5 علامت سرطان که هرگز نباید نادیده بگیرید – روزیاتو

[ad_1]

نادیده گرفتن بیماری ها آسان و بی اهمیت هستند. اما پزشکان به طور مداوم به شما هشدار می دهند که هرگز برخی از علائم را نادیده نگیرید زیرا ممکن است علائم سرطان باشند. تشخیص زودهنگام سرطان احتمال بیشتری برای درمان آن دارد.

به گفته سوریا، حدود 200 نوع سرطان وجود دارد و هر کدام علائم خاص خود را دارند و اگرچه برخی از این علائم تنها مربوط به یک نوع سرطان است، اما برخی دیگر شایع تر هستند. متخصص گوارش در بیمارستان جان هاپکینز، Dr. آن ماری لنون می گوید پنج علامت زیر را هرگز نباید نادیده گرفت.

1- تنگی نفس

علائم سرطان

دلایل زیادی برای تنگی نفس وجود دارد. به عنوان مثال، گاهی اوقات به این دلیل است که فرد در وضعیت مناسبی قرار ندارد یا آسم دارد. اما دکتر لنون می‌گوید: «اگر هنگام انجام کارهای عادی مانند بالا رفتن از پله‌ها نفس کشیدن برایتان دشوار است، این طبیعی نیست و مشکل شما باید ارزیابی شود.»

تنگی نفس یکی از علائم اصلی سرطان ریه است. سرطانی که علاوه بر تنگی نفس باعث خستگی بی دلیل، کاهش وزن و سرفه های مکرر می شود.

2- خونریزی

علائم سرطان

فشار خون بالا می تواند نشانه سرطان ریه باشد. خونریزی در مدفوع می تواند نشانه سرطان روده بزرگ باشد و خونریزی در ادرار می تواند دلیل سرطان پروستات باشد. خونریزی غیرطبیعی واژن نیز در زنان مبتلا به سرطان های خاص دیده می شود.

3- غده

اکثر مردم می دانند که سرطان غدد یک علامت است، اما مشکل اینجاست که بیشتر افراد به دنبال غدد نیستند. حتی اگر چهره به چهره بیایند، ممکن است دیر به پزشک مراجعه کنند.

سرویس بهداشت ملی بریتانیا توصیه می کند که اگر غده ای به سرعت در حال رشد در هر قسمت از بدن خود پیدا کردید، باید به پزشک مراجعه کنید. ممکن است غده سرطانی نباشد، اما بهتر است بررسی شود.

4- احساس بلعیده شدن یا سیر شدن

علائم سرطان

دیسفاژی یا مشکل در بلع می تواند ناشی از سرطان دهان یا گلو باشد که می تواند منجر به انسداد شود. اگر حتی پس از خوردن کمتر احساس سیری می کنید، برای مثال ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشد.

5- تغییرات در روند اجابت مزاج

علائم سرطان

چقدر در مورد روده خود می دانید؟ دانستن اینکه چه چیزی در واکنش روده شما طبیعی است و چه چیزی غیرطبیعی است می تواند زندگی شما را نجات دهد. تغییرات در حرکات روده، از جمله مشکل در حرکات روده یا اسهال، ممکن است صرفاً نتیجه پرخوری یا اضطراب باشد. اما گاهی اوقات علل شدیدتر هستند. سرطان روده و پانکراس اغلب با تغییر در حرکات روده شروع می شود.

بیشتر بخوانید:

یک آزمایش خانگی ساده برای تشخیص سرطان ریه

برای پیشگیری از سرطان ریه ماست بخورید!

استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها و سرطان روده بزرگ؛ نزدیک ترین ارتباط را ثابت کنید!


[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما