Inosilicon از کارت گرافیک Fengua 1 رونمایی کرد. رقبای Nvidia و AMD در چین

[ad_1]

شرکت های چینی سخت تلاش می کنند تا سخت افزارهای مختلف را برای رسیدن به خودکفایی توسعه دهند و حالا در جدیدترین تلاش، Inosilicon از اولین کارت گرافیک چینی که قابلیت اجرای بازی های روز را دارد، رونمایی کرده است. این برنامه که “Fengua 1” نام دارد، بر اساس فناوری PowerVR شرکت Imagination Technologies است و از APIهایی مانند OpenGL ES و DirectX، اولین در نوع خود در پردازنده گرافیکی چینی، پشتیبانی می کند.

اگر به فکر خرید کارت گرافیک هستید باید به سراغ Nvidia و AMD بروید اما اینتل به زودی کارت گرافیک آنها را می فرستد. اما در این بین شرکت های چینی نیز به دنبال سهم بازار هستند. به عنوان مثال، یک شرکت چینی به نام Jingjia Micro در حال آزمایش دو کارت گرافیک پایین رده و قدرتمند است. اما حالا یک شرکت چینی دیگر از یک کارت گرافیک رونمایی کرده است.

این کارت گرافیک که Fenghua 1 نام دارد می تواند به عنوان یک شتاب دهنده کامپیوتر در دیتاسنترها و یا به عنوان یک کارت گرافیک دسکتاپ استفاده شود.

کارت گرافیک Fengua 1

این کارت گرافیک مبتنی بر فناوری PowerVR Imagination Technologies است و از پورت HDMI 2.1، پورت نمایشگر 1.4 و حتی درگاه DVI پشتیبانی می کند. با این حال، ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد ویژگی های فنی آن نداریم.

این کارت گرافیک از حافظه GDDR6X متعلق به Micron استفاده می کند و همچنین بر اساس طراحی چیپلت Inosilicon Inolink ساخته شده است. علاوه بر این، کارت گرافیک Fenghua 1 از استاندارد PCIe 4.0 پشتیبانی می کند و می تواند در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و حتی اندروید استفاده شود.

ما از عملکرد کامل این کارت گرافیک اطلاعی نداریم، با این حال عملکرد FP32 آن به 6 ترافلاپس می رسد. برای مقایسه، کارت گرافیک های RX 6600 و Nvidia GTX 1660 SUPER به ترتیب دارای قدرت 7.3 و 5 ترافلوپ هستند. بنابراین به نظر می رسد که با یک کارت گرافیک قابل قبول روبرو هستیم، هرچند که تا عرضه به بازار راه زیادی در پیش دارد.

انتظار می‌رود کارت گرافیک Fenghua 1 بین سال‌های 2022 تا 2023 عرضه شود، اما تا آن زمان، چندین نسل جدید از کارت‌های گرافیک AMD و Nvidia وارد بازار خواهند شد.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم