مجموع فروش کنسول نسل نهم مایکروسافت از 6.7 میلیون دستگاه فراتر رفت – Zomit


Ampere Analysis که تحقیقات و پیش بینی های آن مورد اعتماد بسیاری از رسانه های معتبر است، کل فروش جهانی این کنسول است. سری ایکس باکس ایکس و سری Xbox S پیش بینی برای پایان سپتامبر 2021 است.

به گزارش زومجی، مایکروسافت چند ماه پیش اعلام کرد که سری S و سری X بهترین شروع در تاریخ کنسول های این شرکت هستند. ردموندی ها از اواسط نسل هشتم ارائه ارقام دقیق و رسمی فروش کنسول های خود را متوقف کرده اند، بنابراین برای یافتن میزان فروش دقیق کنسول ایکس باکس جدید باید به تخمین های تیم های تحقیقاتی معتبر مانند Ampere Analysis مراجعه کنیم.

پیرس هاردینگ رولزرئیس بخش تحقیقات بازی های ویدیویی Ampe اخیراً از فروش جهانی کنسول های سری Xbox X و Xbox S خبر داده است. گزارش جدید برآورد می شود. بر اساس این گزارش، سری Xbox X و Xbox S در مجموع 6.7 میلیون کنسول تا پایان سپتامبر 2021 (8 اکتبر 1400) فروخته اند. از این مقدار، 1.36 میلیون سری Xbox X / S در سه ماهه سوم سال 2021 (ژوئن تا سپتامبر) فروخته شد. تخمین زده می شود که تا پایان سال 2020، 3.5 میلیون دستگاه از این دو کنسول در سراسر جهان ارسال شود.

قابل ذکر است، به نظر می رسد فروش کنسول دیجیتالی نسل نهم مایکروسافت، Xbox S-Series، در برخی از “بازارهای بزرگ” بهتر از Xbox X-Series بوده است. در نتیجه، پلتفرم ایکس باکس بیشتر بر فروش بازی های دیجیتال تمرکز خواهد کرد. صنعت بازی‌ها با تایید این داده‌ها می‌گویند که طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط رسانه‌ها، سری X و سری S در بسیاری از بازارهای بزرگ سهم یکسانی از فروش دارند.

طبق تحلیل Ampere، پلی استیشن 5 سونی در مجموع 12.8 میلیون کنسول تا پایان سپتامبر 2021 فروخته است. از سوی دیگر، فروش کنسول نینتندو سوییچ تا به امروز به 89.7 میلیون دستگاه رسیده است. توجه داشته باشید که آنالیز آمپر به «تعداد کنسول خریداری شده توسط مشتری» اشاره دارد. طبق آمار رسمی نینتندو و سونی، این شرکت‌ها به ترتیب 13.4 میلیون PS5 و 92.87 میلیون سوئیچ را تا پایان سپتامبر 2021 تولید و روانه بازار کردند.

نمای جلوی فن سری Xbox S

دانیال احمدیک تحلیلگر معروف صنعت بازی های ویدیویی می گوید، حدود 80٪ برخلاف سری Xbox X / S مایکروسافت سونی پلی استیشن 5 مدل های دیسکی هستند و تنها 20 درصد از PS5 تولید شده مدل های کاملا دیجیتال هستند. Ampere Analysis and Games Industry Media توضیح داد که نسل نهم سری Xbox X / S نسبت به نسخه‌های فیزیکی کنسول‌های PS5، درصد بیشتری از فروش دیجیتالی بازی‌ها را دارد. به عنوان مثال، حدود 90 درصد از فروش نسخه Xbox بازی Call of Duty: Vangaurd در بریتانیا دیجیتالی شده است.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم