نظر | جنگ با تورم چگونه پیش می رود؟

این ستون به روز شده است.

اقتصاد آمریکا در حال حاضر در رکود نیست. نه، دو چهارم رشد منفی، هر چه شنیده اید، تعریف «رسمی» یا «فنی» رکود نیست. این را کمیسیونی تعیین می کند که همیشه بر شاخص های زیادی به ویژه رشد شغل تکیه کرده است. و به عنوان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، خاطر نشان دیروز، بازار کار همچنان قوی به نظر می رسد.

با این حال، اقتصاد ایالات متحده قطعاً در حال کند شدن است، عمدتاً به این دلیل که فدرال رزرو عمداً در حال طراحی کندی برای کاهش تورم است. و این کاهش سرعت احتمالاً در نهایت به اندازه کافی شدید و گسترده خواهد بود تا رتبه R را بدست آوریم. در واقع، در مورد این سؤال فکر می‌کنم بیشتر بدبین هستم تا اتفاق آرا. من فکر می‌کنم احتمال اینکه تاریخ بگوید ما در اواخر سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ دچار یک رکود خفیف شده‌ایم، حداقل ۵۰-۵۰ است، رکودی که باعث افزایش متوسط ​​نرخ بیکاری شد. اما نام چیست؟

سوال اصلی این است که آیا یک کاهش متوسط، چه رکود نامیده شود یا نه، برای کنترل تورم کافی است؟ اخبار مربوط به آن جبهه اخیراً نسبتاً دلگرم کننده بوده است.

قیمت بنزین به وضوح کاهش یافته است – تقریباً 80 سنت در هر گالن نسبت به اوج خود در اواسط ژوئن. (آن داستان های ترسناک در مورد گالن 6 دلار تا آگوست را به خاطر دارید؟) مهمتر از آن، نظرسنجی های تجاری – که اغلب نقاط عطف اقتصادی را خیلی قبل از آمار رسمی ثبت می کنند – شروع به گزارش کاهش قابل توجه در تورم گسترده تر کرده اند. برای مثال، نظرسنجی S&P Global نشان داد که در حالی که شرکت‌های بخش خصوصی همچنان قیمت‌ها را افزایش می‌دهند، نرخ تورم «اکنون به پایین‌ترین سطح خود در 16 ماه گذشته رسیده است».

به بازارهای مالی توجه کنید. نرخ مورد انتظار افزایش قیمت طی سال آینده تضمین شده در بازارهای سوآپ تورمی (نپرس) از بیش از 5 درصد در اوایل ژوئن به 2.45 درصد از صبح پنجشنبه کاهش یافته است. انتظارات تورمی میان مدت نیز کاهش یافته است.

اکنون برای اعلام پیروزی در مبارزه با تورم خیلی زود است. طلوع های کاذب زیادی در یک سال و نیم گذشته در آن جبهه رخ داده است. و فضای زیادی برای بحث در مورد سطح تورم اصلی وجود دارد – بخشی از تورم که به طور مبهم تعریف شده است، اما تقریبی است که به سختی می توان آن را پس از بالا بودن کاهش داد.

اقتصاددانان جدی که من با آنها صحبت کردم، بسیار روی دستمزد متمرکز هستند. در مورد کندی آشکار رشد دستمزدها که در معیارهای ساده متوسط ​​دستمزدها و حداقل یک معیار تأثیرگذار مشهود است، مطالب زیادی گفته شده است. مطالعه اکتشافیاما انتشار روز جمعه از شاخص هزینه استخدام، یکی دیگر از معیارهای پرکاربرد، همچنان نشان داد که دستمزدها با نرخی در حال افزایش است. نرخ ناپایدار بیش از 5 درصد

پس باید منتظر ماند و دید. خبر خوب این است که به نظر می رسد سیاست گذاران آماده انجام این کار هستند. به نظر من، دلگرم‌کننده‌ترین جنبه بیانیه فدرال رزرو در روز چهارشنبه پاراگرافی بود که اعلام می‌کرد MPC آماده انعطاف‌پذیری است، “به نظارت بر پیامدهای اطلاعات دریافتی ادامه خواهد داد” و “آماده” برای تعدیل سیاست پولی خواهد بود. این یک رد بسیار نادرست خواسته های شاهین های تورم است که فدرال رزرو اکنون خود را متعهد به طولانی مدت پول بسیار فشرده می کند.

همانطور که پیشنهاد کردم، نشانه های اولیه حاکی از آن است که فدرال رزرو در جنگ خود با تورم پیروز شده است و این کار را سریعتر و آسانتر از آنچه اکثر ناظران انتظار داشتند انجام می دهد. اگر این نشانه های اولیه ثابت شود چه معنایی دارد؟

من پیشنهاد می‌کنم پاسخ بزرگ این است که ما نیاز به ارزیابی مجدد سیاست‌های اقتصادی اخیر داریم. همانطور که همه باید بدانند (اگرچه بسیاری احتمالاً نمی دانند)، اقتصاد ایالات متحده در بازیابی مشاغل از دست رفته در طول رکود همه گیر به طرز چشمگیری موفق بوده است. این خبر خوب تحت الشعاع تورم بالا قرار گرفت، که منجر به اظهارات بسیاری شد مبنی بر اینکه سیاست اقتصادی ایالات متحده همه چیز را اشتباه گرفته است.

اما بسیاری از تورم های اخیر منعکس کننده نیروهای جهانی خارج از کنترل ایالات متحده است، به همین دلیل است که تورم تقریباً در همه جا افزایش می یابد، نه فقط در اینجا. و اگر بخشی از تورم فوق العاده که سیاست ایالات متحده را منعکس می کند، می تواند به سرعت و بدون هزینه های هنگفت حذف شود، آنگاه با خواندن منصفانه سوابق می توان گفت که این سیاست در واقع بسیار موفق بوده است – افزایش موقت تورم بهایی است که ارزش پرداخت آن را دارد. اجتناب از این نوع رکود اقتصادی طولانی مدت پس از بحران مالی 2008 تجربه کردیم.

با این حال، برای مدتی به نظر می رسید که یک تورم خسارت پایدار و حتی فاجعه باری را از طریق روند سیاسی وارد کرده است، زیرا چشم انداز اقدام معنادار در مورد تغییرات آب و هوا را تضعیف می کند. چرخه ابر تورم پایان جهان نیست. ممکن است عمل نکردن به اقلیم باشد.

اما سناتور جو مانچین روز چهارشنبه اعلام کرد که متقاعد شده است که لایحه ای که با تغییرات آب و هوایی مقابله می کند در واقع تورم را کاهش می دهد. (این کار را خواهم کرد.) اگرچه تا زمانی که جوجه هایم را به طور رسمی در دفتر بیضی امضا نکنند، آماده شمارش نیستم، در حال حاضر به نظر می رسد که ما یک بهبودی سریع و سرمایه گذاری بسیار مورد نیاز در آینده آمریکا خواهیم داشت.

بنابراین در حالی که رقم خام تولید ناخالص داخلی (که احتمالاً خواهد بود بررسی عالی) منفی بود، از جایی که من نشسته ام، اخبار کلی اقتصادی نسبتا مثبت به نظر می رسد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما