ویژگی هایی که از والدین خود به ارث برده اید؛ از حال و هوا تا رنگ چشم!

[ad_1]

ما همه فضایل را از پدر و مادرمان به ارث برده ایم. اما چه ویژگی هایی؟ ما هم نتیجه وراثت هستیم و هم ویژگی های منحصر به فردی داریم.

به ریزش موی مردان که ربطی به مادرشان ندارد می پردازیم. به عنوان مثال، نوع کاهش وزنی که از والدین خود به ارث برده اید.

ویژگی های ارثی که شما به ارث می برید

نوزاد شما موهای مجعد قرمزی را که نسل‌ها در خانواده شما نبوده است، از کجا آورده است؟ این سوالات ممکن است ساده به نظر برسند، اما پاسخ ها سریع و پیچیده هستند. چرا؟

دان آلن، مشاور رسمی ژنتیک و مدیر برنامه مشاوره فارغ التحصیلان در مرکز پزشکی دانشگاه وکسنر در اوهایو می گوید: از آنجایی که ژنتیک میراث ژنتیکی پیچیده خود را دارد، نمی توان دقیقاً دانست که هر یک از ویژگی های شما از کجا آمده است. .

بیشتر صفات تحت تأثیر ژن های مختلفی است که از والدین شما به ارث رسیده است. علاوه بر این، محیط شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

فقط به این دلیل که شما یک ژن خاص دارید به این معنی نیست که باید به آن نتیجه برسید. پس صفاتی وجود دارد که قرار است ارثی باشد. اما اینطور نیست.

ویژگی هایی که از والدین خود به ارث برده اید؛  از حال و هوا تا رنگ چشم!

چگونه از والدین امتیاز می گیریم

پرسیدن این سوال بسیار جالب است و اگرچه پاسخ دقیقی برای آن وجود ندارد، آلن می گوید:

اما ابتدا باید بدانیم که وراثت چگونه کار می کند. او توضیح می دهد: «سه راه اصلی وجود دارد: اول، از طریق ژن غالب، اگر ژن غالب را به ارث ببرید، آن ویژگی در شما ایجاد می شود.

مثلا رنگ چشم. اگر یکی از والدین چشمان قهوه ای داشته باشد، ممکن است چشمان شما قهوه ای باشد. زیرا این ویژگی غالب است.

دوم اینکه توسط یک ژن مغلوب انجام می شود، هر دو والدین باید یک ژن مغلوب داشته باشند تا آن کیفیت حفظ شود. به عنوان مثال، اگر چشمان شما آبی است، حتی اگر چشمان شما آبی نباشد، هر دو والدین شما باید دارای ژن چشم آبی باشند.

توانایی کاهش وزن

دو نوع چربی بدن وجود دارد: «چربی قهوه‌ای یا چربی خوب که متابولیسم را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند وزن بدن ایده‌آل و سالمی داشته باشید، و چربی سفید یا چربی بد که در صورت مصرف بیش از حد باعث چاقی و بیماری می‌شود. “

بر اساس مطالعه ای که در Nature Communications منتشر شده است، میزان هر نوع چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما هر چه چربی بدن شما قهوه ای تر باشد، متابولیسم بدن شما بالاتر می رود. در اینجا نحوه یافتن برنامه کاهش وزن مناسب برای شما آورده شده است.

چگونه به راحتی وزن کنیم

وراثت مادر می تواند به شما کمک کند از شر چربی قهوه ای خلاص شوید، اما ما می توانیم پدرمان را به خاطر چربی سفیدمان سرزنش کنیم.

محققان گفتند: «چربی بدن شما تا حدی توسط ژن‌هایی که از پدرتان منتقل شده است تعیین می‌شود. بهتر است بدانید که اگر چاق هستید، انتخاب سبک زندگی شما بیشتر از وراثت نقش دارد.

توانایی تمرکز روی موضوعات

بر اساس مطالعه ای که در JAMA Psychiatry منتشر شده است، اگر مادر شما از نظر ژنتیکی مستعد سطوح پایین تر از سطح طبیعی سروتونین (همان شیمی مغز مربوط به خلق و خو) است.

شما ناتوانی در تمرکز و فعال ماندن در زندگی خواهید داشت. ژن هایی که از مادر به فرزند منتقل می شوند تأثیر مستقیمی بر تولید سروتونین یا توانایی تمرکز دارند. علل رایج مشکل تمرکز و نحوه رفع آنها را بررسی کنید.

جوانی زودرس

نوجوانی و تمام مراحل سرگرم کننده همراه با آن، مانند آکنه، تغییر صدا یا قاعدگی که بسیاری از کودکان از طریق آن وارد بزرگسالی می شوند.

بر اساس مطالعات ژنتیکی، ژنتیک هر دو والدین نقش عمده ای در این تغییرات دارد. اما اگر بلوغ زودرس دارید، قبل از هشت سالگی در دختران و نه سالگی در پسران، مجله پزشکی نیوانگلند دریافت که جهش های ژنتیکی باعث انواع خاصی از بلوغ زودرس می شود، به این معنی که اگر جهش دارید، ابتدا باید صحبت کنید. به دوستان خود همه چیز را اداره کنید.

خط لبخند کنار لبانمان

این خط گاهی سن مناسب و گاهی بیشتر از حد معمول را نشان می دهد. این خط با انباشته شدن آسیب مادام العمر به DNA میتوکندری، ژن هایی که فقط از مادرتان دریافت می کنید، روی صورت شما پیدا می شود.

طبق مطالعه‌ای که در Nature منتشر شده است، عوامل محیطی مانند نور خورشید، سیگار کشیدن و رژیم غذایی ناسالم می‌توانند به MTDNA آسیب بزنند، اما برخی از این آسیب‌ها می‌توانند بر ارث ژنتیکی به ارث رسیده از مادر تأثیر بگذارند. با افزایش سن، احتمال بروز علائمی مانند چین و چروک و سفیدی مو بیشتر می شود.

روح ما

مادران می توانند از طرق مختلف بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارند، نه فقط با التماس کردن یا دادن کلم بروکلی سه بار در هفته.

ساختار بخشی از مغز به نام سیستم کورتیکولیمبیک که احساسات را تنظیم می کند و در اختلالات خلقی مانند افسردگی نقش دارد، بیشتر از مادر به کودک یا از پدر به کودک منتقل می شود.

طبق مطالعه ای که در مجله علوم اعصاب منتشر شده است، دختران روحیه خود را از مادرشان به ارث می برند.

جنسیت فرزندان ما

البته ژن شما و همسرتان تعیین کننده جنسیت فرزندان شماست. اما آیا می دانید کدام ژن از کنار شما عبور می کند؟

بر اساس مطالعه ای که در Evolutionary Biology منتشر شده است، مردی که چند خواهر و برادر دارد بیشتر احتمال دارد صاحب یک پسر شود، در حالی که مردی که چند خواهر دارد بیشتر احتمال دارد صاحب یک دختر شود.

سطح حافظه

سابقه خانوادگی بیماری آلزایمر مدتهاست که به طور قابل توجهی خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. اما یک مطالعه جدید منتشر شده در Biological Psychiatry نشان داده است که این خطر ژنتیکی در درجه اول از مادر شما ناشی می شود.

بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل مادام العمر است و تقریباً شش میلیون نفر را در ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین مهم است که بدانید چه عواملی این خطر را برای شما افزایش می دهد. سابقه پزشکی فقط سوالی است که باید قبل از اینکه دیر شود از والدین خود بپرسید.

باروری

بر اساس مطالعه ای که در Science منتشر شده است، باروری یک زن می تواند تحت تاثیر ژنی که از پدرش به ارث رسیده است، باشد.

در سلول‌های تخمک طبیعی، بخشی از سلول به نام سانتریول به عنوان بخشی از فرآیند رشد طبیعی از بین می‌رود. با این حال، اختلال ژنتیکی از سل مرکزی مکرر پدرش از بین نرفته است، اما محققان نشان داده اند که این زن نابارور است و قادر به باردار شدن نیست.

موهای ما

وقتی مردی موهایش را از دست می دهد، ممکن است بشنوید: “این ارث از مادر است.” با این حال، مطالعه ای که در PLoS Genetics در آزمایشات روی بیش از 55000 مرد منتشر شد، نشان داد که این یک افسانه است.

محققان 287 نشانگر ژنتیکی جداگانه مرتبط با طاسی با الگوی مردانه را یافتند، در حالی که 40 نشانگر تنها در کروموزوم X یافت شدند، به این معنی که از مادر به ارث رسیده بودند.

قابل ذکر است، برخی از ژن های مرتبط با ریزش مو به نظر می رسد با افزایش خطر حمله قلبی در مردان مرتبط باشد. برخی از صفات ارثی هستند، در حالی که برخی دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند.

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما