به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

روز پنجشنبه، وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که آلمان پنجمین پایانه گاز طبیعی مایع شناور را اجاره خواهد کرد زیرا این کشور به دنبال مستقل شدن از واردات گاز روسیه و تامین امنیت برای زمستان های آینده است.

پایانه واردات LNG در شهر بندری Wilhelmshaven در شمال غربی آلمان نصب خواهد شد.

به گفته این وزارتخانه، ظرفیت تولید 5 میلیارد متر مکعب در سال خواهد بود و توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت های انرژی EON، Engie و Tree Energy Solutions اداره خواهد شد. قرار است در پایان سال 2023 به طور کامل عملیاتی شود.

آلمان از زمان آغاز حمله به اوکراین در 24 فوریه از سوی اوکراین و دیگر کشورهای اروپایی برای کاهش وابستگی خود به منابع انرژی روسیه تحت فشار بوده است.

روبرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: همه اقداماتی که ما برای رهایی هرچه سریعتر از چنگال واردات روسیه انجام می دهیم، بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

هابک ادامه داد: «شگفت‌انگیز است که ما با توسعه زیرساخت‌های جدید به سرعت وابستگی به گاز روسیه را کاهش داده‌ایم، در مقایسه با دهه‌هایی که برای اتکا به روسیه به طول انجامید. خط لوله گاز از روسیه در زمستان آینده.

انتظار می‌رود برای زمستان‌های آینده، واحد شناور تازه اجاره‌ای شکاف واردات گاز روسیه را که 55 درصد تقاضای آلمان را قبل از حمله به اوکراین پوشش می‌داد، پر کند.

مجموع ظرفیت پنج ایستگاه اجاره شده توسط دولت 25 میلیارد متر مکعب در سال است که اولین تزریق گاز تا پایان سال 2022 آغاز می شود.

برخی از اطلاعات اولیه: غول انرژی روسیه، گازپروم، تمام تحویل از طریق خط لوله نورد استریم 1 خود را در روز چهارشنبه به دلیل تعطیلی برنامه ریزی شده تا روز شنبه به دلیل کارهای تعمیر و نگهداری قطع کرد.

در ماه‌های اخیر، گازپروم با اشاره به مشکلات تعمیر و نگهداری و مقصر دانستن تحریم‌های غرب بر صادرات فناوری که در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین اعمال شده‌اند، جریانات خود را از طریق نورد استریم 1 به تنها 20 درصد از ظرفیت خود کاهش داده است.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما