چشم انداز دلار در ماه میافزایش شدید قیمت دلار در روزهای اخیر باعث سردرگمی معامله گران ارز شده است. بازار در سه روز اول هفته تحت سلطه فروشندگان بود، در حالی که سه شنبه زمان حمله به خریداران بود.

به گزارش دنیای اقتصاد، فراز و نشیب های اخیر چشم انداز بازار را مبهم کرده و برخی معامله گران خرید و فروش خود را به تعویق انداخته اند.

سوق دادن خریداران به سمت قیمت دلار

اسکناس های آمریکا در چهارمین روز هفته به دلیل فشار خرید به کانال 30 هزار تومان بازگشتند و در ساعت 16 در محدوده 30 هزار و 10 تومان معامله شدند.

روز دوشنبه دلار به 29 هزار و 400 تومان رسید. کاهش قیمت دلار در محدوده فوق، معامله گران را مجبور کرد به دنبال حمایت 29200 تومان باشند. اگر محدوده 29 هزار و 200 تومان در روز سه شنبه از بین برود، اسکناس آمریکا وارد کانال 28 هزار تومان می شود. اما در چهارمین روز هفته شرایط بازار متفاوت بود.

تاثیر اخبار بازار ارز

از اوایل روز سه‌شنبه، معامله‌گران در تلاش هستند تا اخبار منفی در مذاکرات وین را برجسته کنند و دلار نباید بیش از این کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، برخی از معامله گران استدلال می کنند که اروپایی ها گفته اند که مذاکرات وین پیشرفت چندانی نداشته است و بعید است که این دور از مذاکرات به نتیجه برسد. گروهی از بازرگانان به نقل از رویترز گزارش دادند که «دیپلمات‌های ارشد» از قدرت‌های بزرگ اروپایی، آلمان، بریتانیا و فرانسه، در بیانیه‌ای درباره مذاکرات جاری شورای امنیت سازمان ملل در وین، گفتند: «زمان رو به پایان است و پیشرفت سریع نیست. “

این زمانی اتفاق افتاد که در روزهای ابتدایی هفته، بازیگران ارز محتاطانه به روند بهبود خوشبین بودند. آنها احساس کردند که بحث آغاز شده است و هر دو طرف در تلاش برای یافتن زبان مشترک هستند. روز سه شنبه اما وضعیت متفاوت بود. این بمب افکن در نزدیکی یک پایگاه نظامی آمریکا در وین منفجر شد. سفر او می‌توانست نشان‌دهنده پیشرفت مذاکرات باشد، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به اینکه اخبار مثبتی از مذاکرات منتشر نشد، معامله‌گران تصمیم به اتخاذ موضع خرید گرفته‌اند.

نوسانات عجیب دلار

نوسانات اخیر ارزش دلار برخی از معامله گران را به این باور رساند که چشم انداز توافق هسته ای تغییر کرده است، در حالی که برخی دیگر معتقدند معامله گران تنها از فضای مبهم بازار برای نوسانات استفاده کرده اند. یک هفته پیش دلار به سرعت از کانال 29 هزار تومان عبور کرد و به 31 هزار تومان رسید. از ابتدای هفته جاری روند فعلی بازار تغییر کرد و دلار به یکباره به ابتدای کانال 29 هزار تومان بازگشت. معامله گران از یک سو از این گونه نوسانات منتفع شده اند و از سوی دیگر با استفاده از اخبار توانسته اند بر جو بازار تاثیر بگذارند. اگر مذاکرات هسته ای در این هفته شکست بخورد، به نظر می رسد دلار با تلاش های بالا و پایین روبه رو شود. با این حال، پیشرفت در مذاکرات می تواند تقاضای محتاطانه را از بازار خارج کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم