نظر | آیا FBI دوباره دونالد ترامپ را انتخاب کرد؟

چرا دونالد ترامپ اینقدر قوی است؟ چگونه توانست یکی از دو حزب بزرگ را کنترل کند و رئیس جمهور انتخاب کند؟ آیا موهای اوست؟ دور کمرش؟ نه، این رمان های اوست. ترامپ داستان های قدرتمندی را تعریف می کند که برای ده ها میلیون آمریکایی صادق است.

دلیل اصلی این است که آمریکا توسط نخبگان فاسد ساحلی در حال نابودی است. بر اساس این روایت، شبکه‌ای از آمریکایی‌های با تحصیلات عالی وجود دارد که آنچه ترامپیست‌ها آن را سیستم می‌نامند، تشکیل می‌دهند: بازیگران قدرت واشنگتن، رسانه‌های لیبرال، شرکت‌های بزرگ، دانشگاه‌های نخبه، و شرکت‌های بیدار. این افراد فاسد، دلسوز، بد اخلاق هستند و فقط به فکر خودشان هستند. آنها می خواهند ترامپ را بگیرند زیرا ترامپ کسی است که از آنها دفاع می کند. آنها فقط برای ترامپ نیستند. آنها بیرون هستند تا شما را بگیرند.

این رمان هسته حقیقت را دارد. نخبگان شهری با تحصیلات عالی به چیزی شبیه به طبقه برهمنی درونگرا تبدیل شدند. اما تبلیغات ترامپیستی یک شکاف اجتماعی ناگوار را به یک نظریه توطئه سمی تبدیل می کند. این به سادگی، برخلاف شواهد زیاد، فرض می‌کند که نهادهای پیشرو جامعه ذاتاً فاسد، بدخواه، حزب‌گرا و بد نیت عمل می‌کنند.

این به سادگی فرض می کند که شواهد فضیلت مردم این است که آنها مورد حمله سیستم قرار گرفته اند. حرفه سیاسی ترامپ با تحقیر نخبگان سرپا نگه داشته شده است. و هر چه نخبگان بیشتر او را تحقیر می کردند، جمهوری خواهان بیشتر او را دوست داشتند. معیار اصلی رهبری در حزب جمهوری خواه امروز داشتن دشمنان درست است.

FBI در این موقعیت قرار دارد.در مورد جستجوی Mar-a-Lago چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم. اما ما می دانیم که حزب جمهوری خواه چگونه واکنش نشان داده است. سمت راست فید توییتر من به وجد آمده بود. می بینیم! ما واقعاً مورد آزار و اذیت هستیم! مقالاتی با عناوینی مانند “رژیم می خواهد انتقام بگیرد” منتشر شد. ران دیسانتیس جیکحمله MAL یکی دیگر از تشدیدها در تسلیح آژانس های فدرال علیه مخالفان سیاسی رژیم است. طبق معمول لحن شوکه کننده بود. مارک لوین مجری شبکه فاکس نیوز گفت: این بدترین حمله به این جمهوری در تاریخ مدرن است.

تحقیقات ترامپ به عنوان یک توطئه شوم برای رژیم تلقی شد. حداقل در حال حاضر، این تحقیق چشم انداز سیاسی جمهوری خواهان را تکان داده است. بر اساس نظرسنجی نیویورک تایمز/ کالج سینا، چندین هفته پیش، حدود نیمی از رای دهندگان جمهوری خواه آماده بودند که از ترامپ خارج شوند. این هفته به نظر می رسید که کل حزب پشت سر او جمع شده بودند. استراتژیست های جمهوری خواه که به مخالفان بالقوه اولیه ترامپ مشاوره می دادند، دلایلی برای ناامیدی داشتند. یکی از این استراتژیست ها به پولیتیکو گفت: «شما به طور کامل به او یک طناب نجات دادید. باورنکردنی است… او دوباره همه را در گروه ترامپ قرار داد. باد از بادبان همه برداشت.

بر اساس نظرسنجی گروه ترافالگار/ایالت های کنوانسیون، 83 درصد از رای دهندگان بالقوه جمهوری خواه گفتند که تحقیقات FBI آنها را برای رای دادن در انتخابات 2022 انگیزه بیشتری داده است. بیش از 75 درصد از رای دهندگان احتمالی جمهوری خواه معتقد بودند که دشمنان سیاسی ترامپ در پشت این تحقیقات قرار دارند نه اینکه سیستم عدالت بی طرف، همانطور که 48 درصد از رای دهندگان احتمالی انتخابات عمومی به طور کلی.

در جامعه عادی، وقتی سیاستمداران مورد بازجویی یا اتهام قرار می گیرند، از نظر سیاسی به آنها آسیب می رساند. اما این دیگر در مورد حزب جمهوری خواه صدق نمی کند. ممکن است سیستم قضایی به شکلی بی سابقه با نظام سیاسی درگیر شود.

چه اتفاقی می‌افتد اگر دادستان کل درست زمانی که به سمت نامزدی جمهوری‌خواهان یا شاید حتی ریاست‌جمهوری پیش می‌رود، متهم و محکوم شود؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر نظام حقوقی با استفاده از معیارهای خود تصمیم بگیرد که ترامپ دقیقاً همان لحظه‌ای که نظام انتخاباتی تصمیم می‌گیرد با استفاده از معیارهای خود به کاخ سفید برود به زندان برود؟

من فکر می کنم در این شرایط ترامپ دستگیر و زندانی خواهد شد. همچنین تصور می کنم شاهد خشونت سیاسی گسترده از سوی رأی دهندگان عصبانی ترامپ باشیم که ممکن است به این نتیجه برسند که سیستم کشور را دزدیده است. به نظر من، این محتمل ترین راه برای فروپاشی کامل دموکراتیک است.

در تئوری، عدالت کور است و واضح است که هیچ کس نمی تواند فراتر از قانون باشد. اما همانطور که دیمون لاینکر در یک نشریه Substack نوشت، “این یک سیاست است، نه یک سمینار فارغ التحصیل در مورد اخلاق کانتی.” ما در یک موقعیت خاص در دنیای واقعی زندگی می کنیم و همه ما باید مسئولیت تأثیرات واقع بینانه اعمال خود را بپذیریم.

آمریکا باید کسانی را که مرتکب جنایت می شوند مجازات کند. از سوی دیگر، آمریکا باید مطمئن شود که ترامپ یک دوره دیگر در قدرت نخواهد بود. اگر اولی احتمال دومی را افزایش دهد چه خواهیم کرد؟ من نمی دانم چگونه از این تضاد احتمالی بین واقعیت های حقوقی و سیاسی خود خلاص شویم.

ما در بحران مشروعیت زندگی می کنیم، که در آن بی اعتمادی به اقتدار مستقر آنقدر خطرناک است که اقدامات بازیگران نخبه، صرف نظر از اینکه چقدر تثبیت شده باشد، متمایل به ضد تولید است.

تصور من این است که اف‌بی‌آی دلایل موجهی برای انجام کاری داشت. من گمان می‌کنم که او اسنادی پیدا کند که هیچ کمکی به تضعیف حمایت ترامپ نمی‌کند. من همچنین متقاعد شده‌ام که حداقل در حال حاضر، او به‌طور ناخواسته شانس ترامپ را برای انتخاب مجدد افزایش داده است. این امر به طور ناخواسته زندگی را برای رقبای بالقوه اصلی ترامپ دشوارتر کرده و پایگاه او را تقویت کرده است.

انگار داریم به نوعی طوفان می رویم و راه شرافتمندانه ای برای تغییر مسیر وجود ندارد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما