نگاهی آماری به افزایش قیمت خودرو; از امید به کاهش قیمت در بازار تا وعده های پوچ خودروسازان


هجدهم ماه جاری، ایران خودرو و سایپا به طور رسمی قیمت خودروهای تولیدی خود را حداقل 15 درصد افزایش دادند و دو روز بعد با دستور مستقیم رئیس جمهور این افزایش قیمت لغو شد.

پس از این اتفاق شایعاتی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خودرو در آذرماه با موافقت رئیس جمهور و ستاد تنظیم بازار در فضای مجازی منتشر شد. شایعاتی مبنی بر افزایش 10 درصدی قیمت خودرو شنیده می شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز گفت:

افزایش قیمت خودرو در هفته جاری اعلام نمی شود و در صورت موافقت کارشناسان نظارتی بازار، قیمت های جدید در هفته آینده اعلام می شود.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

شایعات حکایت از افزایش 10 درصدی قیمت دارند. با این حال، مسئولان شرکت های خودروسازی افزایش نرخ را کافی نمی دانند و معتقدند با توجه به میانگین نرخ تورم 18 درصدی، قیمت ها باید حداقل 18 درصد افزایش یابد.

مدیران صنعت خودرو قول داده اند در صورت تامین این تقاضا، آنقدر تولید خودرو را افزایش دهند که بازار شکی در قیمت نداشته باشد و قیمت ها پایین بیاید.

قولی که شاید جذاب به نظر برسد، اما واقعیت این است که عملی شدن آن بعید است.

مدیران صنعت خودرو می گویند افزایش 10 درصدی قیمت خودرو باعث کاهش زیان در تولید خودرو می شود، اما روند فعلی زیان ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، بررسی ها نشان می دهد که شاخص تورم از پایان سال گذشته تا کنون 25 درصد افزایش یافته است، در حالی که میانگین قیمت کارخانه های خودروسازی حدود 64 درصد افزایش یافته است.

قیمت خودروهای داخلی در 8 ماهه امسال 64 درصد افزایش یافت که نتیجه آن افزایش 6 درصدی تولید بود. درآمد خودروسازان در این مدت 108 درصد افزایش یافته است.

اما به نظر می رسد رابطه بین افزایش قیمت خودرو و افزایش تردد خودروسازان چندان مستقیم نیست و این مشکل منجر به افزایش درآمد آنها خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

جالب است بدانید که آمارهای منتشر شده نشان می دهد میانگین قیمت کارخانه ای محصولات زامیاد نسبت به سال گذشته 91 درصد، محصولات ایران خودرو 76 درصد و محصولات سایپا 43 درصد افزایش داشته است.

به عنوان مثال در سال گذشته متوسط ​​قیمت محصولات زامیاد 148 میلیون و 500 هزار تومان بود که امسال با 135 میلیون تومان افزایش به 283 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. میانگین ارزش سبد محصولات ایران خودرو در سال جاری 107 میلیون تومان افزایش یافته است.

با این حال واضح است که گره کور زیان دو خودروساز بزرگ کشور حتی پس از دوبرابر شدن درآمد باز نشده و از سوی دیگر تورم ارتباط چندانی با افزایش قیمت خودروسازان ندارد و بنابراین فارغ از رسانه ها. جنجال – جدال سرسختانه. جایی که انحصار تصمیم گیرندگان جاده ای خاص، شرکت های تحت کنترل آنها را از دستیابی به اهداف و سود رقابتی باز می دارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم