کت و شلوارهای تقلبی چگونه فروش را افزایش می دهند؟

[ad_1]

بسیاری از خرده فروشان برای ترغیب مشتریان بیشتر به خرید از تخفیف استفاده می کنند. برخی از آنها این کار را اشتباه انجام می دهند و دچار مشکل قانونی می شوند. در این مقاله می خواهیم در مورد قدرت تخفیف ها صحبت کنیم و ببینیم که کت و شلوارهای تقلبی چگونه اینقدر خوب عمل می کنند.

فرض کنید یک محصول 10 دلار قیمت دارد. شما به عنوان خریدار این محصول را می خواهید و حاضرید هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. اما اگر می دانستید که این محصول معمولا 20 به فروش می رسد چقدر خوب بود؟ اگر خوب فکر کنید، قیمت قبلی محصول نباید بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. زیرا شما قبلا تصمیم گرفته اید این محصول را به قیمت 10 بخرید. اما تأثیر روانی تخفیف به قدری قوی است که حتی اگر واقعی نباشد، می تواند بر ذهنیت شما تأثیر بگذارد.

قیمت قبلی یک کالا معمولاً به عنوان قیمت مرجع نامیده می شود. قیمت مرجع قیمتی است که خریدار مایل به پرداخت آن است یا معتقد است که دیگران قبلاً همان محصول را با آن قیمت خریداری کرده اند. قیمت مرجع مبنای مقایسه قیمت فعلی در نظر گرفته می شود. یکی از راه های استفاده از قیمت مرجع زمانی است که خریدار محصولی را در بازه زمانی معینی خریداری می کند، قیمت کالا را می داند و اکنون همان کالا را با تخفیف می بیند. این بر اساس تجربه خود شخص است.

اما گاهی اوقات فروشندگان برای استفاده از حق تخفیف قیمت مرجع را تغییر می دهند. برخی از شرکت ها ادعا می کنند که محصولات آنها با قیمت های بالاتر در فروشگاه های دیگر به فروش می رسد. بنابراین عاقلانه است که محصولی را با قیمت کمتر خریداری کنید. گروه دوم فروشندگان به طور غیر واقعی قیمت مرجع کالا را افزایش می دهند تا قیمت فعلی را با تخفیف جلوه دهند.

از آنجایی که اکثر کاربران قبل از خرید در مورد قیمت قبلی یک کالا تحقیق نمی کنند، نمی توانند به راحتی بفهمند که هر محصول در گذشته با چه قیمتی فروخته شده است. در نتیجه فریب خورده‌اند و فکر می‌کنند تخفیف‌های زیادی روی کالاها اعمال شده است.

با این حال، انجام این کار از نظر اخلاقی و گاهی از نظر قانونی اشتباه است. به عنوان مثال در کالیفرنیا قانونی وجود دارد که شرکت ها را موظف می کند حداقل سه ماه قبل کالاها را با آن قیمت بفروشند تا قیمت کمتری را نشان دهند، در غیر این صورت این کار غیرقانونی نیست. تحقیقات یک آژانس انگلیسی نشان داده است که اکثر اجناس شش ماه قبل از بلک فرایدی با قیمت یکسان یا ارزانتر از به اصطلاح تخفیف جمعه سیاه هستند.

[ad_2]

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما