گونه جدیدی از کرونا به طور غیررسمی با نام “Amicron Like” شناسایی شده است. دیجیاتو

[ad_1]

پس از تاج آمیکرون، اکنون دانشمندان به طور غیررسمی گونه دیگری به نام “آمیکرون شبیه” یا “تاج پنهان” را گزارش می کنند که حتی در آزمایشات PCR نیز قابل تشخیص نیست. این نوع در سه کشور شناسایی شده است.

شدت بیماری عروق کرونر قلب ناشی از استرس هنوز مشخص است BA.2 کرونا آمیکرون اعلام نشده است. این نوع کرونا در سه کشور آفریقای جنوبی، استرالیا و کانادا شناسایی شده است.

این سویه جدید دارای تعدادی جهش با تاج آمیکرون استاندارد است و محققان معتقدند هنوز خیلی زود است که به این نتیجه برسیم که آیا گونه جدید به همان روش آمیکرون تکثیر خواهد شد یا خیر. با این حال، گونه جدید از نظر ژنتیکی متفاوت است، بنابراین ممکن است رفتار متفاوتی داشته باشد، اما دانشمندان به مطالعه آن ادامه خواهند داد.

Omicron

آخرین نسخه آمیکرون را با رفتارهای متفاوت کشف کنید

این گونه جدید اولین بار در ژنوم ویروس کرونا کشف شد که در روزهای اخیر در آفریقای جنوبی، استرالیا و کانادا ظاهر شد، اما ممکن است در سراسر جهان گسترش یافته باشد. محققان اکنون سویه جدید کروناویروس را BA.2 نامگذاری کرده اند.

پروفسور فرانسوا بالو، مدیر موسسه ژنتیک در دانشگاه کالج لندن، گفت:

برای گونه های آمیکرون، BA.1 و BA.2 دو گونه هستند که از نظر ژنتیکی کاملاً متفاوت هستند و ممکن است رفتارهای متفاوتی داشته باشند.

برخی از محققان به طور غیررسمی این گونه جدید را “آمیکرون پنهان” یا “آمیکرون مخفی” نامیده اند، زیرا حاوی کروموزوم قابل تشخیص با آزمایش PCR نیست.

در حال حاضر، یکی از ناشناخته ها در مورد این گونه جدید، ظاهر آن است. اگرچه این گونه زیرمجموعه آمیکرون است، اما از نظر ژنتیکی به قدری متمایز است که در صورت گسترش سریع، می توان آن را به عنوان یک “گونه در خطر انقراض” جدید شناسایی کرد. به گفته یکی از محققین، وجود دو گونه BA.1 و BA.2 که به سرعت توسط یک جهش ترکیبی تشکیل می شوند، نگران کننده است و نشان می دهد که بازرسان بهداشت عمومی قطعه بزرگی از پازل را فراموش کرده اند.

نوع جدیدی از ویروس کرونای آمیکرون در بریتانیا شناسایی شده است که در آن 437 نفر در یک روز به آن مبتلا شدند و اسکاتلند رویکرد مخابراتی را برای شهروندان خود در پیش گرفته است.

شرکت Pfizer-Biontec دیروز اعلام کرد که سومین دوز واکسن آنها در برابر کرونا آمیکرون موثر است. باید دید محققان در مطالعه گونه های جدید چه دستاوردی خواهند داشت.

[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما