ژنرال Anil Chauhan CDS: “به داشتن بالاترین رتبه در نیروهای مسلح هند افتخار می کنم”.

دهلی نو: سپهبد Anil Chauhan (Ret.) در روز جمعه 30 سپتامبر سمت رئیس ستاد دفاع را بر عهده گرفت. CDS Chauhan امروز یک گارد افتخار در بلوک جنوبی دهلی دریافت کرد. وی در اولین سخنرانی خود به عنوان CDS از نیروها قدردانی کرد و قول داد که انتظارات را برآورده کند و همه چالش ها و مشکلات را با هم برطرف کند.
من افتخار می کنم که مسئولیت بالاترین رتبه در نیروهای مسلح هند را بر عهده می گیرم. سعی می کنم به عنوان رئیس ستاد دفاعی، انتظارات سه نیروی دفاعی را برآورده کنم. ما با همه چالش ها و مشکلات کنار هم برخورد خواهیم کرد.

در این مراسم، ژنرال مانوج پاندی، فرمانده ارتش، مارشال وی آر چوداری، معاون فرمانده نیروی دریایی، دریاسالار اس.ان. گورمید و مارشال پی آر کریشنا حضور داشتند.

عکس با همسرش آنوپاما چاوهان در دفتر رئیس ستاد دفاع پس از روی کار آمدن وی امروز. CDS Anil Chauhan دومین CDS بعد از ژنرال بیپین روات است.

این افسر ممتاز ارتش که 61 سال سن دارد، به عنوان منشی در وزارت امور نظامی نیز خدمت خواهد کرد. دولت روز چهارشنبه انتصاب چاوهان را به عنوان رئیس جدید ستاد دفاع، بیش از 9 ماه پس از خالی شدن این سمت در پی کشته شدن ژنرال بیپین روات در سقوط هلیکوپتر، اعلام کرد.

سپهبد چاوهان (بازنشسته) از 11 تفنگ گورکا، همان هنگ ژنرال روات. سپهبد Chauhan (Ret.) مدیر کل عملیات نظامی ارتش (DGMO) در جریان حملات هوایی در بالاکوت در سال 2019 بود، زمانی که هواپیماهای هندی در پاسخ به حمله تروریستی Pulwama یک کمپ آموزشی تروریستی جیش محمد را در عمق پاکستان بمباران کردند.

وی در اردیبهشت ماه سال گذشته زمانی که به عنوان فرمانده ارتش شرق خدمت می کرد از خدمت بازنشسته شد. او به عنوان فرمانده ارتش شرق، نقش مهمی در افزایش آمادگی رزمی کلی هند در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در بخش‌های آروناچال پرادش و سیکیم ایفا کرد.

(با ورودی آژانس)

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما