کدام اپلیکیشن های پیام رسان واقعا اطلاعات کاربران را ایمن نگه می دارند؟

[ad_1]

Electronic Frontiers Foundation یا EFF امنیت و حریم خصوصی برخی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان را با اجزای مختلف بررسی می کند.

طبق بررسی‌ها، کل جدول را می‌توانید در این صفحه پیدا کنید، ChatSecure، Pigeon، Signal، Silent Circle، Telegram و TextScore نمرات کامل بررسی اولیه را دریافت کرده‌اند. از طرفی در برخی زمینه ها اپلیکیشن های واتس اپ و اسکایپ امتیاز قابل قبولی نمی گیرند.

علیرغم نظارت گسترده اینترنت، کاربران فضای مجازی برای برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق موبایل یا رایانه شخصی نیاز به رسانه ای امن و در دسترس دارند. بسیاری از شرکت های فناوری «پیام رسان ایمن» را برای این کار ارائه کرده اند، اما آیا این دستگاه ها واقعا امن هستند؟

پیام رسان

بنیاد EFF که در واقع یکی از شناخته شده‌ترین گروه‌های حقوق دیجیتال است، در مرحله اول کمپین ارزیابی خود، برخی از این اپلیکیشن‌ها را بر مبنای متفاوتی ارزیابی کرد و قصد دارد اپلیکیشن‌های دارای امتیاز امنیتی بالاتر را بیشتر ارزیابی کند. در مرحله بعد. برای خودت نگه دار

از میان پلتفرم‌های پیام‌رسان کنونی، تنها تعداد کمی بیشتر نیازها را برآورده می‌کنند و تعداد محدودی از آنها کاربرپسندتر هستند. در واقع تعداد محدودی پلتفرم از یک سو به دلیل مسائل امنیتی و کاربر پسند بودن اپلیکیشن ها در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه اکثر برنامه‌های پیام‌رسان اکنون به رمزگذاری جهانی مجهز هستند، انتظار می‌رود امنیت بیشتری نسبت به قبل داشته باشند، اما به نظر نمی‌رسد که اینطور باشد.

با این حال، این گزارش بیان می کند که حتی این نتایج را نمی توان به عنوان تاییدیه برای اطمینان از امنیت برنامه استفاده کرد. برعکس، نتایج نشان می دهد که پروژه در مسیر درست قرار دارد.

FBI همچنین امنیت و دسترسی به چت های رمزگذاری شده WhatsApp، iMessage و Telegram را طبقه بندی کرده است. بر اساس این رتبه بندی، دسترسی به چت های رمزگذاری شده WhatsApp آسان و دسترسی به چت های تلگرام دشوار است.

در بین اپلیکیشن های پیام رسان، واتس اپ، فیسبوک مسنجر، وایبر و اسکایپ امنیت بسیار کمتری نسبت به لیست فعلی دارند. برنامه هایی مانند سیگنال و تلگرام با توجه به فاکتورهای مشخص شده در این رتبه بندی موفق به کسب بالاترین امتیاز شده اند.

دو مجله معتبر Rolling Stone و Property of the People اسنادی را از FBI دریافت کرده اند که آنها را در ردیف رسانه های محبوب در این زمینه قرار داده است. البته اسناد مربوطه محرمانه نیستند، اما در مورد داده های آنها حساسیت وجود دارد.

بدون شک اکثر شبکه های اجتماعی برای فعالیت با امنیت و حریم خصوصی بالا در نظر گرفته شده اند. اما ظاهراً بر اساس یک نظرسنجی FBI، تلگرام و سیگنال ها از سایرین امنیت بیشتری دارند. اما اپل iMessage و WhatsApp اینطور نیستند. اگرچه تیم کوک، مدیر عامل اپل، بارها از حفظ حریم خصوصی کاربران و تمرکز بر امنیت آنها صحبت کرده است، اما چگونه این اپلیکیشن در رتبه بندی خوب عمل نمی کند؟

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما