نگرانی های جدید در مورد Omicron منجر به افت سهام و نفت شد.

[ad_1]

تصویریک سوپرمارکت در Ahlen، آلمان.  از سرگیری اقتصاد از قرنطینه، قیمت کالاها و خدمات را افزایش داده است.
اعتبار …اینا فاسبندر / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که تورم در اروپا در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسید، زیرا قیمت‌ها به دلیل ادامه نوسانات قیمت انرژی افزایش یافت.

آژانس آمار اروپا یورواستات گزارش داد که تورم سالانه در منطقه یورو به 4.9 درصد افزایش یافته است که بالاترین سطح از زمان شروع ثبت در سال 1997 است. بدون احتساب قیمت های بی ثبات انرژی و مواد غذایی، تورم سالانه به 2.6 درصد رسید که بالاترین میزان در دو دهه اخیر است.

از سرگیری اقتصاد جهانی از قرنطینه ویروس کرونا علاقه به فعالیت های اقتصادی را افزایش داده است، هزینه های انرژی را افزایش داده است، و زنجیره تامین جهانی را درگیر کرده است. قیمت کالاها و خدمات از تابستان به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

هزینه های انرژی در ماه نوامبر نسبت به سال گذشته 27.4 درصد افزایش یافت، روندی که ادامه یافت.

برت کولیسون، اقتصاددان ارشد منطقه یورو در بانک ING، در یادداشتی برای مصرف کنندگان گفت: از دهه 1980 شاهد تورم زیادی نبوده ایم. وی افزود: شوک انرژی سال 2021 تأثیر قابل توجهی بر مصرف کنندگان دارد.

سودهای تورمی قیمت بسیاری از محصولات و خدمات را بالا برده و منجر به افزایش دستمزد کارگران و اتحادیه ها در بسیاری از کشورهای اروپایی شده است.

آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، گزارش داد که تورم سالانه به 6 درصد افزایش یافته است، در حالی که در فرانسه به 3.4 درصد رسیده است که بالاترین میزان در یک دهه گذشته است. بالاترین نرخ ها مربوط به بلژیک است که در آن تورم به 7.1 درصد و در لیتوانی به 9 درصد رسیده است.

با کشف سریع نوع ویروس کرونا که اخیراً کشف شده است، چشم انداز اقتصاد جهانی ناگهان نامشخص تر شده است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرده است که افزایش قیمت انرژی در سال آینده به طور موقت تورم فزاینده را جبران خواهد کرد. این بانک هدف خود را برای حفظ تورم 2 درصد تعیین کرده است.

کاترین کوئنز، اقتصاددان گفت: «اگرچه بانک مرکزی اروپا گفته است که شاهد کاهش فشارهای فعلی قیمت در سال 2022 است و سیاست ما این است که سیاست پولی مطلوب باقی بماند، آخرین داده‌ها به بحث در مورد سطح مناسب حمایت از سیاست‌ها می‌افزاید.» در Oxford Economics، مشتری در یادداشتی گفت.

او افزود: «با این حال، بانک مرکزی اروپا نمی تواند در مورد قیمت های بالای انرژی و محدودیت های عرضه کار زیادی انجام دهد.

اعتبار …جروم فاور / EPA، از طریق Shutterstock

سهام جهانی پس از یک وقفه کوتاه در اوایل روز سه‌شنبه سقوط کرد، زیرا معامله‌گران بار دیگر از نوع جدید ویروس کرونا و پتانسیل آن برای اجتناب از واکسن‌های موجود ناراحت بودند. قیمت نفت نیز کاهش یافت.

مدیر اجرایی سازنده واکسن مدرنا در مصاحبه ای گفت که اثربخشی واکسن های موجود می تواند شامل “افت مواد” در شکل جدید باشد. استفان بانسل، مدیر اجرایی، به فایننشال تایمز گفت که ساخت واکسن مخصوص Omicron ماه ها طول می کشد، اما افزود که اگرچه تغییر کل محصول واکسن این شرکت خطرناک است، انواع دیگر هنوز رایج هستند.

معاملات آتی نشان می دهد که S&P 500 حدود 1 درصد سقوط خواهد کرد. Stoxx Europe 600 1.2 درصد سقوط کرد. در آسیا، Nikkei 225 در ژاپن و Hang Seng در هنگ کنگ هر کدام 1.6 درصد سقوط کردند.

سهام از زمان کشف نوع جدید در آخر هفته گذشته در آفریقای جنوبی نوسان داشته است. S&P 500 در روز جمعه 2.3 درصد سقوط کرد که بدترین روز از فوریه تاکنون است. روز دوشنبه، زمانی که سیاستمداران در سراسر جهان نسبت به وحشت هشدار دادند، شروع به بهبود کرد و 1.3 درصد افزایش یافت، اگرچه برخی ممنوعیت سفر را اعمال کردند.

با این حال، اطلاعات نسبتا کمی در مورد نوع Omicron وجود دارد. دانشمندان جزئیات جهش‌های آن را شرح داده‌اند، اما هفته‌ها طول می‌کشد تا بفهمیم چگونه به واکسن‌های موجود پاسخ می‌دهد و باعث بیماری‌های جدی می‌شود.

روز سه شنبه، سرمایه گذاران خواستار امنیت نسبی اوراق قرضه دولتی شدند. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری 8 واحد پایه یا 0.08 واحد درصد کاهش یافت و به 1.42 درصد رسید که پایین ترین سطح در بیش از دو ماه گذشته است.

معاملات آتی نفت کاهش یافت، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 2.4 درصد کاهش به 68.27 در هر بشکه رسید. قیمت آن در این ماه 18 درصد کاهش یافته است.

ظهور یک نوع جدید کار فدرال رزرو را که به دلیل تورم بالا شروع به تشدید سیاست های پولی کرده است، پیچیده می کند. اما اگر رشد اقتصادی به روشی جدید محدود شود، می تواند فشار بر قیمت ها را کاهش دهد.

جروم اچ گفت: ظهور نوع Omicron تهدیدی برای اشتغال و فعالیت های اقتصادی و افزایش عدم اطمینان برای تورم است. پاول، رئیس فدرال رزرو، طبق اظهارات آماده شده، اواخر روز سه شنبه به قانونگذاران خواهد گفت.

اعتبار …توسط برایان هولگریو / The Des Moines Register، Associated Press

یک قاضی فدرال روز دوشنبه به طور موقت دستور دولت بایدن را برای واکسن کرونا برای کارکنان مراقبت های بهداشتی در 10 ایالت که در ماه جاری علیه دولت شکایت کرده اند، مسدود کرد.

طبق این دستور، تمام 17 میلیون کارمند مراقبت های بهداشتی در مراکز پزشکی دارای گواهینامه مدیکر و مدیکید که بودجه دولتی دریافت می کنند، باید تا 4 ژانویه به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.

یک دستور منع صادر شده توسط قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، متیو شلپ برای ناحیه شرقی میسوری، مراکز خدمات مدیکر و مدیکید را از اجرای این دستور در زمانی که پرونده در دادگاه بود منع کرد.

قاضی در حکم خود گفت که شاکی احتمالاً تا حدودی بر اساس اصل پرونده موفق می شود زیرا کنگره به آژانس اجازه نداده است دستور واکسن را صادر کند.

رئیس جمهور دونالد جی. قاضی شلپ که از سوی ترامپ نامزد شده بود، نوشت: «CMS با تحمیل یک تقاضای بی‌سابقه برای تصمیم‌گیری فدرال بر تصمیم‌های پزشکی خصوصی میلیون‌ها آمریکایی، به دنبال فراتر رفتن از قلمرو اقتدار دولتی سنتی است. چنین اقداماتی مفهوم سنتی فدرالیسم را به چالش می کشد.

این شکایت ها در آلاسکا، آرکانزاس، آیووا، کانزاس، میسوری، نیوهمپشایر، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی و وایومینگ تشکیل شده است. این دستور می‌تواند کمبود نگران‌کننده کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را به‌ویژه در جوامع روستایی تشدید کند، که قبلاً به نقطه جوش رسیده است.

تصمیم قاضی شلف برای اجباری کردن واکسن دولت بایدن دومین ضربه در این ماه است.

هیئتی متشکل از سه قاضی در نیواورلئان حکم دادگاه تجدیدنظر فدرال را تأیید کرد که شرکت‌هایی با حداقل 100 کارمند باید آزمایش هفتگی کارگران واکسینه نشده خود را از ژانویه آغاز کنند. قاضی گفت که صرف وجود این مقررات باعث “تلاطم اقتصادی غیرقابل تصور در ماه های اخیر” شده است.

قاضی کرت دی گفت: “منافع عمومی با حفظ ساختار قانون اساسی ما و آزادی تصمیم گیری شخصی بر اساس باورهای خود فرد تامین می شود.” انگلهارت نوشت، ترامپ منصوب شد.

اعتبار …استفانی رینولدز برای نیویورک تایمز

جروم اچ. پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه به قانون‌گذاران خواهد گفت که احتمالاً تورم در سال آینده خوب باقی می‌ماند و بر اساس نسخه‌ای از اظهارات آماده شده وی، نوع جدید ویروس کرونا عدم اطمینان بیشتری را در مورد چشم‌انداز اقتصادی ایجاد می‌کند. .

وزیر خزانه داری جانت ال. آقای پاول، که همراه با یلن در کمیته بانکی سنا شهادت داد، در زمانی که قیمت‌ها با سریع‌ترین سرعت در سه دهه اخیر در حال افزایش بودند، ابراز احتیاط کرد.

پاول گفت: «پیش‌بینی تداوم اختلالات عرضه و پیامدهای آن دشوار است، اما اکنون مشخص است که عواملی که تورم را به سمت بالا می‌برند تا سال آینده باقی خواهند ماند.» علاوه بر این، با بهبود سریع بازار کار، کسادی در حال کاهش است و دستمزدها به سرعت در حال افزایش است.

آقای پاول همچنین به نوع جدیدی خواهد پرداخت که دولت ها و دانشمندان برای ارزیابی و ترکیب آن عجله دارند.

آقای پاول گفت: “افزایش اخیر موارد کووید-19 و ظهور نوع Omicron تهدیدی برای اشتغال و فعالیت های اقتصادی و افزایش عدم اطمینان برای تورم است.” “نگرانی های بزرگ در مورد ویروس ممکن است تمایل افراد به کار جداگانه را کاهش دهد، که پیشرفت بازار کار را کند می کند و اختلالات زنجیره تامین را تشدید می کند.”

خانم یلن همچنین هشدار خواهد داد که مسیر بهبودی به اپیدمی بستگی دارد.

خانم یلن با بیان اینکه استفاده از واکسن ها همچنان ادامه دارد، گفت: «البته، بهبود مالی ما از پیشرفت های صورت گرفته در برابر همه گیری جدایی ناپذیر است، و من می دانم که همه ما اخبار مربوط به نوع Omicron را دنبال می کنیم. ابزار مهمی باشید ما هنوز منتظر اطلاعات بیشتر هستیم، اما حقیقت این است که واکسن بهترین محافظت ما در برابر ویروس است.

وزیر خزانه داری ماه آینده از نمایندگان مجلس درخواست خواهد کرد که سقف بدهی کشور را افزایش یا تعلیق کنند. خانم یلن گفت که ایالات متحده ممکن است پس از 15 دسامبر قادر به پرداخت صورت حساب های خود نباشد. در آن مقطع، چک های تامین اجتماعی و پرداخت های نظامی ممکن است به تعویق بیفتد و کشور با رکود شدیدی مواجه شود.

خانم یلن گفت: «نمی توانم در مورد اینکه کنگره چقدر در مورد این موضوع جدی است صحبت کنم. «ایالات متحده باید صورت حساب های خود را به موقع و به طور کامل پرداخت کند. اگر این کار را نکنیم، بهبودی فعلی خود را لغو خواهیم کرد.”

چیزهای زیادی در مورد نوع جدید ویروس کرونا ناشناخته است، اما نشان دهنده چیزی است که مقامات فدرال رزرو نگران آن هستند: تداوم شیوع، تعطیلی کارخانه ها، کاهش خطوط عرضه و تعادل اقتصاد. اگر این اتفاق بیفتد، در مورد نوع دلتا در اوایل تابستان و اوایل پاییز، می تواند قیمت ها را بالا نگه دارد.

انتظار می رود تورم در سال 2021 افزایش یابد زیرا تقاضای مصرف کننده قوی مانع عرضه محدود می شود. بسته شدن خط تولید، انباشته‌های بندری و کمبود قطعات مانع از رسیدن کالاها به قفسه‌ها و رسیدن به مشتریان شده و شرکت‌ها را وادار به دریافت هزینه‌های بالاتر کرده است. در عین حال، کمبود نیروی کار در برخی صنایع به دلیل عدم آگاهی از ویروس و مراقبت از کودکان مرتبط با بیماری های همه گیر باعث افزایش دستمزد و قیمت برخی از خدمات شده است.

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا نوع ویروس جدید به این روند کمک می کند یا خیر که باعث می شود تورم بیشتر از حالت دیگر دوام بیاورد. اما نوع جدید به یک مقطع حساس برای سیاست پولی ضربه می زند.

بانک‌های مرکزی برنامه‌های خرید اوراق قرضه خود را کند می‌کنند و به آن‌ها انعطاف‌پذیری بیشتری برای افزایش نرخ‌های بهره – ابزار سنتی‌تر و قدرتمندتر آنها برای حفظ اقتصاد – اگر قرار است در سال آینده انجام شود، می‌دهند.

بسیاری از مقامات فدرال رزرو اشاره کرده اند که به دلیل اینکه تورم بالا و سرسختانه در حال اثبات است، می توانند به اصطلاح “کاهش” خرید اوراق قرضه خود را تسریع بخشند. بسیاری از اقتصاددانان فکر می کنند که مقامات ممکن است در نشست خود در ماه دسامبر برنامه هایی را برای انجام این کار اعلام کنند.

اما اگر ویروس کرونا دوباره به اقتصاد ضربه بزند، ممکن است تصمیم – و زمان و سرعت افزایش نهایی نرخ بهره – چالش برانگیزتر شود.

این به این دلیل است که وقتی فدرال رزرو سیاست خود را تعیین می کند، دو هدف را متعادل می کند: کنترل تورم و افزایش اشتغال. حذف سریع و کامل کمک به اقتصاد ممکن است با کاهش تقاضا، مقرون به صرفه بودن را کاهش دهد، اما همچنین به احتمال زیاد گسترش کسب و کار و فرآیند استخدام را کاهش می دهد.

آقای پاول گفت: “ما از منابع خود برای حمایت از اقتصاد و بازار کار قوی و جلوگیری از تورم بالا استفاده خواهیم کرد.”

آقای پاول، که پرزیدنت بایدن قصد دارد او را مجدداً به عنوان رئیس فدرال رزرو منصوب کند، به قانونگذاران خواهد گفت که فدرال رزرو “به هدف ثبات هزینه ما متعهد است.”

روز دوشنبه، آقای بایدن اومیکرون را “یک دلیل برای نگرانی، نه دلیلی برای نگرانی” خواند و سخنگوی مطبوعاتی او، جین ساکی، به خبرنگاران گفت که او نمی‌داند چگونه تیم مالی دولت می‌تواند بر این نوع چیزها تأثیر بگذارد. استخدام، رشد و تورم. او گفت: “ما قطعا به ارزیابی ادامه خواهیم داد.”

[ad_2]

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما