چگونه ادبیات را برای کنکور بخوانیم؟

در این درس ابتدا کتاب درسی و جزوه ی دبیر را مطالعه می کردم و سپس تست می زدم. مجددا کتاب درسی را می خواندم اما این بار با دقت زیاد آن را بررسی می کردم. بنابراین کسب درصد بالا در این درس نقش بسیار ویژه ای در رتبه ی شرکت کنندگان دارد. سوالات این بخش از سوالات چالشی درس ادبیات اختصاصی است چراکه پاسخگویی به سوالات آن زمانبر است و یادگیری در آن و کسب تسلط، مستلزم حل تستهای زیاد خواهد بود.

روش مطالعه ادبیات برای کنکور تجربی

تو اینترنت که همه مطالب در مورد مطالعه ادبیات رو خوندم این موثرترین و بهترین بود. خیلی از داوطلبا بعد از این که تو کنکور انسانی شرکت کردن به محض این که دفترچه سوالای کنکور انسانی با پاسخنامه اون منتشر میشه اونا رو دانلود می کنن و شروع به بررسی پاسخنامه و سوالا ، با جوابایی که خودشون دادن می کنن . شما باید یک درس و فصل را انتخاب کنید و در زمان مشخص بعد از پیش خوانی، مطالب را به صورت عمیق مطالعه کنید. این درس را به صورت موضوعی مطالعه می کردم. این درس را به صورت موضوعی می خواندم و آن را به صورت دوره ای روش های مطالعه ادبیات برای کنکور – https://webdars.net/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%b9%d9%87-%d8%a7%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/ – مرور می کردم.

این درس را به صورت درس به درس می خواندم و هر هفته آن را مرور می کردم. طبق برنامه ی راهبردی آزمون های کانون، تاریخ ادبیات و لغات را مرور می کردم. در این روش تمامی بخش های یک درس شامل قرابت؛ آرایه، واژگان، تاریخ ادبیات و زبان فارسی در قالب یک درس بررسی و تست های آن باید به خوبی بررسی شود. در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

ابتدا کتاب درسی را به صورت تدریجیی می خواندم و تعدادی شعر خارج از کتاب مطالعه می کردم. بعد از عید لغات و تاریخ ادبیات را مرور می کردم. بعد از اتمام همه لغات به این شیوه تست بزنید. این درس را به صورت موضوعی می خواندم و شیوه ی درس خواندنم در هر بخش متفاوت بود. به طوری که وقتی معلم در مدرسه از دانش آموز امتحان می گیرد، آن امتحان سطح بسیار متفاوت تری از سر جلسه کنکور دارد.

مجله استادبانک؛ پیشرفت همزمان دانشآموز، والدین و معلم! بدین منظور می توانید به لغاتی که در انتهای کتاب زبان عربی وجود دارد مراجعه کنید و برای پیشرفت خود نیز از سایر لغات خارج از درس نیز بهره مند شوید. یادتان باشد که مهمترین نکته تداوم این کار است که هر شب این عمل را انجام دهید. برترینهای کنکور تجربی معتقدند برای کسب رتبه بهتر در آزمون سراسری تجربی باید کتاب درسی را خوب بخوانید، سرعت عمل داشته باشید و به دروس ریاضی و فیزیک هم به اندازه زیست اهمیت بدهید. این دانش آموزان باید حواسشون به مباحث حفظی ادبیات یعنی لغت و املا باشه تا از این درس نمره ی منفی کسب نکنن. غزاله در خواندن درس ادبیات تمرکز بسیاری روی مبحث قرابت معنایی داشته است.

سحاب تاکید دارد که برای مطالعه زیست تمرکز بیشتر بر خواندن کتاب درسی باشد و کمتر به حل تست پرداخته شود. 5. در مرحله بعد شروع به تست زدن درس که خواندید کنید و با استفاده از اطلاعاتی که به دست آورید تمام تلاش خود را بکنید که از تستها نیز مطالب جدیدی را بیاموزید.

روش مطالعه ادبیات کنکور نظام جدید

برای لغت قطعا لغتای ته کتاب کافی نیست چون از لغتای غیر ستاره دار هم سوال مطرح میشه واسه این بخش من یه جزوه تهیه کرده بودم هر لغت غیر ستاره داری که تو آزمونا ی قلمچی یا کنکورای سالای قبل اومده بود رو می نوشتم تو اون جزوه برای املا هم دقیقا همینکارو میکردم اول لغتایی که تحت عنوان املا تو زبان فارسی اومده بودو می خوندم بعد می رفتم تست می زدم و توی یه برگه می نوشتم و سعی می کردم اون کلمه رو با متشابهاش بنویسم … در هنگام تدریس دبیر با دقت توجه می کردم و بلافاصله آن درس را می خواندم. کتاب درسی را چندین بار می خواندم و تست جامع می زدم. برنامهریزی درسی کلاس سوم ابتدایی، برنامهای جامع و کاربردی برای سومیها! زبان فارسی را مطابق با برنامه ی آزمون ها ابتدا کتاب درسی را می خواندم و سپس تست می زدم.

همینطور در مطالعه قافیه، داوطلبان بایستی به ترتیب از کتاب درسی خود شروع کنند و مطالب را مطالعه کنند و تمامی قواعد و تبصره ها را بیاموزند سپس به سراغ حل تستهای این مبحث در سالهای گذشته بپردازند. تست های کنکور های سال های گذشته را می زدم و نکات آن ها را یادداشت می کردم. ابتدا کتاب درسی را مطالعه می کردم و تست های کنکور های سال های گذشته را پاسخ می دادم. این درس از ابتدا در برنامه ی روزانه ی من بود و آن را به صورت موضوعی، هر روز مطالعه می کردم. هر روز 10 دقیقه، تاریخ ادبیات را می خواندم. هر روز به طور منظم، تعدادی تست قرابت و آرایه می زدم.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما