری».


این پرونده پس از آن که قضات پاریس تصمیم به اخراج امام را که وزارت کشور در اواخر ژوئیه به دلیل «لفاظی‌های ضدیهودی مخرب» و موعظه‌هایی که خواستار «تسلیم شدن» زنان به مردان بود، صادر کرده بود، ممانعت کردند.

ایکیوسن، 58 ساله، ده ها هزار مشترک را از طریق حساب های یوتیوب و فیس بوک از خانه خود در شمال فرانسه جذب می کند.

او متولد فرانسه است اما تابعیت مراکشی دارد.

وکلای او با موفقیت به دادگاه پاریس درخواست کردند تا این حکم را ممنوع کنند و گفتند که این امر باعث “آسیب نامتناسبی” به “زندگی خصوصی و خانوادگی” او می شود.

یک وکیل در وزارت کشور هفته گذشته به شورای ایالتی گفت که Echoesun “سال هاست که ایده های بدخواهانه ای را منتشر می کند که کمتر از تحریک به نفرت، تبعیض و خشونت نیست”.

اما وکیل مدافع در پاسخ گفت که برخی از اظهارات، از جمله لفاظی‌های ضد یهود یا ضد زنان، به بیش از 20 سال قبل بازمی‌گردد و خاطرنشان کرد که او هرگز به خاطر اظهارات عمومی خود تحت تعقیب قرار نگرفت.

لوسی سایمون گفت: “بله، آقای اکوئوسن محافظه کار است. او در مورد جایگاه زنان در جامعه اظهارات ارتجاعی داشته است.”

اما این یک تهدید جدی برای نظم عمومی نیست.»

نماینده وزارت کشور در پاسخ گفت که سخنان امام “زمینه مساعدی برای تجزیه طلبی و حتی تروریسم ایجاد می کند” و تاکید کرد که “یهودستیز باقی می ماند”.

دارونین هشدار داده بود که اگر قضات تشخیص دهند که Equiusen نمی تواند اخراج شود، سعی خواهد کرد قانون را تغییر دهد.

(AFP)

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما