10 دیالوگ بازی که در طول تاریخ زنده بوده اند


در برخی موارد، نقل قول ها یا دیالوگ های بازی بیش از حد بادوام می شوند و طرفداران را به یاد عنوان یا شخصیت خاصی می اندازند.

بازی‌های ویدیویی دهه‌ها است که یک حوزه اصلی بوده‌اند، و اگرچه بیشتر در مورد گیم‌پلی و رویدادهای به یاد ماندنی هستند، در برخی موارد چشم‌ها را برای نقل قول‌ها و دیالوگ‌ها جلب می‌کنند. در واقع برخی از دیالوگ ها به قدری خاطره انگیز خواهند بود که در ذهن طرفداران بازی های ویدیویی ماندگار خواهند شد.

لازم به ذکر است که تعداد تعاملات فراموش نشدنی بسیار زیاد است، اما در این مقاله به سراغ بازی ای رفته ایم که تاثیر عمیقی بر صنعت بازی دارد. بیشتر بخوانید از گیاهی، ما یک بار دیگر بهترین نقل قول ها یا دیالوگ های فرنچایزهای محبوب تمام دوران را مرور خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که موارد زیر ممکن است داستان برخی از بازی ها برای شما باشد اسپویلر و فقط دیالوگ های ترجمه شده به فارسی که بار معناداری دارند.

جو زندگی تاریک


“تو مردی”

زمانی که شخصیت اصلی بازی کشته می شود

اگرچه Demons Souls اولین بازی رسمی از سری Souls است، اما FaramSoft تصمیم گرفت چندین دنباله برای Dark Souls بسازد و همه آن را به دلیل گیم پلی عالی آن تحسین کردند. وقایع بازی در دنیای فانتزی تاریک، متروک و خطرناک لردها اتفاق می افتد و شما وظیفه کاوش در این محیط خطرناک و بی رحم را دارید.

صرف نظر از توانایی ها و مهارت های شما در یک بازی نقش آفرینی، بدون شک حروف بزرگ و کوچک خواهید داشت. تو مرده ای ممکن است بارها آن را روی صفحه بازی خود دیده باشید. یا اگر هنوز بازی را تجربه نکرده اید، احتمالا بارها آن را پیدا خواهید کرد.

مهم ترین راز موفقیت در بازی های دارک سول، تمرین، تمرین و کمی تمرین بیشتر است. هر چقدر هم که تجربه بازی سخت باشد، تلاش برای زنده ماندن و شکست دادن دشمنان و باس های دارک سول بدون شک یکی از غیرمنتظره ترین تجربه ها در بین تمامی بازی ها است.

نیمه زندگی 2


دیالوگ بازی

فرد مناسب در مکان نامناسب می تواند دنیا را تغییر دهد. پس بیدار شو آقای فریمن، بیدار شو و از دنیا لذت ببر.

فرد مناسب در مکان نامناسب می تواند همه چیز را در دنیا ایجاد کند. پس آقای فریمن بیدار شوید، بیدار شوید و خاکستر را بو کنید.

این اولین دیالوگ در Half-Life 2 است و به همین دلیل است که بازیکنان هرگز آن را فراموش نمی کنند. این نیز مقدمه خوبی است زیرا اولین باری بود که او با جی من ملاقات کرد و جزئیات داستان را در اختیار شما قرار داد.

شخصیت مرموز G-Man روی صحنه حضور دارد و گوردون راهنمای اصلی فریمن است. با این حال در طول بازی هیچ اطلاعاتی از او داده نمی شود و به همین دلیل او یکی از اسرارآمیزترین شخصیت های سریال به حساب می آید. در حین انجام این کار، فریمن را پس از 20 سال خواب مصنوعی از خواب بیدار می کند و سپس ناپدید می شود.

داستان Half-Life 2 با «جی مان» آغاز می شود و به همین دلیل است که او و اولین دیالوگ هایش واقعا فراموش نشدنی هستند.

Fallout: New Vegas


دیالوگ بازی

من زنده ماندم، زیرا شعله درونی من بسیار بزرگتر از آتش اطرافم بود.

من زنده ماندم زیرا آتش درونم از آتش اطرافم روشن تر است.

Joshua Graham این را در Fallout: Honest Heart Expansion Pack برای New Vegas گفته و یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی است. داستان از این قرار است که گراهام ارتش سزار را در نبرد شکست داد و سپس سزار گراهام را اعدام کرد تا نشان دهد این شکست غیرقابل قبول است و دستور داد او را به آتش بکشند و به گراند کانیون پرتاب کنند.

دیالوگ ماندگار بین Joshua و Fallout: New Vegas پس از این اتفاقات روایت می شود.

Fallout: New Vegas از نظر بسیاری از بازیکنان نقطه اوج این سری است و دیالوگ های قدرتمند و مبتکرانه آن بازی را به اوج می رساند.

Kingdom Hearts


دیالوگ بازی

من نیازی به سلاح ندارم قدرت من دوست من هستند!

من به سلاح احتیاج ندارم. دوستان من قدرت من هستند!

ایده شگفت انگیز ترکیب شخصیت های کلاسیک دیزنی و فانتزی نهایی، ارائه شده توسط دیزنی و اسکوئر انیکس، بسیاری از طرفداران را شگفت زده کرد، اما Kingdom Hearts به یک مجموعه عظیم تبدیل شد. اولین بازی این مجموعه حول محور شخصیت سورا و دو دوست خوبش، ریکو و کری، می چرخید که از خانه خود در جزیره سرنوشت گریختند زیرا توسط نیروهای تاریک نابود شدند.

سورا به شخصیت های دیزنی کمک می کند تا با کمک دونالد داک و گوفی قدرت تاریکی را از بین ببرند.

در طول داستان متوجه می شویم که سورا به جلال یا ثروت اهمیتی نمی دهد، او فقط می خواهد دوستانش را نجات دهد و به خانه بازگردد. بنابراین وقتی یکی از نیروهای ظلم یا تاریکی شد، از عشق خود به دوستانش استفاده کرد تا آنها را شکست دهد و آنها را بازگرداند.

مهاجم مقبره


دیالوگ بازی

فداکاری انتخاب شماست اما از دست دادن انتخاب شماست.

فداکاری انتخاب شماست باخت انتخابی است که شما می کنید.

گفتگویی بین لارا کرافت و کنراد راث از Tomb Rider وجود داشت که دیدگاه جدیدی در مورد “فداکاری” و “از دست دادن” ارائه کرد. بازی های ویدیویی زیادی وجود ندارد که به بازیکنان جهان بینی جدیدی بدهد و این گفتگوی Tomb Rider یکی از آنهاست.

در طول تاریخ، کرافت همیشه اسرار جدیدی را کشف کرده و در تلاش برای نجات جهان با بسیاری از شرکت ها و مردان شیطانی روبرو شده است. به همین دلایل، او در برخورد با فداکاری و خسران متخصص بزرگی است.

اثر انبوه 3


دیالوگ بازی

در خاکستر یک تریلیون مرده بایستید و از ارواح بپرسید که آیا غرور مهم است؟ پاسخ شما ساکت خواهد بود.

در خاکستر یک تریلیون روح مرده بایستید و از شیاطین بپرسید که آیا افتخار مهم است؟ سکوت جواب شماست

صحبت های زیادی در مورد این نقل قول از Javic در Mass Effect 3 وجود دارد، زیرا بازیکنان در مورد معنای دقیق آن تردید دارند. برخی از مدافعان معتقدند که مبارزه برای افتخار و شهرت نباید مهمتر از حفظ نژاد باشد، در حالی که برخی دیگر معتقدند که غرور مهمتر از هر چیز دیگری است.

این بحث این دیالوگ را به محبوب ترین بازی ویدیویی تبدیل می کند. Mass Effect 3 دیالوگ های معروف زیادی دارد.

همچنین، بازیکنانی که در سال 2012 بازی را تجربه کردند، ممکن است با این تعامل مواجه نشده باشند زیرا Javik بخشی از محتوای اضافه شده پس از انتشار بازی است. خوشبختانه این ماده در نسخه Mass Effect Legendary که امسال منتشر شد نیز گنجانده شده است.

مورتال کامبت


دیالوگ بازی

از شر او خلاص شوید!

تقریبا 30 سال از عرضه اولین بازی Mortal Kombat می گذرد و یکی از به یاد ماندنی ترین ویژگی های این بازی بدون شک صدای راوی آن است. این صدا و البته عبارت برف فنلاندی آنقدر محبوب شده که در دنیای واقعی به شوخی استفاده می شود.

عبارت Finish Him به قدری محبوب است که همچنان در بازی های مورتال کامبت از آن استفاده می شود و از طرفی بازیکنان برای اجرای مورد علاقه و مرگبار خود همیشه منتظر این عبارت هستند.

The Legend of Zelda: Okarina of Time


دیالوگ بازی

هی اونجا گوش کن!

نینتندو برخی از بهترین بازی های تاریخ را توسعه داده است و بسیاری از بازیکنان بر این باورند که Ocarina of Time بهترین بازی در سری Legend of Zelda است که هنوز هم طرفداران زیادی دارد و تأثیر زیادی بر صنعت داشته است.

بزرگترین بازیکن Ocarina of Time به بازی در این سری، پری جدیدی است که سعی می کند پیوندی برای نجات Hyrule به دست آورد. در طول بازی، Navi از این عبارت برای جلب توجه به آیتم های با ارزش یا لینک هایی به بخش های مهم استفاده می کند تا بتواند معماهای بازی را بهبود بخشد و حل کند.

افسانه ی زلدا


دیالوگ بازی

تنها رفتن خطرناک است! یا [شمشیر رو] گرفتار

تنها رفتن خطرناک است! اینو بگیر

همه چیز از این گفتگو شروع شد. The Legend of Zelda که در سال 1986 منتشر شد، آغاز بزرگترین سری بازی های ویدئویی در تاریخ است. داستان اصلی بازی ساده بود، شاهزاده خانم را از شر نیروهای شیطانی نجات دهید. بازی در این سری شخصیت های نمادین زیادی مانند لینک و زلدا را به بازیکنان معرفی می کند، اما برخی از شخصیت های ناشناس اغلب نادیده گرفته می شوند.

قهرمان جوان به طور تصادفی و ناخواسته با پیرمردی در اولین غار بازی «لینک» آشنا می شود. پیرمرد بدون توجه به خطر ماجراجویی لینک برای نجات شاهزاده، شمشیر را به او می دهد و موضوع اصلی بازی با این دیالوگ آغاز می شود. به این دلایل نمی توان این تعامل مهم بازی های ویدیویی را نادیده گرفت.

سلام 2


دیالوگ بازی

این دعوا رو تموم کن آقا!

آقا این مبارزه رو به پایان است.

شاید آخرین کات صحنه Hello 2 یکی از قوی ترین دیالوگ های تاریخ را داشته باشد. در پایان بازی با آقای دکتر آشنا شدیم. رئیس را می بیند که در حال سفر از سفینه فضایی به سمت قرارداد است. وقتی ترنس هود او را می‌شناسد و از او می‌پرسد که چه کار می‌کند، آقای چیف می‌گوید یکی از واضح‌ترین مکالمات تاریخ بازی‌های ویدیویی، «به این مبارزه پایان بده».

با وجود این دیالوگ، Hello 2 که بسیاری از طرفداران آن را بهترین بازی این سری می دانستند، زمانی پایان یافت که بازیکنان با وجود توافق و جنگ برای حفاظت از بشریت غافلگیر شدند.


Minecraft # 52 – باید با یک بچه خداحافظی می کردیم !!

ویدیوهای YouTube Vijiato را تماشا کنید


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم