آژانس کار سازمان ملل می گوید کارگران جوان بیشترین آسیب را از پیامدهای ویروس کرونا می بینند

به گفته سازمان بین‌المللی کار (ILO)، از زمان اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی در اوایل سال 2020، این بیماری همه‌گیر مشکلات بیشتری را برای کودکان 15 تا 24 ساله ایجاد کرده است که نسبت به کارگران مسن‌تر تلفات بیکاری «به‌طور قابل‌توجهی بالاتر» را تجربه کرده‌اند.

زنان جوان بیشتر از همتایان مرد خود برای یافتن کار تلاش کردنددر حالی که پیش بینی می شود کشورهای عربی تا پایان سال شاهد بالاترین سطح بیکاری جوانان در مقایسه با میانگین جهانی باشند.

مارتا نیوتن، معاون مدیر کل سیاستگذاری در ILO گفت: «ما می دانیم که همه گیری کووید-19 بازارهای کار جوانان در سراسر جهان را ویران کرده است. وی افزود: “این موضوع تعدادی از کاستی‌ها را در نحوه برآورده کردن نیازهای جوانان، به ویژه آسیب‌پذیرترین افراد جویای کار، ترک تحصیل، فارغ‌التحصیلان اخیر با تجربه کم و کسانی که غیرفعال می‌مانند، انتخاب آنها نیست.”

در مراسم معرفی گزارش ILO، روندهای جهانی اشتغال جوانان 2022: سرمایه گذاری در تغییر آینده جوانان، خانم نیوتن گفت که نسبت جوانان بدون کار، تحصیل یا آموزش در سال 2020 به 23.3 درصد افزایش یافته است.

گزارش ILO نشان می‌دهد که این افزایش 1.5 درصدی نسبت به سال 2019 و سطحی است که حداقل در 15 سال گذشته مشاهده نشده است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که «این گروه از جوانان به‌ویژه در معرض خطر دیدن فرصت‌های خود در بازار کار هستند و نتایج آن نیز در درازمدت بدتر می‌شود، زیرا اثرات «زخم‌ها» به وجود می‌آید.

نابرابری جنسیتی

نکاتی که در این گزارش آمده است شامل این یافته نگران‌کننده است که زنان جوان در هنگام یافتن شغل وضعیت بدتری نسبت به مردان جوان دارند. امسال کمتر از سه زن از هر 10 زن جوان در سراسر جهان شاغل هستند، در حالی که این رقم از هر 10 مرد جوان بیش از 4 نفر است.

گزارش سازمان بین‌المللی کار: «شکاف جنسیتی که در دو دهه گذشته نشانه‌ای از بسته شدن نشان نداده است، در کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین‌تر با 17.3 درصد و کمترین آن در کشورهای با درآمد بالا با 2.3 درصد است». تبلیغ کننده.

فقط کشورهای با درآمد بالا در مسیر بهبود هستند

آخرین داده‌های نیروی کار که توسط سازمان بین‌المللی کار مورد بررسی قرار گرفته است همچنین نشان می‌دهد که تنها استان‌های با درآمد بالا احتمالاً تا پایان سال جاری شاهد افزایش سطح بیکاری جوانان «نزدیک به سطوح ۲۰۱۹» خواهند بود.

انتظار می رود در کشورهای کم درآمد، نرخ بیکاری جوانان بیش از یک درصد بالاتر از مقادیر قبل از بحران باقی بماند.

در آفریقاسازمان بین المللی کار گفت که نرخ بیکاری 12.7 درصدی جوانان این قاره این واقعیت را پنهان می کند که بسیاری از جوانان تصمیم گرفته اند به طور کلی از بازار کار کناره گیری کنند. وی خاطرنشان کرد که “بیش از یک نفر از هر پنج جوان در آفریقا در سال 2020 شاغل، تحصیل یا آموزش ندیده اند و این روند رو به وخامت است.”


دختران جوان در جمهوری آفریقای مرکزی.  جوانان 70 درصد از جمعیت جمهوری آفریقای مرکزی را تشکیل می دهند

یونیسف

دختران جوان در جمهوری آفریقای مرکزی. جوانان 70 درصد از جمعیت جمهوری آفریقای مرکزی را تشکیل می دهند

کشورهای عربی این کشور دارای بالاترین و سریع ترین نرخ بیکاری جوانان در سراسر جهان است که انتظار می رود در سال 2022 به 24.8 درصد برسد. «وضعیت برای زنان جوان در منطقه حتی بدتر است، با نرخ بیکاری به 42.5 درصد در سال 2022، که تقریباً سه برابر میانگین است. سازمان بین المللی کار (ILO) اعلام کرد:

که در اروپا و آسیای مرکزیپیش بینی می شود که بیکاری در بین جوانان 15 تا 24 ساله در سال جاری 1.5 درصد بیشتر از سایر نقاط جهان باشد (16.4 درصد در مقایسه با 14.9 درصد). اگرچه «پیشرفت قابل توجهی» در کاهش بیکاری جوانان هم برای زنان و هم برای مردان وجود دارد، سازمان بین‌المللی کار گفت که پیامدهای حمله روسیه به اوکراین «به احتمال زیاد بر نتایج تأثیر می‌گذارد».

در حالی که آسیا و اقیانوسیه این منطقه قرار است تا پایان سال شاهد 14.9 درصد از کارگران جوان همچنان در جستجوی شغل باشند که مطابق با میانگین جهانی است و این تصویر احتمالاً نگران کننده خواهد بود. آمریکای لاتینپیش بینی می شود این نرخ 20.5 درصد باشد.

در گزارش سازمان بین المللی کار آمده است: «از لحاظ تاریخی، نرخ بیکاری برای زنان جوان بیشتر از مردان جوان (در کشورهای آمریکای لاتین) بوده است، اما بحران این روند را تشدید کرده است.

تصویر کاملاً متفاوت است آماریکای شمالیبا این حال، از آنجایی که انتظار می‌رود نرخ بیکاری جوانان و بزرگسالان در سطح متوسط ​​جهانی خوب باشد و 8.3 درصد باشد.

راه حل های سبز و آبی

برای مقابله با این مشکل، آژانس کار سازمان ملل از دولت ها خواسته است که پایداری را اجرا کنند اقدامات سیاست سبز و آبی (اقیانوسی).. بر اساس این گزارش، این می تواند تا سال 2030 8.4 میلیون شغل اضافی برای جوانان ایجاد کند.

ILO تاکید کرده است که سرمایه گذاری های هدفمند در فناوری های دیجیتال می تواند تعداد زیادی از کارگران جوان را نیز جذب کند. او گفت که با دستیابی به پوشش پهنای باند تا سال 2030، حدود 24 میلیون شغل جدید در سراسر جهان ایجاد می شود که 6.4 میلیون شغل توسط کارگران جوان ایجاد می شود.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما