Ted Lasso Review – یک کمدی هیجان انگیز ورزشی

[ad_1]

در سال 2013 ، شخصیتی به نام تد لاسو ، با بازی جیسون سودکیس ، در NBC Sport معرفی شد. مربی فوتبال آمریکایی ، که هر بار سرمربی یکی از تیم های لیگ جزیره می شود و به همراه دستیارش برد ، آن تیم را مربی می کند. ناآگاهی او از قوانین فوتبال ، طنز عجیب و غریب و طبیعت شاد او یک شخصیت خنده دار ایجاد کرد. برندان هانت ، جو کلی ، بیل لارنس و جیسون سودکیس بر اساس این شخصیت یک سریال عالی برای اپل ساخته اند. اما چگونه این تیم با استفاده از بازیگران کمتر شناخته شده ، چنین سریال شگفت انگیزی را خلق کرده است؟ برای پاسخ به این س Visال با Visito همراه باشید.

تد لاسو داستانی جالب و تا حدودی احمقانه دارد. مدیر یک تیم فوتبال به نام AFC Richmond یک مربی فوتبال آمریکایی را برای هدایت این تیم تعیین کرده است. این تیم در خطر سقوط است و تد اطلاعات زیادی از فوتبال ندارد. از سوی دیگر ، هدف مدیر از استخدام تد این است که از همسر سابق خود به این طریق انتقام بگیرد. حالا تد باید با این چالش روبرو شود و سعی کند خود را با کشور جدید ، فرهنگ جدید و مردم آنجا تطبیق دهد. کل داستان رنگ و بوی کلیشه دارد. فردی که همه او را دست کم گرفته اند و حالا باید اشتباه خود را ثابت کند. اما سریال خود را از شر این کلیشه خلاص می کند stories و داستانها و پیامهای شگفت انگیزی را از این داستان ساده بیرون می آورد.پس از تماشای یکی دو قسمت از تد لاسو ، متوجه شدیم که با یکی از مجموعه پیام های مثبت ، تازه و اخلاقی طرف هستیم. در قسمت اول ، دیالوگ های پینگ پنگ که بین شخصیت ها رد و بدل می شود ، موقعیت های طنز بسیار خوبی ایجاد می کند. نکته این است که این مسائل در همه سریال های کمدی مشترک است. همه آنها خط داستانی را پیش می گیرند و برای رسیدن به یک پیام اخلاقی به آن پیچ و تاب می دهند. اکنون ، مجموعه ای با موضوع فوتبال ، بدون هیچ گونه عجله ای ، به آرامی آنقدر خوب کار می کند که همه چیز مرتب است و هیچ چیز خوش طعم نیست.

در قسمت اول ، سری سریع ما را با خط رفتار و افکار شخصیت ها آشنا می کند. تد خودش را از دست نمی دهد و سعی می کند با شوخ طبعی خود را در میان دیگران قرار دهد. مربی بایرد جدی است و سعی می کند بهتر به تد کمک کند. گاهی به دلیل حرکات جدی صورت و دست ، موقعیت طنز جسمی جالبی ایجاد می کند. ربکا خشک و جدی است و می خواهد باشگاه ریچموند را با استفاده از تد نابود کند. هیگینز همیشه به حرف ربکا گوش می دهد و لحظه ای از او سرپیچی نمی کند. جیمی تارت مغرور و سرکش است. کنت عصبی و مبتذل است. کلی ، با مهربانی و زیبایی ، سعی می کند خود را در قلب همه باز کند. ناتان سعی می کند خود را بالا ببرد و اعتماد به نفس پیدا کند.

در هر قسمت ، مجموعه شخصیت ها را با استفاده از موقعیت های مختلف پرورش می دهد و ما را با آنها بیشتر آشنا می کند. بیایید با تد شروع کنیم. تد یک شخصیت کمدی است که علاقه خاصی به فرهنگ عامه دارد. او با فرهنگ عامه آمریکا جوک های زیادی می زند و سعی می کند با همین شوخی ها توجه دیگران را به خود جلب کند. اگر کسی را دوست دارد ، حاضر است برای شاد کردن آن شخص دست به هر کاری بزند. علاقه او به مربیگری فوق العاده است و او همیشه سعی می کند مربی خوبی باشد. اما پشت این چهره شاد مشکلات غم انگیزی نهفته است. این سریال از همان لحظه اول قسمت تاریک تد را نشان نمی دهد. پس از مقدمه خوب چینی ، او چهره غمگین خود را به ما معرفی می کند تا بدانیم حتی شادترین افراد نیز غمگین نیستند.

وقتی این سری مشکلات تد را به ما معرفی می کند ، کم کم آنقدر به درون آنها می رود که احساس می کنیم تد یکی از دوستان ماست! مربی برد ، دست راست تد ، فقط یک شخصیت مکمل برای ایجاد موقعیت طنز نیست. او یک فرد کمال گرا است و همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود تیم با تد است. اما او در رابطه خود مشکلاتی دارد و علاوه بر این ، همیشه به خود شک می کند. مربی بیرد یکی از شخصیت های کم حرف و مرموز این مجموعه است ، اما در یک قسمت که برای کل فضای سریال عجیب است ، شما را به سفری عجیب و به یاد ماندنی می برد تا با او آشنا شوید.

از طرف دیگر ، ربکا در ابتدا مورد نفرت تماشاگران بود. او توسط همسر سابقش بدجوری کتک می خورد که می خواهد با زخمی کردن دیگران درد زخم هایش را تسکین دهد. اما فشار شخصیت ربکا ناگهانی و باورنکردنی نیست. حتی وقتی تد به او کمک می کند و تمام تلاش خود را می کند تا او را به مدیرعامل محبوب تبدیل کند ، ربکا آنقدر درگیر این تغییر است که متوجه این عشق و حمایت نمی شود. ربکا نمادی از افرادی است که آنقدر در عصبانیت خود غرق شده اند که برای مقابله با آن راه اشتباهی را انتخاب می کنند. آنها کور شده اند و دیگر نمی توانند ببینند ، آنها افرادی را آزار می دهند که سعی می کنند حال آنها را بهتر کنند.

هیگینز همچنین شخصیتی جالب و دوست داشتنی است. کسی که مایل است آنچه را که متعلق به اوست کنار بگذارد ، اما به پیشرفت دیگران و باشگاه کمک کند. در فصل اول ، او تمام تلاش خود را می کند تا ربکا به هدفش برسد ، اما از طرف دیگر ، او با همراهی تد و تیمش به هدف آنها می رسد. هیگینز فردی است که همیشه آماده کمک به شماست و لحظه ای تردید نمی کند و این به شما بستگی دارد که چگونه از کمک او استفاده کنید.

ناتان یکی از چالش برانگیزترین شخصیت های این مجموعه است. این یک نوع نیش برای همه افرادی است که هرگز فراموش نمی کنند از کجا آمده اند ، اما متکبر نیستند و اجازه می دهند به دیگران بی احترامی نکنید. در طول سریال ، به لطف مهربانی تد ، او از شخصی که نامش را هیچ کس نمی داند به شخصی تبدیل می شود که تبدیل به ترند توییتر می شود! جیمی نقطه مقابل ناتان است. شخصی که از ابتدا بالا بود و آنقدر مغرور بود که کلمه احترام برای او بی معنی است. یکی از عاشقانه ترین لحظات سریال ، متوجه شدیم که دلیل اصلی رفتار بد جیمی پدرش است. جیمی به جای اینکه جلوی پدرش بایستد و از دیگران برای کاهش اثرات سمی او در زندگی استفاده کند ، با آنها سرسخت تر است و بیشتر به دام پدر می افتد. اما او تسلیم نمی شود ، هنگامی که به صفر می رسد ، خود را بازسازی می کند. شخصیتی تأثیرگذار که می تواند الهام بخش بسیاری از افراد باشد.

روی کنت ، شخصیت ناپسند و دوست داشتنی سریال ، یکی از افرادی است که نمی خواهد اعتراف کند دوران او به پایان رسیده است. روی ، کهنه کار چلسی ، اکنون با مشکل پیری و فراموشی روبرو است. او به دلیل غرور خود ، اغلب راه خود را گم می کند و از هیچ کس کمک نمی گیرد. او شخصیت ظریف خود را در پشت صورت خشن و زبان تیز پنهان می کند. جلوی او انجام شد ، کسی که راه خود را مانند روی گم کرده است. او نمی داند که واقعاً باید برای زندگی خود چه کند و سعی می کند با به دار کشیدن این و آن هویت خود را ایجاد کند و این شکنندگی را در پشت چهره شاد و مهربان خود پنهان می کند.

دیگر شخصیت های فیلم نمادهای افراد مختلف جامعه هستند. سام سعی می کند به والدین خود افتخار کند ، اما اغلب موفق نمی شود. بعد از روی ، از طرف دیگر ، او اصلی ترین انتخاب برای کاپیتان تیم است. در حال حاضر او نیز به چالش کشیده شده است تا تازه کار جیمی در تیم لیدر شود. کالین فردی است که همیشه مورد تمسخر همه قرار می گیرد و خود را باور ندارد. سه دوست در بار نماد افرادی در جامعه هستند که سعی می کنند با دیگران عدالت داشته باشند و مدیر بار نمادی از افرادی است که همیشه سعی می کنند از افراد جدید عقب بمانند. هر شخصیتی در سریال برای همه قابل درک است و این باعث شده است که از نظر شخصیت سریال به یک نمونه بسیار موفق تبدیل شود.

وضعیت طنز و طنز این سریال تا حدودی شبیه طنز سریال Family Guy است. ارجاعات متعدد به فرهنگ عامه ، دیالوگ های پینگ پنگ و گاهی اوقات کمدی اسلپ استیک این سریال را یک شوخی می کند. هر یک از این قسمت های کمدی به موقع اجرا می شوند. در یک مقطع ، ریچموند در مورد بهترین فیلم تیم اسکورسیزی صحبت می کند و تد در تمام شوخی هایش به یکی از سرگرمی های او اشاره می کند ، یا تد با انگشت زدن به یک فرد مشهور به اکثر سوالات پاسخ می دهد. همه آنها به موقعیت های طنز بسیار خوبی تبدیل شده اند که باعث می شوند تماشاگران بدون تحسین بخندند. در کنار این کمدی پر انرژی ، این سریال تعادل بسیار خوبی را در بخش درام ایجاد کرده است. این قسمت باعث تأثیرگذاری بیشتر این سریال شده است و به اثری به یاد ماندنی تبدیل نشده است.

تد لاسو مملو از پیامهای ساده در مورد زندگی است. تد لاسو نعمتی است در لباس مبدل در سریال ها و فیلم ها و با طرز فکر فوق العاده ای. به همان اندازه که به ما می گوید این تلاش مهمی است ، او همچنین تأکید می کند که این تلاش باید همیشه در جهت موفقیت و پیروزی باشد. از سوی دیگر ، وقتی هیچ کس شما را باور نمی کند ، مخاطب را تشویق می کند که خود را باور کند. پیام اخلاقی کلیشی که در این سریال خوب است.

تیم EFC ریچموند در طول مجموعه از یک تیم غیرمتعهد و بی قرار به یک تیم پر جنب و جوش و مشتاق تبدیل می شود. با این حال ، آنها اغلب از دست می دهند و به نتایج مطلوب نمی رسند. این نکته مثبت سریال است که اجازه نمی دهد پیام آن شل و غیرقابل اعتماد شود. واضح است که تد چنین مربی برجسته ای نیست و راه طولانی در پیش دارد تا بتواند خود را ارتقا دهد و بازیکنان تیم نیز مانند او هستند. این سریال تأکید می کند که موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. شما بارها زمین می خورید ، باید دوباره بلند شوید و ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

مفهوم اصلی سریال تشویق مخاطب به تسلیم نشدن است. اما او در مورد مشکلات دیگر زندگی با او صحبت می کند. هر یک از این لحظات آموزنده و مهمتر از همه م effectiveثر است. در این مدت الهام بخشیدن به دیگران واقعا سخت و غیرممکن بود ، اما تد لاسو در این چالش کار خوبی انجام داده است. علاوه بر ویژگی های شخصیتی شگفت انگیز او ، این امتیاز دیگری است که او به دست آورده است.

آنچه این شخصیت ها و پیام ها را متفاوت می کند ، تیم بازیگری شگفت انگیز این مجموعه است. جیسون سودکیس بهترین بازی وسترن زندگی خود را با لهجه زیبای آمریکای غربی نشان داده است. او پس از بازی در کمدی درجه دو و گاهی کلیشه ها ، بالاخره پتانسیل کامل خود را نشان داد. جالب اینجاست که تنها بازیگر معروف این سریال سودکیس است. بقیه بازیگران چندان مشهور نیستند ، اما هر یک از آنها بازی فوق العاده ای از خود نشان داده اند.برندن هانت ، با چهره جالب و اقدامات بسیار جالب ، یک شخصیت مکمل عالی است و حس مربیگری را به مخاطب القا می کند. هانا ویدینگام ، که او را به عنوان Game of Thrones Sham Walking Nun می شناسیم ، در نقش خود می درخشد. برت گلدشتاین ، با چهره خشن و لحن سنگین ، شخصیت کنت را بسیار آماده و باورپذیر می کند. جونو تمپل ، فیل دانستر ، نیک محمد و جرمی سوئیفت همگی اجراهای فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشته اند که این امر باعث تقویت بازیگران سریال و کمک طولانی به طول عمر شخصیت ها شده است.

در بخش کارگردانی ، سریال می درخشد و محصولی با کیفیت بالا ارائه می دهد. فیلمبرداری این سریال تعادل بین عکس های بلند و کلوزآپ را حفظ می کند. موسیقی مارکوس ممفرد به فیلم چسبیده است و همه این عناصر برای دیدن آثار درجه یک کنار هم قرار می گیرند. توجه تولیدکنندگان به موضوع فوتبال نیز ستودنی است. فضای سریال آنقدر خوب است که ریچومند تیم دوم یا شاید اولمان می شود! استفاده از ایرلو وایت و کریس پاول ، دو خبرنگار مشهور لیگ جزیره ، حس اصالت سریال را افزایش می دهد. کمدی Thierry Henry و Gary Lineker سرگرم کننده و هیجان انگیز است.

به طور کلی ، تد لاسو سریالی است که واقعاً نعمت است. در میان تولیدات بسیار ناامید کننده Netflix ، HBO و سایر شبکه ها ، این بار اپل بهترین سریال خود را ایجاد کرده است که از قضا می تواند به کمدی هایی از جمله The Office ، Barry ، Friends ، Shameless و غیره تبدیل شود. از سوی دیگر ، داشتن یک سریال مثبت و نشاط آور در این دوره ، که تد لاسو به او ارائه می دهد ، ضروری است. بنابراین بیایید برای بازیگری ، نویسندگی و کارگردانی سریال دست بزنیم و به دنیایی هیجان انگیز ، مفرح ، دوست داشتنی و گاهی اشک آور شادی بدهیم! آنها برده هستند. دنی روهاس همیشه فریاد می زند “فوتبال زندگی است!” و بعد از تد لاسو ، متوجه شدیم که بله ، او درست می گوید!

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما